НВ-ВМХ, част 74

  • 33 711
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 69 344
Влизам да честитя празника на Камелот и да се присъединя към пожеланията на момичетата -

Кам, честит Рожден Ден!  bouquet Много положителни емоции през днешния ден ти пожелавам!!!!

# 676
  • Мнения: 871
Аз както винаги съм много изостанала с четенето и днес наваксвам.
Първо: Честит празник,Кам! Желаяти здраве и успехи във всяко начинание   bouquet

И понеже съм пропуснала масовото измерване  Embarassed Грийн, искам да те помоля да сметнеш и моите проценти, ако не те затруднява, че ми е интересно  Simple Smile

ръст 170
тегло 56
талия 64
ханш  90
години 37
абе вие тук всички сте манекенки  Heart Eyes - 14,2 % = 7,9 кг мазнини

# 677
  • Мнения: 1
Ами нашата тема е може би единствената в този подфорум, в която отслабването не се дискутира почти никак, т.е тук рядко си споделяме нещо, касаещо текущите ни резултати относно отслабването.
А когато някой търси диета за отслабване  иска да прочете как тя се отразява на тези, които вече я правят. Има много момичета, които нямат здравословни проблеми и търсят единствено отслабващият ефект и за тях мисля, че е полезно да чуят, сравнят и видят какво става, когато си на НВ-ВМ хранене.
Дори мисля, че ако повече е застъпен физическият аспект на режима - ще има наистина много, много нови момичета тук, което като цяло е в плюс не само за тях, но и за семействата и децата им.
Не на всеки му се чете и го интересуват аспектите свързани с кръвна захар, инсулин, холестерол, диабет, ССЗ и т.н. Има хора, които просто искат да отслабнат и хабер си нямат, че за да го постигнат трябва да регулират инсулина си. И като влязат тук, и като четат страници наред за него, просто не виждат "същината" на режима, ами решават, че това е диета за "болни" и се насочват към друга, която да им донесе така желаното отслабване.

И друго -
А ако аз съм например с по-лабилна психика и не мога да приема, че има по-млади и по-красиви от мен, еми проблема не е в по-младите и по-красивите, нито в тези, които знаят английски, а аз не, нито в тези, които са космонавти или астрофизици, а аз не съм. Проблема е в мен, че аз се чувствам зле, и трябва да се насоча към това да го променя, работейки със себе си, а не да карам хората да ме щадят, само и само да не се чувствам зле.
Все едно да спрете да си пускате статии на английски, само защото видиш ли аз, или някой друг не го знае и да ме щадите, защото съм с по-лабилна психика ...

Дали е английски или размер на дънки - все тая. Ако човек не се обича и е с ниска самооценка, всяко нещо е проблем, независимо какво е.


Вивче, абсолютно подкрепям.  Heart Eyes И мисля, че с малко повече "реклама" на отслабващия ефект на режима, ще привлечем повече последователи. Те може да изберат да се хранят за отслабването, но това няма да омаловажи здравословните ползи от ВМ-НВД.
Кам, честит рожден ден, мила! Hug

# 678
  • Мнения: 871
лекар препоръчва вегетарианство на пациент:
след време:как ви се отразява вегетарианството?
отговор:добре,най-после разбрах защо кравите гледат така тъжно
Joy Joy Joy

Камелот, Честита да си   bouquet

# 679
  • Мнения: 1 849
Кам, ЧРД! Да си жива и здрава и да ти се сбъднат мечтите!   bouquet

# 680
  • Мнения: 871
Ако се приеме , че трябва да се приема по 1г. протеини на кг. активно тегло, излиза 50 гр. протеин. Честно малко ми се вижда - две яйца и примерно 50 чедър - хубав и отлежал - това са 30 гр. и остават 20 гр. Имах изостанали пил. бутчета във фризера и ще ги правя за вечеря - теглих наи-малкото 300 гр. ( говорим за онези които са с част от гърба ) Как да сметна протеините на 100 гр.  - 100 гр. само месо изпечено или в сурово състояние или 100 гр тегло заедно с кокал? Ако някой се е занимавал с тези неща и сметките - ще помоля ако няма нищо против да сподели опит.

anideni, когато съм в отрицателен калориен баланс, гледам да приемам по 2 гр - 2,2 гр протеин, за да не губя от активно тегло. Ако ядеш поддържащи калории и не спортуваш, тогава може да приемаш по 1 гр. протеин.

