алкохолизъм има ли спасение

  • 26 543
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • До морето
  • Мнения: 7 071
А ти чукай на дърво да не се сблъскаш с алкохолизъм в семейството, че тогава ще видиш, че общото м/у американизация и алкохолизъм е колкото м/у магаре и космос!
E то няма смисъл да чукам на дърво, то по твоята логика явно вече съм се сблъскала и смея да твърдя, че живея доста щастливо  Peace За съжаление, съм се сблъсквала и с други случаи. Едно от най-близките ми другарчета от детството е алкохолик (в истинския смисъл на думата, за мен) и определено разликата е от земята до небето.

Браво на тебе!

# 31
  • Мнения: 40
Аз съм на мнение, че точно това пиене всяка вечер/ден, лесно би могло да отключи алкохолизъм.
Да, не всички, които пият ежедневно са алкохолици, но според мен ледът по който вървят е много тънък.
Това са мои лични наблюдения, от моето семейство. В случая визирам майка ми, която за жалост си отиде много рано от този свят именно заради алкохолизма Cry
При нея нещата неусетно преминаха от следобеден коктейл в летен ден и чаша-две вино към вечерята в неудържим глад за алкохол( по специално водка) .
След дълго лечение заедно с психолог имаше подобрение, което траеше около 6 месеца.
После продължи да пие и за жалост краят беше фатален.
В семейството ми консумираме алкохол рядко( вино и бира). Лично аз не понасям концентрат.

На хората, които пият всеки ден, над определените норми, бих казала само едно:
Пазете себе се и се вземете в ръце, докато не е късно Hug

# 32
  • Мнения: 727
Здравейте ! Аз като изстрадала ще ви посъветвам : Не се самозаблуждавайте фаза на алкохолизъм , пречистване на организма , добра воля , помощ от близки , ама те го подвеждат лошите приятели , ама аз като съм наготвила кюфтета как да не пие вино , ама като съм нарязала салата как да не си налее ракия ....Зарязвайте и бягайте ! И да не си мислите , че ако им родите деца те ще вземат да се осъзнаят - няма такъв филм . Срещу алкохолизмът другарят Чапаев е открил само едно лекарство АК /и цар Киро е открил , ама му затвориха аптеката /. Не си хабете нервите , не си губете времето и не си погубвайте младостта !
Накрая пак ще сте сами само дето и нещастни деца гладни голи и боси ще имате и всичките ще ядете бой / с изключение на тези които имат братя с черен пояс , това обаче не е от уважение към поясът , а от чувство за самосъхранение /.
За сега толкова който разбрал - разбрал , а който има да тегли ще тегли ...
И един цитат от забравих кой имам беше : " Този , който Аллах е решил да вкара в заблуждение , никой не може да го вкара в пътят . А този за когото Аллах е решил , че трябва да води по правият път него никой не може да го подведе ."

# 33
  • Мнения: 4 275
За миналата седмица изпитят алкохол (за който аз зная) беше: вторник: 2 чаши червено вино, петък: 2ма души 1.5 - 2 л. бяло вино, в събота - обичайната сбирка-запой с приятели. Не съм присъствала на последната, та не зная колко се е изпило. Вчера пак се видяхме и бях свидел на доливане на една чаша червено вино, като преди да се видим най-вероятно е имало поне още една...

# 34
  • Мнения: 9 991
Мишелин, най -нормално ми се вижда това. Аз съм имала периоди съм пила повече и съм жена и не съм алкохоличка , сега защото спортувам и дори не пия . И всяка вечер по 50 , по 100 гр. ракия да пие пак не е много, ако всяка вечер се напива вече бих се притеснила.

# 35
  • Мнения: 96
Мишелин, наистина това, което описваш е "нищо". Пак казвам алкохоликът не се разпознава по количеството. Той може да пие мнооого по-големи количества и пак да не е алкохолик. Разпознава се по контрола върху пиенето - ако пие в ситуации, в които не трябва да пие, преди важни срещи, преди работа, сутрин, да шофира пиян, да се крие, когато пие и т.н. Когато под въздействието на алкохола прави гафове... Но и това не е гаранция, че е алкохолик или че ще стане такъв.
А какво мислиш, че ще стане като му преброиш изпития алкохол? Ще му докажеш, че има сериозен проблем или заплаха от такъв? И той ще плесне радостно с ръце и ще каже "Да, мило, много си права! Спирам веднага!"? По-вероятно е да започне да се крие и да се настрои срещу теб. И ако някой ден наистина има проблем с алкохола и нужда от помощ, ти ще си враг в неговите очи и нищо няма да можеш да направиш за него.
Аз никога не съм броила чаши, бутилки, не съм търсила скрит алкохол (просто случайно го намирах), не съм изливала в мивката. Не бих си причинила този кошмар да следя, да доказвам (на кого ли?!), да броя. Безсмислено ми изглеждаше. Но винаги го разпознавах кога е пил - по погледа, дори това, че избягваше да ме гледа в очите, по поведението, по нещата, които казваше, накрая и по миризмата. Не ми беше важно колко е пил, а това, че е пил. Но то и файдата от това знание не беше кой знае колко голяма... Нямаше как да наложа контрол върху поведението на човек, който е "самостоятелна бойна единица", че и с 50 кила по-тежък от мен. Сам го направи, когато положението стана нетърпимо.

