БАРСЕЛОНА 4

  • 78 271
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 87
От летището до  Порт Авентура мисля да ползваме автобус на Plana.
 
В Порт Авентура ще бъдем в нотел Gold River. Спирката на автобуса е малко далече от хотела.

Дали на автобусната спирка има таксита и колко би струвало до хотела?

Пеша ми се струва далече, а и не знам дали ще ни пуснат през Парка (Порт Авентура), преди да сме се настанили в хотела....


Или да отидем пеша до входа на Парка и от там такси.....ако има....?

# 706
  • Хасково
  • Мнения: 441
Леле... завиждам ви!

За Монтджуик - ползвайте метрото. Ще ви кажа как. Не чакайте за този лифт.
И защо са паднали толкова билетите?!! newsm78
Ами не знам преди колко са били. Аз говоря за цената на лифта от върха на крепостта до паркинга. Но и за другия големия нямаше опашка. За там цената май беше около 17 евро

# 707
  • софия
  • Мнения: 25 931
За Монтджуик - ползвайте метрото. Ще ви кажа как. Не чакайте за този лифт.

Как  Blush
Иначе от върха надолу и аз мисля да вземем лифт. Заради изживяването. Simple Smile

# 708
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте отново, остана седмица до нашето пътуване в Барселона, всичко е почти готово, програмата и тя е почти готова и всеки ден се пренарежда. Сега предстои последна промяна, защото видяхме, че на 24-ти е първия мач за сезона на ФК Барселона и естествено искаме да го посетим. В тази връзка да ви попитам може ли да си купим билети в деня на мача или е необходимо по-рано, колко време преди мач е добре да се отиде??? Моля ако някой е ходил  да сподели опит, знам също, че в деня на мача не може да се посети музея, а ден по-рано или по-късно дали ще е отворен?

# 709
  • Мнения: 209
Здравейте отново, остана седмица до нашето пътуване в Барселона, всичко е почти готово, програмата и тя е почти готова и всеки ден се пренарежда. Сега предстои последна промяна, защото видяхме, че на 24-ти е първия мач за сезона на ФК Барселона и естествено искаме да го посетим. В тази връзка да ви попитам може ли да си купим билети в деня на мача или е необходимо по-рано, колко време преди мач е добре да се отиде??? Моля ако някой е ходил  да сподели опит, знам също, че в деня на мача не може да се посети музея, а ден по-рано или по-късно дали ще е отворен?
ние не сме ходили, но според мен задължително вижте как да си купите билети още от сега и то изобщо, ако има като е първи мач  Peace
а за музея, проверете на сайта и ако няма инфо, пуснете им едно запитване по мейла най-добре  Peace

# 710
  • SF
  • Мнения: 21 564

Как  Blush
Иначе от върха надолу и аз мисля да вземем лифт. Заради изживяването. Simple Smile

Ние надолу слизахме пеша през градините на Монджуик и тези на двореца до фонтаните чак (площад Испания). Можете да останете и да видите фонтаните, ако слезете към 9 вечерта. Който слиза по-рано, може да се разхожда там и да изчака фонтаните. Има кафе, парк, красиво е - спокойно можете да изкарате времето приятно до началото на водното шоу. А гледката за снимки е уникална.

Ако някой се интересува от качване с метро и слизане пеша, ще ви кажа как и откъде. Метрото спира точно там, където и лифтът.

# 711
  • софия
  • Мнения: 25 931

Как  Blush
Иначе от върха надолу и аз мисля да вземем лифт. Заради изживяването. Simple Smile

Ние надолу слизахме пеша през градините на Монджуик и тези на двореца до фонтаните чак (площад Испания). Можете да останете и да видите фонтаните, ако слезете към 9 вечерта. Който слиза по-рано, може да се разхожда там и да изчака фонтаните. Има кафе, парк, красиво е - спокойно можете да изкарате времето приятно до началото на водното шоу. А гледката за снимки е уникална.

Ако някой се интересува от качване с метро и слизане пеша, ще ви кажа как и откъде. Метрото спира точно там, където и лифтът.
Аз, де. Аз се интересувам  Embarassed
Много примамливо ми звучи твоето слизане. Колко време отнема?

Е, кога ще се возим на лифта? Сигурна съм, че детето ще иска Thinking

Запазихме си апартамент най-накрая. По отзиви звучи добре, въпреки че не ми се даваха толкова пари за спане. Здраве да е!

