алкохолизъм има ли спасение

  • 26 543
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 727
http://www.youtube.com/watch?v=NWylgqsriRA
ТАЙСКИЙ ВОЯЖ СТЕПАНЫЧА

http://www.youtube.com/watch?v=vwVT6t1EKPk
ИСПАНСКИЙ ВОЯЖ СТЕПАНЫЧА

http://www.youtube.com/watch?v=8Mn8HqTqX8U
Мексиканский вояж Степаныча

Намерих тези комедии хубави са  Peace...но от моя гледна точка би трябвало да се каже трагикомедии ...
Степанич е един редови пияница ...и във втората серия , казва на жена си : Живей си  живота и ме остави и аз да живея / друг е въпросът , че смисълът на живота не е в алкохолът за мъжете и в шопингът за жените / ...
А във първа серия беше осъзнал , че се е пропил , защото се е отчуждил от жена си  Sunglasses , а жена му пък се беше отчуждила от него заради пиенето ...


# 76
  • Мнения: 3
Здравейте,

от дни се ровя и чета за алкохолна зависимост и разбира се прочетох всичко ив бг мама....
Знаете ли къде в София алкохолно зависим човек може да премине първо детоксикация в клинично отделение?
Мой близък преди 5 години премина такава детоксикация във ВМА, след като в 10.30 сутринта бе с 3.8 промила алкохол в кръвта  След това остана на медикаменти, нооооо пропуснахме най-важното в лечението му (не ми се анализира степента на информираност за това заболяване,а алкохолизма за мен е това) и не направихме нищо за психическото му състояние и издръжливост. А четейки материалите в АА в това всъщност се крие разковничето.
Така лека полека, със сринато самочувствие,положение,  мина на бира....
Към днешна дата към големите количества бира, се пие мента и друг твърд алкохол.
По лошото е че сега отказва да приеме и признае пред себе си и нас,че има проблем.
Преди също се реши трудно на тази крачка, за всички ни бе непознато какво следва, как, къде? Но вече както казвам аз „този филм” сме го гледали.
Лошото е че първо не иска да признае, а фактите са си факти.
Второто е че дори и да успеем да убедим, не знам къде да мине този курс на детоксикация, защото във ВМА приемат само пациенти с остри отравяния и токсико-алергични реакции. „Приемът на пациенти по спешност се осъществява през Спешен токсикологичен и алергологичен кабинет, разположен в Диагностично-операционния център на болницата в непосредствена близост до входа за линейки.”

После психологическа помощ, смятам да се насочим към АА или да търся и допълнителен специалист.

При вас как беше? Как мина абстиненцията? Психиатричната помощ?  Praynig

Предварително благодаря за отговорите.

# 77
  • Мнения: 727
Здравейте,

от дни се ровя и чета за алкохолна зависимост и разбира се прочетох всичко ив бг мама....
Знаете ли къде в София алкохолно зависим човек може да премине първо детоксикация в клинично отделение?
Мой близък преди 5 години премина такава детоксикация във ВМА, след като в 10.30 сутринта бе с 3.8 промила алкохол в кръвта  След това остана на медикаменти, нооооо пропуснахме най-важното в лечението му (не ми се анализира степента на информираност за това заболяване,а алкохолизма за мен е това) и не направихме нищо за психическото му състояние и издръжливост. А четейки материалите в АА в това всъщност се крие разковничето.
Така лека полека, със сринато самочувствие,положение,  мина на бира....
Към днешна дата към големите количества бира, се пие мента и друг твърд алкохол.
По лошото е че сега отказва да приеме и признае пред себе си и нас,че има проблем.
Преди също се реши трудно на тази крачка, за всички ни бе непознато какво следва, как, къде? Но вече както казвам аз „този филм” сме го гледали.
Лошото е че първо не иска да признае, а фактите са си факти.
Второто е че дори и да успеем да убедим, не знам къде да мине този курс на детоксикация, защото във ВМА приемат само пациенти с остри отравяния и токсико-алергични реакции. „Приемът на пациенти по спешност се осъществява през Спешен токсикологичен и алергологичен кабинет, разположен в Диагностично-операционния център на болницата в непосредствена близост до входа за линейки.”

После психологическа помощ, смятам да се насочим към АА или да търся и допълнителен специалист.

При вас как беше? Как мина абстиненцията? Психиатричната помощ?  Praynig

Предварително благодаря за отговорите.


Преминавам направо към жестоката истина : Оставете го да си умре . Децата ще получават пенсия до завършване на университета , жена му ще си намери друг . Родителите му , ако имат подкрепата на близките също няма да се съсипят толкова , колкото , ако ги пребие или затрие при битов скандал .
Рецепта 1л. мастика и край на проблема .

# 78
  • Мнения: 3
Преминавам направо към жестоката истина : Оставете го да си умре . Децата ще получават пенсия до завършване на университета , жена му ще си намери друг . Родителите му , ако имат подкрепата на близките също няма да се съсипят толкова , колкото , ако ги пребие или затрие при битов скандал .
Рецепта 1л. мастика и край на проблема .

Първо: "благодаря" за отговора.
Второ: не знам дали ти си избрала този подход, надявам се да не си и още повече да не ти се налага. "Понякога живота ни наказва с начина на живот на най-билзките..."
Трето: задала съм конкретен въпрос и искам мнение от хора,които са решили да се борят, мелахонлици, песимисти и тнт. могат да си спестят отговор ако искат де...Не ми пречат и такива като теб да пишат  Sunglasses

# 79
  • Мнения: 727
http://www.dnes.bg/mish-mash/2014/12/24/razkriha-prichinata-za-k … nite-kavgi.249519
Разкриха причината за коледните кавги

т.е.комбинацията на алкохол с десерт е най-вредна..... newsm78 и излиза , че ликьорът е най-вредния

# 80
  • Мнения: X
Има- силна воля и обич, съвместно с помощ от специалист. Няма невъзможни неща за човека, стига да е жив. Успех !  Peace

# 81
  • Мнения: 727
В събота по радио "Комсомольская правда" в предаването "Час здоровья"  обсъждаха със специалист разбира се , алкохолизма ...Както и да е ... Той каза , че в Русия е разработен препарата Метидан , който предотвратява образуването на ацеталдехид  

# 82
  • Мнения: 2
Здравейте, за алкохолизма - трудна тема с труден отговор. Имам дългогодишен опит на потърпевша. Алкохоликът трябва да осъзнае, че има проблем с алкохола и да реши да се справи с него. Когато вземе това решение може да започне да пие Адепенд, разбира се изписан от лекар. По Тази схема и с усилия от любителя на алкохола и тези които са около него може да успее.  Така след три месеца пиене на Адепенд, човекът с когото живея вече не пие четири години. Пожелавам успех и на вас!

# 83
  • Мнения: 2
Преди години детоксикацията направихме в София-Суходол. Не Пи три години и после пак, макар, че пиеше лекарства за успокояване. Добре е да намерите лекар в психиатрична клиника на който той да може да се довери, да му повярва, но най-важно е истински да пожелае да си помогне, и че близките му хора ще са до него и ще го подкрепят. Другите варианти са бита кауза. Поне за нас беше така.Какво ли не опитах?!

# 84
  • Мнения: 3
Вече го няма, толкова съжалявам, боли,та боли! какъвто и да е човека имам няколко съвета ТЪРСЕТЕ ПОМОЩ отвсякъде и НИКОГА не предавайте ближните си макар да са болни, никога!

Общи условия

Активация на акаунт