Ето тук има описание на 4-те категории на пиянство и хубави съвети към близките:
http://aa-bg.dir.bg/_wm/library/item.php?did=40591&df=37766&dflid=3

Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 16:35 от шаляляля

# 36
  • Мнения: 727
Накои алкохолици се зареждат с хранителни есенции и ги пият преди да се приберат . Така , че ако съмнително миришат на шоколад , лимон , портокал и т.н. да си знаете

# 37
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте,
мой близък има проблеми с алкохола.Пробвахме какво ли не и резултат няма.Скоро попаднах на една статия и се чудех дали някой е пил от това хапче.Моля ако има такъв да сподели опита си,защото бих го купила,но не намирам мнения за него.
http://www.marica.bg/%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D1%85 … C-news101270.html

# 38
  • Мнения: 9 991
lara_sun, пробвайте го хапчето , явно не е популярно , но е и ново . Мразя алкохолизма , хората са казали : По-добре мъж да хойка , а не да пие , защото ходенето до време , пиенето до живот
 Sad

# 39
  • Мнения: 96

Листовката
По лекарско предписание. Под наблюдението на лекар. Сериозни противопоказания и евентуални странични ефекти.

# 40
  • Мнения: 9 991
Принципно с магическо хапченце едва ли ще стане но нямате друг шанс. То и Хапчетата против пушене имат много възможни странични ефекти . Нека си го следи лекар разбира се.

# 41
  • Мнения: 5
Здравей те.Пише ви възстановяващ се алкохолик.Борбата с тази болест е много трудна,често нещата ескалират,и най-гадното е че е прогресираща.Аз  лично пробвах какво ли не традиционна и не традиционна медицина,врачки и т.н.Помогнаха ми Анонимни алкохолици и тяхната програма за възстановяване.Благодарение на тях вече 9 месеца съм трезвен,а не можех и ден без алкохол и то сериозни количества.Ако някой страда също от тази болест нека да пробва,нищо не би му струвало да посети някоя сбирка.Най важно е да осъзнава че има проблем с алкохола.Много често само алкохолика не вижда че има проблем.Пътят не е лесен но си заслужава,всяко усилие.Поздрави и успех.Има изход.

# 42
  • Мнения: 727
Аз пък гледах филм , където една жена я отказаха от алкохолът със хипноза .
Когато един човек осъзнае , че е алкохолик 40% от лечението е факт . Обаче те не си признават казват : Кой ? Аз ли ? Аз мога да пия и нищо ми няма вие си въобразявате , вие ме завиждате , вие ме мразите , вие искате да се отървете от мен , да ми вземете парите и да ме командвате ....Аз пия с моите пари , на никого нищо не правя /не че не прави , не помни /

# 43
  • Мнения: 5
Да права си така е.В повечето случай болният отрича.Първа стъпка от програмата за възстановяване гласи-Признаваме, че сме безпомощни пред алкохола, че животът ни е станал неуправляем.Това е може би най-важният момент.Ако болният отрича или се заяжда оставете го да си пие,нищо не можете да направите.Може някой ден да му ,,светне'' че има нужда от помощ,и че сам не може да се справи.Направи ли първа стъпка шансът за възстановяване е  голям.То и много голям избор няма-затвор,лудница,смърт или начин за възстановяване.Анонимни алкохолици при мен проработи.Но определено се изисква първа стъпка.

# 44
  • Мнения: 727
Попаднах на един руски филм в който се казва ,  че Петър Първи си излекувал алкохолизма със стара руска рецепта : мариновани гъби , които се казват навозник . Учените са установили , че веществото тетрадиурамилдисурфит , което се съдържа в гъбата предизвиква не поносимост към алкохола . 1 гъба на 2 седмици .
Сега остава или да се намери тетрадиурамилдисурфит или да се пуснат някакви връзки с руски гъбар .

Общи условия

Активация на акаунт