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 13:45 от zvanche

# 712
  • SF
  • Мнения: 21 564
Този апартамент е чистак-бърсак нов. Когато аз търсех, го нямаше. Честито! Много е красив. Само се приготви за банята - доста е тясна. Същата е като в нашия апартамент - разположение, мивката, душа с паравана - всичко е 1 към 1.

За лифта не знам кога ще се возите. Ние не сме с деца и не ни е интересувало за 7 минути изживяване да дадем 3х9,50 Е. Тук някой съобщи цената 17 евро - не, не е чак толкова, но и 9 са му много на това. Красивите гледки са горе на хълма, от Парк Гуел и от кулата на някоя катедрала.
Иначе... лифтът ви качва откъм източната страна на хълма. Горе посещавате цитадела, градинки, радвате се на гледки, Фондация Хуан Миро (ние бяхме с една компания, която хич не се интересуваше от нищо такова и много се прекарахме, ама много!) и след това слизате към площад Испания точно от другата страна на хълма. От градина на градина, през алеите сред красотата се оказвате точно в задната част на двореца. Ние бяхме там по залез слънце и беше невероятно. Слизате надолу по стълбите на двореца чак до фонтана. Не отнема много време, става за деца, понеже се върви сред градини и шадравани. Много е сенчесто.

# 713
  • софия
  • Мнения: 25 931
Няма проблем с големината на банята. Няма да стоя там, я Wink Важното е да има топла вода и да е чисто.
Кажи за метрото до Монтджуик, моля Praynig Все повече ме разколебаваш за лифта.

# 714
  • SF
  • Мнения: 21 564


Черната линия. Две спирки само - едната е долу, близо до брега, до Ла Рамбла, а другата е горе, точно където ще ти спре и лифтът. И тръгвате насам-натам Simple Smile. После съм ти направила "рисунка" от къде слизате обратно в града. На картата (истинската, не моята) може и да ти се стари далече и много, но идеята да се качиш горе е разходка. Да знаеш, че се слиза много бързо и има табели. Никакъв шанс да се объркате!

# 715
  • софия
  • Мнения: 25 931
Скрит текст:

Черната линия. Две спирки само - едната е долу, близо до брега, до Ла Рамбла, а другата е горе, точно където ще ти спре и лифтът. И тръгвате насам-натам Simple Smile. После съм ти направила "рисунка" от къде слизате обратно в града. На картата (истинската, не моята) може и да ти се стари далече и много, но идеята да се качиш горе е разходка. Да знаеш, че се слиза много бързо и има табели. Никакъв шанс да се объркате!
Благодаря ти много Hug Копвам си го във файла за Барселона.

# 716
  • Мнения: X
Пльосвам се тук за инфо. Имаме билети за края на септември, до началото на октомври. Имаме и запазен апартамент и сега започвам да правя програмата. Много сте полезни, благодаря ви!
Ние ще сме с 2 деца, та не се напъвам с много интензивна програма, надявам се да можем да видим, това което съм набелязала.
Ух...струва ми се много сложна цялата организация, но се успокоявам, че отивам на такова "мое" място и се надявам да не се загубим... Mr. Green

# 717
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте отново от мен!
Реших да купя он-лайн билети за Саградата и имам следния въпрос: при влизане в обекта искат ли документ удостоверяващ  възрастта на детето, т.к. до 11 г. е безплатно, а нашия младеж ги навърши скоро и си изглежда по-голям (чудя се дали да не мине гратис). Необходимо ли е да разнасяме паспортите с нас, не че ни тежат, но ме плашат тези кражби, за които пишат някои във форума?

# 718
  • Мнения: 741
Здравейте отново от мен!
Реших да купя он-лайн билети за Саградата и имам следния въпрос: при влизане в обекта искат ли документ удостоверяващ  възрастта на детето, т.к. до 11 г. е безплатно, а нашия младеж ги навърши скоро и си изглежда по-голям (чудя се дали да не мине гратис). Необходимо ли е да разнасяме паспортите с нас, не че ни тежат, но ме плашат тези кражби, за които пишат някои във форума?

Не бяхме с четири деца в Барселона, никъде не съм носила паспортите с нас по забележителности, изобщо според мен не поглеждат толкова подробно, сканират билетите и само проверяват за часа на влизане.

# 719
  • Мнения: 1 230
Записвам се да чета  bouquet
 
Харесали сме един апартамент в района на хотел Паралел  https://maps.google.bg/maps?bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.7323134 … d=0CK8BEPwSKAAwCg  - между хотела и парка със стадиона.

Някой може ли да ме ориентира дали района е добър - в смисъл безопасен и с добър транспорт?
Мучос грасиас   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт