БАРСЕЛОНА 4

  • 78 239
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • SF
  • Мнения: 21 515
Перфектен е районът! (според мен)

# 721
  • София
  • Мнения: 1 207
Ние бяхме на Carrer de Salva, районът е ОК. Като тръгнете по посока на хълма, ще излезете на една улица, успоредна на Parallel, на която има много заведения и магазинчета.
Приятно изкарване!

# 722
  • Мнения: 1 230
Благодаря! Hug

# 723
  • Мнения: 654
Здравейте! Отиваме от 4 до 8.09. Програмата е готова, след като изчетох темите, благодаря за инфото. Имам нужда от съвет. Мъжът ми е рожденник на първия ден от престоя и ми се ще да го заведа някъде вечерта. Нямам никаква концепция. Мислех си за фламенко вечерта (заслужава ли си с вечеря? )или разходката с корабче-да не ни излезе солено и..дотук.

# 724
  • Мнения: 3 314
Здравейте! Отиваме от 4 до 8.09. Програмата е готова, след като изчетох темите, благодаря за инфото. Имам нужда от съвет. Мъжът ми е рожденник на първия ден от престоя и ми се ще да го заведа някъде вечерта. Нямам никаква концепция. Мислех си за фламенко вечерта (заслужава ли си с вечеря? )или разходката с корабче-да не ни излезе солено и..дотук.
Зависи колко пари сте готови да се изхарчат, също и дали обичате да пробвате нови неща или искате стандартна пържола.
Има много ресторанти, някои са по-евтини, други по-скъпи, дори със звезди мишлен, според всеки джоб, вкус и желание.
Вечеря с фламенко също е добра опция.

# 725
  • Мнения: 654
Цитат на: Амели` Пулен link=topic=769248.msg28825914#msg28825914
[/quote
Зависи колко пари сте готови да се изхарчат, също и дали обичате да пробвате ....Вечеря с фламенко също е добра опция.
   благодаря за бързия отговор. Всъщност не наблягам на вечерята или напитките, а на изживяването, затова нямам концепция..

# 726
  • Мнения: 3 314
Цитат на: Амели` Пулен link=topic=769248.msg28825914#msg28825914
[/quote
Зависи колко пари сте готови да се изхарчат, също и дали обичате да пробвате ....Вечеря с фламенко също е добра опция.
   благодаря за бързия отговор. Всъщност не наблягам на вечерята или напитките, а на изживяването, затова нямам концепция..
Щом е така, вечеря с фламенкото ще е добър избор за вас.

# 727
  • SF
  • Мнения: 21 515
Вечеря с фламенко звучи добре, но фламенкото съвсем не е характерно за Каталуня. То идва от Андалусия. Каталунците го използват малко комерсиално с цел да се радват туристите. Атмосферата на вечеря с фламенко танци в Барселона е същата каквато би била и вечеря с фламенко в София. Има лееееко бутафорен момент.  Wink
Вечеряйте на брега на морето в района на Порт Олимпик (съвсем примерно го казвам). Гледайте палмите и яхтите. Много е романтично и подходящо за рожден ден на любим човек.

# 728
  • Мнения: 654
Есмее, Благодаря! Идеята много ми допада

# 729
  • Мнения: 3 314
Ами да, няма да има испанци на вечерята с фламенко, то е пределно ясно. Като цяло, всеки иска да види фламенко и предполагам затова Амели` Пулен също пита за него.
Не съм съгласен, че ще бъде както фламенко в София. Атмосферата няма да е като в Севия, но ще е достатъчно добре и качествено всичко, особено за човек, който не е виждал това никога.

# 730
  • Мнения: 2 860
И аз бих избрала фламенко. Но аз съм от Варна и тук вечери на брега на морето често правим. Проучи какви са възможностите с кораб. Преди години с приятелки в Прага взехме корабче с изискана вечеря, имаше и приятна жива музика, много ми хареса. За Барселона не знам, да се включат по запознатите, но в Париж вечеряхме на Айфеловата кула, също беше готино изживяване, във Виена пък имаше възможност за вечеря на Колелото на Пратера, но се отказахме, защото беше много скъпо. Може би и в Барселона има нещо подобно, аз бих погледнала местните туристически агенции какво предлагат.

# 731
  • Мнения: 187
Здравейте,момичета! Може ли някой да ме ориентира в цената на такси от летище Ел Прат до площад Испания и дали може 4 човека да се качат в колата,имайки предвид,че в някои европейски градове пътниците не се качват на предната седалка.Дали това важи за Испания? По мои проучвания би следвало да излезе около 20-25 евро максимум.

# 732
  • SF
  • Мнения: 21 515
Толкова.
От Порт Олимпик до летището беше 30. Но Порт Олимпик е по-далече от пл. Испания.

# 733
  • Мнения: 3 314
Може да се сяда  отпред

# 734
  • Мнения: 659
Здравейте,момичета! Може ли някой да ме ориентира в цената на такси от летище Ел Прат до площад Испания и дали може 4 човека да се качат в колата,имайки предвид,че в някои европейски градове пътниците не се качват на предната седалка.Дали това важи за Испания? По мои проучвания би следвало да излезе около 20-25 евро максимум.

Ползвала съм такси в обратна посока - към летището. От порта към пл. Испания, е на две спирки от него. Във всички случаи беше под 20евро с включени 4 бр. багаж. До колкото си спомням май имаше такса от летището към града. Но 25 евро ще са достатъчни и може да се сяда отпред.

Общи условия

Активация на акаунт