КАРИБИ, БАХАМИ. От Флорида до Панамски канал...

  • 47 565
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 771
Ли Лу scorp Прекрасно, разказите продължават. Включвам се отново......



ФЛОРИДА

Времето, което отделихме за Флорида не беше много, но не и малко.  За 2 месеца седем нощувки бяха в района, всичките на различни места. Кацайки на летището в Fort Lauderdale късно вечерта директно се отправихме към Маями.



От това летище трябва да ползвате шатъл, не такси. Цената ще ви бъде, независимо до кой хотел в Маями или Маями Бийч 23$ на човек, таксито около 100…. Ако сте на круиз, гледайте хотела да е по-близо до порта/мога да помогна/. На другият ден около обяд за 12$ вече бяхме на първия кораб.
Пропускам първия круиз/те са за друга тема/, бяха посетени PHILIPSBURG ST. MAARTEN, ST.THOMAS, Nassau, Bahamas…
https://maps.google.com/maps?saddr=Dodge+Island&daddr=Philip … mp;mra=ls&z=5

След седем дена бяхме отново в Маями, тръгването и пристигането от и до порта са невероятно изживяване.



На всички пристанища, летища, ако няма на място рента-кар, има бусове на всички фирми, които ще ви закарат до най-близкото отдаване на автомобили. Същото е и с шатъли към хотелите и други. Взимаме бус и се отправяме към наемането на автомобил. Всичко става много бързо и вече сме в невероятен джип на промоция, цена за малка кола. Тръгваме към хотела, който сме избрали да бъде на брега на Hollywood Beach. 


Снимка от хотела...

В Hollywood се намират хотели на възможно най-ниски цени до страхотна плажна ивица.


Хотелът

Разстоянието от Маями е около 30-40 км., зависи къде сте. Изключително удобно място, ако следващия круиз е от Fort Lauderdale, където се намира едно от най-големите пристанища в света, а ние утре трябва да сме там около обяд. Настаняване, малко почивка и следва солидна обиколка с колата, около 100км. За да не цитирам всичко поотделно, ще ви покажа карта на тази обиколка за няколко часа.
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004e … mp;mid=1389517545

По тези земи рента-кар е необходимост, в противен случай няма вариант да се направят подобни обиколки.
to be continued

# 31
  • Мнения: 51
Здравейте,
Някой бил ли е в Аруба? Какви са впечатленията и отзивите за този остров? Кога е недобре време за посещение на острова и бихте ли препоръчали хотели за там?

# 32
  • София
  • Мнения: 3 771
АРУБА



lly За теб....
Съвсем скоро бяхме на острова. За разлика от други Карибски острови, Аруба може да посетите през цялата година. Температурата рядко пада под 28 градуса, валежите не са никак в изобилие, дори са приятни и пак на плаж. Не може да се каже кога е лош или добър сезон, нон стоп плаж.
Ние бяхме декември, жега и удоволствия.
Нямаме отсядане в хотел, нашите нощувки бяха на кораби. Но, обиколихме целият остров, ето как:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004f … 17d0cd8&msa=0
Острова е малък, оказа се, че сме изминали около 100км. в цялата обиколка, а сме видели много.
Изходната точка беше Oranjestad, столицата. Взимате кола под наем и острова е ваш. Ако решите да тръгнете, с удоволствие ще ти кажа какво заслужава да се види на острова.
Разходихме се и в няколко хотела, много е важно настаняването, защото както на всички Карибски острови, така и тук можеш да попаднеш в нежелателна обстановка, с оглед на местните. Има изключително луксозни хотели, но цените са сериозни. Точно за това ползвахме кораби, защото нощувката в хотел подобен на кораба, за една нощ, се равнява на целият круиз, тоест седем дни.
ЕТО ТУК МАЛКО СНИМКИ

# 33
  • Мнения: 51
Bled благодаря за отговора  Simple Smile Снимките са много хубави  Simple Smile Нямаш много снимки от плажовете, за които обаче съм чувала, че са много красиви  Wink
А тези кораби, на които сте нощували, как и от къде се резервират, можеш ли да пратиш вие на какъв кораб сте спали? Как се лети до Аруба - аз гледах, че KLM май нямат директни полети, а се лети през Кюрасао и има ли други директни полети от Европа, че ние нямаме виза за САЩ и ако трябва да си вадим ще е по-сложно.
Иначе много ми се ходи и гледам и проучвам. Имам желанието сама да организирам пътуването, без да се налага да ползвам агенция, но да видим. А как са местните - има ли мизерия и може ли туристите спокойно да си се разхождат сами? Как е положението с храната и храненето в ресторанти извън хотелите?

