НВ-ВМХ, част 74

  • 33 712
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 070
Та, в тази връзка имам въпросче: има ли как с подходяща тренировъчна схема преимуществено да се намали процента мазнини в долната част на тялото? Или рпосто тярбва да се набляга на клекове, тяги и т.н. за крака? Какво може да се прави за бричове например или просто ненормален куп мазнини около задника? Режимът е ясен,ама задругото се чудя...

доколкото съм чела няма никакво упражнение, което да повлиява върху определена част от тялото за топене на мазнини. Казват, че само намаляването на общия процент мазнини може да повлие един ден на тези места.

точно така е - не може да се сваля на точно определено място - на тялото не можеш да му кажеш разкарай тези 2 см точно от бедрата, но ми остави онези 5 см. в бюста  Mr. Green

това се опитвам да обясня на малкото момичета, които от време на време идват във фитнеса, но трудно ми се получава.

за редукция на мазнините на мен ми действа намаляване на калориите и увеличаване на физическата активност - просто тези мазнини трябва да се ползват като източник на енергия, за да се стопят. няма друг начин.

за съжаление най-трудно си заминават натрупванията в проблемните зони - просто всеки организъм има предпочитани места за складиране. при мен винаги е в зоната около пъпа и съответно там чистя най-бавно, докато краката и задните части са ми най-безпроблемни. при моя приятелка е обратното

# 691
  • Мнения: 7 820
оооооо, аз от това 'много си си добре така' качих 10кг за последните 4 години
нали си ме харесва, сигурно ще ми каже, ако стане много зле работата  Whistling  Whistling  Whistling

мда-дааааааа, вече само на кантара вярвам  Mr. Green

# 692
  • Мнения: 84
Та, в тази връзка имам въпросче: има ли как с подходяща тренировъчна схема преимуществено да се намали процента мазнини в долната част на тялото? Или рпосто тярбва да се набляга на клекове, тяги и т.н. за крака? Какво може да се прави за бричове например или просто ненормален куп мазнини около задника? Режимът е ясен,ама задругото се чудя...

доколкото съм чела няма никакво упражнение, което да повлиява върху определена част от тялото за топене на мазнини. Казват, че само намаляването на общия процент мазнини може да повлие един ден на тези места.

точно така е - не може да се сваля на точно определено място - на тялото не можеш да му кажеш разкарай тези 2 см точно от бедрата, но ми остави онези 5 см. в бюста  Mr. Green

това се опитвам да обясня на малкото момичета, които от време на време идват във фитнеса, но трудно ми се получава.

за редукция на мазнините на мен ми действа намаляване на калориите и увеличаване на физическата активност - просто тези мазнини трябва да се ползват като източник на енергия, за да се стопят. няма друг начин.
Масажите и движението не помагат ли за такава редукция? И на мен ми се иска да ми останат сантиметри в бюста, макар, че преди време четох някаква статистика, че хубавте крака били по-атрактивни от големия бюст  Mr. Green

# 693
  • Мнения: 9 070
Масажите за мен са чудесен начин за лимфен дренаж на тъканите и подобряване на циркулацията на кръвта. Изглаждат и страхотно кожата, подобряват формата. Обаче не съм убедена, че имат отслабващ ефект - една сланинка, колкото и да я мачкаш, трудно ще я стопиш.

# 694
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз мисля, че е нормално и е полезно да се обсъждат всички нещата от всички страни, т.е да си говорим и за отслабване, и за проценти мазнини, и за дебелини, и за размери дънки, и за психологическата страна на нещата - как се чувстваме, когато сме дебели, как се чувстваме, когато сме слаби, как сме се чувствали в детството или по-късно, също и медицинската част - инсулин, кр. захар, метаболитен синдром, новости, проучвания и т.н.
Никоя част от режима не би следвало да бъде табу, според мен. Дори и плоската, манекенска част.

Аз например преоткрих ВМ-НВХ, защото търсех начин да отслабна без да гладувам. Беше ми писнало да съм все напълняла, все ограничаваща се и да не постигам резултати по никакъв начин. Отказвах да се примиря, че няма начин. Така попаднах на постовете на Шоки и Кам в една тема, която вече не е активна, за Отслабването без глад. Минала съм през повечето теми тук във подфорум Диети и повечето се базират на ограничаване от храна, а мен това не ме устройва.
Нямах никаква идея за това, че за да свалям мазнини трябва да държа инсулина нисък. Просто дойдох тук, защото исках да отслабна без да гладувам. И постепенно, четейки в темата, започнах да "навлизам" в материята и сега вече не мож ме изкара  Laughing
Но това съм аз, аз обичам да уча, обичам да съм наясно какво точно правя и какво се случва в следствие на това.