Става въпрос за грамове протеин според активното тегло, а не според общото тегло  bowuu

Ако имаш 50 кг активно и приемаш по-малко калории, за да отслабваш - трябва средно на ден да имаш 100 гр. протеин. Едно яйце средно е по 6 гр. протеин. 100 гр свинско - 23 гр. проетин. 100 гр телешко - 25 гр., 100 гр пилешко - 27 гр.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 12:41 от greendream

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 1 748
Ами нашата тема е може би единствената в този подфорум, в която отслабването не се дискутира почти никак, т.е тук рядко си споделяме нещо, касаещо текущите ни резултати относно отслабването.
А когато някой търси диета за отслабване  иска да прочете как тя се отразява на тези, които вече я правят. Има много момичета, които нямат здравословни проблеми и търсят единствено отслабващият ефект и за тях мисля, че е полезно да чуят, сравнят и видят какво става, когато си на НВ-ВМ хранене.
Дори мисля, че ако повече е застъпен физическият аспект на режима - ще има наистина много, много нови момичета тук, което като цяло е в плюс не само за тях, но и за семействата и децата им.
Не на всеки му се чете и го интересуват аспектите свързани с кръвна захар, инсулин, холестерол, диабет, ССЗ и т.н. Има хора, които просто искат да отслабнат и хабер си нямат, че за да го постигнат трябва да регулират инсулина си. И като влязат тук, и като четат страници наред за него, просто не виждат "същината" на режима, ами решават, че това е диета за "болни" и се насочват към друга, която да им донесе така желаното отслабване.


Здрасти и от мен!Не съм се включвала от доста време защото нещо при мен нещата не вървят и нямам настроение,но подкрепям на 100% казаното от Вивиан.На мен в началото също ми липсваха и примерни менюта,щеше да ми е по-лесно,предполагам и на други.Ще ми се също и отвреме-навреме да си пускам менюто за коментари,но тук я няма тази тенденция и все се отказвам и накрая само чета.Нека не звучи като критика защото не е,темата наистина е много позитивна и изчерпателна,но е основно в една насока,а именно за здравословния аспект,а има много хора,които искаме и да отслабнем.
 
Честит Рожден Ден на рожденичката  bouquet!

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 12:56 от Жижи

# 682
  • Мнения: 871
Та, в тази връзка имам въпросче: има ли как с подходяща тренировъчна схема преимуществено да се намали процента мазнини в долната част на тялото? Или рпосто тярбва да се набляга на клекове, тяги и т.н. за крака? Какво може да се прави за бричове например или просто ненормален куп мазнини около задника? Режимът е ясен,ама задругото се чудя...

доколкото съм чела няма никакво упражнение, което да повлиява върху определена част от тялото за топене на мазнини. Казват, че само намаляването на общия процент мазнини може да повлие един ден на тези места.

# 683
  • София
  • Мнения: 10 858
Много моля поста ми да се чете както трябва  Wink
Определено темата за инсулина, както и за всичко останало, свързано със здравето и касаещо този начин на хранене ми е не просто любима, а аз съм дълбоко влюбена в нея!   Heart Eyes
Обичам да чета за инсулин, за кръвна захар, много са ми интересни всички лабораторни изследвания, които се коментират, интересувам се от диабет, инсулти, кетони и т.н

Имах предвид, че когато някоя жена/момиче търси диета, за да отслабва , влизайки при нас и виждайки, че тук общо взето си пишем само за тези неща - автоматично се обръща и се насочва някъде другаде, защото тя няма нито диабет (примерно), нито високо кръвно, нито метаболитен синдром, а просто е родила или напълняла и иска да поотслабне жената.
Това имах предвид, че като не коментираме диетичния аспект гоним много хора.

# 684
  • Мнения: 6 347
Радост, и в твоята история мога да се припозная Embarassed Моите комплекси са идвали донякъде от теглото и подигравките на децата (и не само на децата в училище, а и по-късно през годините, защото и в студентските ми години е имало хора, които специално са ме спирали на улицата, за да ми кажат колко зле изглеждам Rolling Eyes). Но в по-голяма степен комплексите ми са от хормоналните проблеми - не знам защо съм така обсебена от това и винаги съм се мислила за непълноценна, по-малко жена от другите и т.н. Но пък и Вивиан е права, че това си е мой проблем и аз трябва да намеря начин да си го реша, защото наистина не мога да очаквам светът да ме щади. Със сигурност имам напредък и по отношение на самочувствието, откакто подобрих положението.

Да, наистина, тук пишат всякакви хора с всякакви интереси, така че е нормално в различни моменти темите да завиват в различна посока.

А иначе аз смятам за прекалено лично да се споделя кой какво е ял Rolling Eyes Да, правя го и аз понякога, когато се гордея с нещо, което ми се е получило добре. Но така, редовно да се представя менюто за одобрение, на мен поне ми идва в повече. А и не се чувствам квалифицирана да разнищвам чуждото меню, макар че понякога е очевидно, че примерно плодовете са много, а мазнините малко. Но в крайна сметка само даденият човек си знае точно как стоят нещата. Щом ви е полезно да си пускате менютата, пускайте ги, но аз ще се въздържам от коментари, защото всеки път се чувствам като нахлула в домовете ви да ви критикувам. Peace

