БАРСЕЛОНА 4

  • 78 269
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 187
Много ви благодаря за ценната информация. Защото самолетът каца вечерта и не ми се иска да губя време по обществения транспорт. Хотелът е близо до пл.Испания и искам да използваме вечерта за пеещите фонтани.

И един друг въпрос - кой плаж препоръчвате. Имаме намерение поне за час-два да отидем. Има ли съблекални, душове? Платени ли са плажовете? Горещо ли е много? Ще сме в Барселона след седмица.

# 736
  • Мнения: 1 000
Барселонетата, естествено Simple Smile,  стига се с метро, плажът е голям, не е платен, има съблекални, има места с чадъри и без. И да, горещо е, трябва да се внимава, ние си изгоряхме още в края на юни.

# 737
  • Мнения: 654
Здравейте отново и благодаря за съветите. Вече имам план и за вечерта,благодарение на вас Hug

# 738
  • Мнения: 2 860
Това за рождения ден ли? Би ли споделила, ако е удобно разбира се

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 94
Момичета , знаете ли дали ако се закупят предварително билети с влака Барселона - Мадрид е по-ниска цената или е еднаква при закупуване в деня на пътуването?

# 740
  • SF
  • Мнения: 21 564
Барселонета е страхотен плаж. Има камъчета точно на брега и първите стъпки във водата са малко труднички, но... отивайте там. Стига се с метро, но се стига и пеша.

# 741
  • Мнения: 187

Благодаря,ще отидем на Барселонета Simple Smile Като се върнем ще споделям впечатления.

# 742
  • Мнения: 654
Гала, допадна ми идеята за вечеря в района ня Порт Олимпик, особено след като подпитах любимия и си оказа, че не си пада по фламенко Laughing

# 743
  • Мнения: 659
Препоръчвам www.Canmajo.es в Барселонета на брега. Никакви забележки, а аз съм каприз.

# 744
  • Мнения: 187
Моля някой ходил през юли-август да ми каже големили са опашките за Каза Мила и Каза Батлио и колко се чака? Колебая се дали да вземам предварително билети или на място да организираме времето си.

# 745
  • Мнения: 741
Моля някой ходил през юли-август да ми каже големили са опашките за Каза Мила и Каза Батлио и колко се чака? Колебая се дали да вземам предварително билети или на място да организираме времето си.
Ние бяхме този август в Барселона и посетихме Каза Батлио, не съм купувала предварително билети. След като ни остана време решихме да я разгледаме и тази забележителност. Чакахме не повече от 5-10 минути на опашка, две каси са, много бързо обслужват.

# 746
  • SF
  • Мнения: 21 564
www.Canmajo.es - и аз съм вечеряла в тези ресторант, и макар, че беше през януари, ми беше много морско и приятно.

В Барселона бях сега през юли и на опашка чакахме по 10 минути. Всъщност Ла Педрера беше в ремонт отвън, а за нея вътре не се наредихме. Ако няма някаква съществена отстъпка от купуването онлайн, не си купувайте предварително, за да сте ангажирани с час на влизане и т.н.

# 747
  • Мнения: 654
Не мога да отворя файла с менюто. Как са цените в ресторанта?

# 748
  • Мнения: 187
Много благодаря за отговорите. Няма да купувам предварително билети. Ще разказвам като се върнем. Simple Smile

# 749
  • Хасково
  • Мнения: 441
През Август в Барселона не можеш да срещнеш испанци, всички са в отпуск, за сметка на това туристическите обекти са пълни.
Въпреки всички съвети тук решихме да чакаме по опашки(не предполагах, че са чак толкова огромни ooooh!), а и бяхме си взели едни карти за отстъпка, който на сайтовете на обектите не знаехме как да използваме. Миналия четвъртък в 9 часа сутринта бяхме пред Саграда. Опашката стигаше до задния вход. Отказахме се да чакаме и отидохме до Каса Батлио. Там влезнахме след 10 минути, нямаше почти хора, но като излизахме към 11 вече се беше оформила солидна опашка. Междувременно приятелка, която ни придружаваше се беше наредила вместо нас на опашката за Саграда и беше подминала средата и. Наредихме се и почакахме още час. Стигнахме до касите и там изненадаа. В 12.30, първия час за влизане беше в 6. За кулите чак в събота. Ние бяхме за 2 седмици в Испания и имахме време да си вземем билети за неделя, но който е за кратко да има предвид, ако държи да влезе на кулите.  След опашката за Саграда отидохме и до Парка Гюел. Там в 1 часа, можеха да ни дадат час чак за 5.  
За всички сгради на Гауди препоръчвам да си вземате аудиогидове, защото без тях нито знаеш, къде да гледаш, нито какво точно гледаш!                                                                                           Като цяло се върнахме със страхотни впечатления. Барселона e наистина страхотен град и има за всеки по нещо. Не пропускайте да влезете в La Sagrada Familia, заслужава си всеки цент от входната такса. Гледката от крепостта на Montjuic също е неповторима. В Националният художествен музей на Каталония препоръчвам да влезете само ако входа е безплатен и най-вече, за да разгледате самата сграда - овалната зала и фреските на купола(превърнат в ресторант newsm78) са много красиви. На пазара La Boqueria станах разногледа. А ако обичате да готвите и харесвате екзотични вкусове не пропускайте да си купите от най-скъпата подправка в света - шафранът. Точно срещу пазара е Музея на еротиката откъдето ни махаше една поразголена Мерилин Монро  hahaha
Много завиждам на испанците за плажовете, ходихме на четири различни извън Барселона и всички бяха разкошни. НЕЗАСТРОЕНИ, безплатни, широки, толкова дълги, че не можеш да им видиш края и със страхотен мек пясък. Посетихме също и манастира Монсерат и един страхотен град Empuriabrava наричан Венеция на Испания, който може да се разгледа само ако си наемете лодка. Ако сте с кола и разполагате с един свободен ден със сигурност го посетете!
Доста дълъг ми стана поста, но съм наистина впечатлена от Испания. А за хора до 29 години, препоръчвам да си извадите такава карта https://www.eyca.org/. В повечето обекти я зачитат и плащате вход като за студенти.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 12:37 от Ivayla_

Общи условия

Активация на акаунт