# 34
  • София
  • Мнения: 3 771
Кюрасао



lly Ще ти кажа и директен полет до Аруба, но на твое място бих избрала, този през Кюрасао. Едно от любимите ни места в региона. И двата острова са под владението на Холандия и няма проблем с визите.
Много красиво място, отделяте му няколко дена и после в Аруба. Още няколко дена и от там летите обратно.
Ако погледнем столицата Willemstad, е в пъти по-красива от Oranjestad в Аруба. Тези накацали, разноцветни къщи по брега, великолепни мостове, магазини, заведения….Обособен район с евтини магазини и друг с маркови и по-скъпи стоки. Много по цивилизовано, отколкото всички останали острови. И тук има непрегледни райони, но това е неизбежно, има го навсякъде.
Но, като си купиш и от известния местен ликьор, направо от производителя, излягайки се на закътан плаж до кристалната вода, е какво повече.
СНИМКИ ОТ Кюрасао

Ето ти един примерен директен полет до Аруба:

Скрит текст:
Амстердам - Аруба - Амстердам
Заминаване: 20.02.14   Без прекачвания   
Продължителност на полета: 10 ч 25 мин

KL 765
Амстердам (AMS) 12:40
Холандия
   Аруба (AUA) 18:05
Аруба
10 ч 25 мин
Връщане: 28.02.14   Без прекачвания   
Продължителност на полета: 11 ч 20 мин

KL 767
Аруба (AUA) 18:40
Аруба
   Амстердам (AMS) 11:00
Холандия
март 01
11 ч 20 мин

Няма много снимки от плажове, защото целта на пътуването тук беше друга. Плажа го правехме на Флорида,Източни Кариби,Бахами и в Хаити…..:


ТУК ОЩЕ

Вече се бяхме препекли и другите места, просто ги обикаляхме…..
Ние бяхме на четири кораба, но всичките тръгваха от Флорида, но има и такива, които тръгват от Аруба и други острови:

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&tl=bg&a … ba%2F1&anno=2

На Аруба бяхме два дни, но и един е достатъчен, ако не е за почивка и плаж.
При положение, че се отива до там, не си струва да останеш само на един остров.
Ние посетихме тези места….с едно отиване:

Скрит текст:
Fort Lauderdale, Florida - Hollywood Beach - Philipsburg, St. Maarten - Saint Thomas, U.S. Virgin Islands - Nassau, Bahamas - Half Moon Cay, Bahamas - Falmouth, Jamaica - Georgetown, Cayman Islands - Oranjestad, Aruba - Willemstad, Curacao - Cartagena, Colombia - Panama Canal, Atlantic Gatun - Gatun Lake - Panama Canal, Pacific Miraflores - Panama City - Bridge of the Americas - Colon, Panama - Puerto Limon, Costa Rica - Cozumel, Mexico - Labadee, Haiti - Key West, Florida

Имаме още едно пътуване до там на още няколко места, но това е друга тема.

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 19:02 от Bled

# 35
  • Мнения: 98
Здравейте   bouquet

Някой да има впечатления от този сайт - http://www.dominicanatours.eu/asp/index.asp?lang=US

# 36
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте   bouquet

Някой да има впечатления от този сайт - http://www.dominicanatours.eu/asp/index.asp?lang=US

Little Devil Този сайт, съвсем наскоро, някой го беше ползвал в друга тема. Имаше добри отзиви, не си спомням къде беше ???
Намерих го...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=563855.msg20472283#msg20472283
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=757618.msg27421242#msg27421242