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 12:46 от Cioccolata

# 685
  • Мнения: 84
Радост, и в твоята история мога да се припозная Embarassed Моите комплекси са идвали донякъде от теглото и подигравките на децата (и не само на децата в училище, а и по-късно през годините, защото и в студентските ми години е имало хора, които специално са ме спирали на улицата, за да ми кажат колко зле изглеждам Rolling Eyes). Но в по-голяма степен комплексите ми са от хормоналните проблеми - не знам защо съм така обсебена от това и винаги съм се мислила за непълноценна, по-малко жена от другите и т.н. Но пък и Вивиан е права, че това си е мой проблем и аз трябва да намеря начин да си го реша, защото наистина не мога да очаквам светът да ме щади.
Шоки, и аз съм мислила доста по този въпрос... но каквото и да мисля, резултата е винаги един и същ - влизам в магазин, решавам да пробвам дрехи и ... или няма подходящ размер, или изглеждам ужасно. И всичко, което съм мислила отива по дяволите. Преди време някой ми говореше за "реалния живот" - ами това е грозната истина - ако една жена е дебела никой не се вглежда в красивата й душа. Факт. А причините за килограмите могат да са най-различни, но решението винаги е просто - по-малко храна и движение. за себе си знам, че може и да не стана "по-щастлива", но определено ще се чувствам по-добре, когато сваля излищните килограми. И, да - диетичната страна на НВД има значение, както за сваляне/задържане на килограмите, така и за по-добро здравословно състояние. Признавам си, че "поглеждам" и в други теми, че опитвам "зелевата супа" - в момента ми трябва бърз резултат. Пък после ще продължа с НВД. Надявам се да не ме изгоните от темата затова...  Peace И, да - имам комплекси по простата причина, че огледалото не лъже...

# 686
  • Мнения: X
Вив, права си, че това може да обърка
Аз навремето си нямах и идея колко е вредно да имаш постоянно висок инсулин
Смятах погрешно, че е е супер важен и полезен
Ако не бях чела другаде в правилния момент и на мен такива обсъждания биха ми били подозрителни
Но пък благодарение на Шоки имаме един чудесен първи пост на темата, написан разбираемо, изчерпателно и достъпно
И вече до опира до човека, ако иска да чете какво и защо се случва в тялото му

Иначе за прегледност Шоки ако иска може да включи няколко думи кой колко е свалил, ако това е била целта за режима
Или всяка от нас да напише няколко думи за себе си защо е на този режим и какво е постигнала
Тези индивидуални резултати може да са мотивиращи
Но си е ангажимент

Грийн, аз съм в групата на манекенките +size
 Embarassed
И нямам изгледи да сменя групата


Шоки,  Shocked
Какви са тези изроди не разбирам?
Как така някой от улицата си позволява такова нещо?
 #2gunfire

# 687
  • Мнения: 7 820
ЧРД, Камелот!  newsm67 nbirthday     ura     party023
Благодаря ти за всички изписани знания тук, весел празник и наздраве   smile3510

# 688
  • Мнения: 871
Кам честит рожден ден. Да си жива и здрава, много любов и късмет ти желая  Heart Eyes
 Аз съм от тези кукумицини, които си имат самочувствие и без изрядни мерки. Отварят ми вратите, обръщат се разни мотористи по пътя докато тичам, имах и 2 покани за среща миналия месец.....еми к'во като съм 64кг на 167см  Whistling Я, стига комплекси. Пък и една жена привлича и с характера си, чувстовото за хумор. Има разни мадами с перфектни фигури , ама като не се усмихват никога са направо неприятни  Peace
  Гърдите продължават да ме болят и сутиенът се напълни   Shocked

не се занасяйте, мъжете предпочитат по-закръглени жени и в интерес на истината даже не се занимават с тялото на жените толкова, колкото със сексуалното привличане  Wink Всичко останало е женска суета за пред жените, мъжете си ни обичат такива каквито сме и няма да започнат повече да ни обичат ако сме с 5 кг по-слаби и с 5 % мазнини по-малко  Mr. Green Затова, дишайте дълбоко и яжте мазно  bowuu

# 689
  • Мнения: 6 347
По отношение на това по какви причини са харесвани жените, аз се убедих, че ако една жена не се харесва, и другите по-малко я харесват Wink Защото има много примери за жени, които никак не се вписват в общоприетите стандарти, а са си харесвани точно защото имат самочувствие. Това е важното. Със самочувствие ще си избираш и подходящите дрехи, за да изглеждаш добре. Да, ще търсиш повече, защото в България дрехите на повечето места са правени за недоразвити тийнейджърки Rolling Eyes Но познавам и доста едри жени, които успяват да се обличат добре и да изглеждат добре, защото просто си имат самочувствие и се уважават, независимо от килограмите. Така че наистина пътят е "отвътре навън", така да се каже, макар че определено влияе добре на самочувствието, когато постигнеш успех по отношение на килограмите.

Общи условия

Активация на акаунт