# 37
  • Мнения: 98
Благодаря, Bled, аз в чужди сайтове намерих също няколко мнения, все положителни  Flutter

# 38
  • Мнения: 51
Благодаря, Bled, аз в чужди сайтове намерих също няколко мнения, все положителни  Flutter

И аз четох положителни неща... въпреки, че все пак ми се струват невъзможно ниски цените - за Куба, Мексико и Доминикана има оферти от по 800 Евро за 7 нощувки, All Inclusive в 5* хотели... Цените, които те предлагат са доста по-евтини в сравнение дори с тези на голените немски тур оператори... Наистина предлагат изключително изгодни оферти, макар и тръгването да е от Мадрид!  Sunglasses

# 39
  • Мнения: 558
Здравейте,
средата на март летим за 2 седмици до мексико. бихте ли ми препоръ4али хотел в Плая дел Кармен или Канкун. цял ден гледам хотели в региона и не мога да си избера- или цената не ме устройва или отзивите не ми харесват. Как се придвижвахте в региона- кола под наем или с таксита? екскурзиите сами ли си организирахте или ползвахте оферти на хотела. и всякакви други насоки и съвети ще са ми добре дошли. Мерси Simple Smile

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 20:34 от Azalee

# 40
  • София
  • Мнения: 16 194
Здравейте,
средата на март летим за 2 седмици до мексико. бихте ли ми препоръ4али хотел в Плая дел Кармен или Канкун. цял ден гледам хотели в региона и не мога да си избера- или цената не ме устройва или отзивите не ми харесват. Как се придвижвахте в региона- кола под наем или с таксита? екскурзиите сами ли си организирахте или ползвахте оферти на хотела. и всякакви други насоки и съвети ще са ми добре дошли. Мерси Simple Smile

Barcelo в Ривиера Мая, ние бяхме много доволни. на екскурзия ходихме на оирамидите в Кобе, букването на екскурзиите став във фоайето на хотела.

# 41
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте,
средата на март летим за 2 седмици до мексико. бихте ли ми препоръ4али хотел в Плая дел Кармен или Канкун. цял ден гледам хотели в региона и не мога да си избера- или цената не ме устройва или отзивите не ми харесват. Как се придвижвахте в региона- кола под наем или с таксита? екскурзиите сами ли си организирахте или ползвахте оферти на хотела. и всякакви други насоки и съвети ще са ми добре дошли. Мерси Simple Smile


Нашите бяха в Риу Канкун
https://www.google.it/search?q=riu+cancun&tbm=isch&tbo=u … =1024&bih=546

Доволни са.

Баща ми беше закупил всичко през Експедия - билети, трансфер до хотела, екскурзии до Ривиера Мая.

Иначе във всеки хотел си има бакека с реклами за екскурзии.

# 42
  • Мнения: 30
Здравейте,
средата на март летим за 2 седмици до мексико. бихте ли ми препоръ4али хотел в Плая дел Кармен или Канкун. цял ден гледам хотели в региона и не мога да си избера- или цената не ме устройва или отзивите не ми харесват. Как се придвижвахте в региона- кола под наем или с таксита? екскурзиите сами ли си организирахте или ползвахте оферти на хотела. и всякакви други насоки и съвети ще са ми добре дошли. Мерси Simple Smile

Ние бяхме в Paradisus Cancun ***** Grand Deluxe ( тогава беше само Мелия, сега - част от веригата ).
Препоръчвам с две ръце.
Плажа беше прекрасен (може би най-широката плажна ивица на Канкун с полегато влизане, супер пясък... ). Обслужването, храната ... всичко беше супер, а беше и коледен и новогодишен период - тоест хотела беше пълен. В хотела си направихме резервации за екскурзии до Чиченица, Тулум, до Xel-Hа Park, дори Coco Bongo Simple Smile. Направихме го така, защото беше по-добре на място да преценим какво ни се прави утре - почивка или екскурзия и то чак след като бяхме ок с часовата разлика ....
След Канкун, в последните 2 години бяхме и в Доминикана, Малдивите, Бали, но Мексико си остава любимото ми място и смятам да се завърна .... но този път в Cabo San Lucas  Heart Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 3 771

БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И КРАСИВИ

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте дами
Утре заминаваме за Плауа дел Кармен
Ако някой е ходил нека да сподели какво е интересно за гледане

Общи условия

Активация на акаунт