Шоки, надявам се искрено, че не си ме разбрала погрешно за това, да не споделяш, и че това си е твой проблем и трябва да го потискаш и таиш. Не  Hug
Просто трябва да можем да говорим за всичко, включително и елементарните неща, като простичкото отслабване   bouquet

Така, хайде вече спирам, че прекалих с обясненията си.  Hug
Извинявам се на всички   bouquet

# 695
  • Мнения: 9 070
Аз принципно избягвам да говоря за килограми, защото осъзнавам, че вероятно звуча смешно на фона на хора, които реално имат проблеми в тази посока. Обаче в живия живот си коментираме с една-две дружки, де, няма как. Още повече, че спортувам сравнително активно и за мен е много важно, в каква форма съм и евентуално, какво има да се коригира откъм храна, калории, активност. Знам, че звучи повърхностно, вероятно и аз съм такава, обаче външният вид е важен за мен - много държа да харесвам това, което виждам в огледалото.

# 696
  • Мнения: 84
Вивиан, Like_Smoke   bouquet
Знам, че звучи повърхностно, вероятно и аз съм такава, обаче външният вид е важен за мен - много държа да харесвам това, което виждам в огледалото.
Ами защо да е повърхностно? Нали мъдреците казват, че човешката душа е прекрасна - следователно е нормално да се стреми и към всичко прекрасно, в т.ч. е и външния вид...

# 697
  • Мнения: 1 273
Тогава да говорим за килограми.

Ами аз отслабнах тези две седмици поне 3 кг. Обясних ви какво правих. Между другото, за суровоядството се твърди, че лекува щитовидната жлеза. Не знам. В момента съм на ВМ НВХ, Великденски пости, суровоядство (но не 100%) и хранене с цели храни (100%). Това ми е режимът.

Вие колко отслабнахте на този режим и за колко време?

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Хич не ме интересува на кой кое колко му е атрактивно Whistling , важното ми е аз да си се харесвам и да се чувствам добре със себе си и като себе си!В такъв смисъл съм съгласна с Вивчето, че човек не може само да се жалва и да търси утеха и съчувствие (макар че аз наскоро пък точно така направих в темата в пристъп на отчаяние някакво  Embarassed Cry ), трябва и да работи по постигане на желаното. Друг въпрос е, че понякога работи, и пак не става...И даже не е ясно защо...Но да се приемат нещата каквото са, човек да продължи да се чувства добре в кожата си, да сме търпеливи - това също са ценни уроци.
Намирам темата ни винаги за интересна и полезна, защото покрай нея се замислям за толкова много неща, които в един момент даже не съм смятала за важни...Ето например, примерът на Таня. Не се бях замисляла, че не казвайки, че не пие лекарствата си, човек подвежда лекаря в дългосрочен аспект, което пък после се отразява върху предписанията му на другите пациенти. Че лекарите трябва да направят така, че пациентът да не се притеснява да сподели какви лечебни действия е предприел всъщност, това е ясно. Нещата са навързани и многоаспектни...
А че мъжете ще ни харесват и така, и онака, това е повече от ясно.  Mr. Green Не съм забелязала моят да ме заобича повече, когато свалих 16 кг след раждането...Но пък точно това "ама той ме харесва каквато съм" може да доведе до излизане на нещата от желаното им състояние, което в чисто здравословен аспект не е добре.
А и наистина често се виждаме едни, всеки от другите хора в действителност ни вижда съвсем различни - според доколкото може да ни види обективно, а и според представата си за това кое е слабо, красиво, привлекателно...Като цяло и аз смятам, че ако някой ни харесва, той ще ни хареса вероятно и с повече кг заради излъчването и т.н. Имам една дебеличка приятелка, ами тя е имала повече гаджета от мен, когато минавах за слаба и привлекателна.... Joy Да не говорим пък за слабите стари моми. Не всичко започва и свършва с кг, освен понякога в женската глава!
Но пък разбира се, важно е как изглеждаме, понеже малко или повече това оказва влияние върху отношението на другите към нас, а и даже аз, която имам някак по-неженско мислене, не мога да кажа, че съвсем не ми пука, че коремът ми стърчи над дънките... Crazy
Цитат
Ами защо да е повърхностно? Нали мъдреците казват, че човешката душа е прекрасна - следователно е нормално да се стреми и към всичко прекрасно, в т.ч. е и външния вид...
Точно!И аз смятам, че нещата са свързани. Разбира се, промяната идва в действителност отвътре-навън.  Peace
Но пък и разбирам Шоки какво имаше предвид и някак съм й благодарна за тази забележка по темата!  Hug  bouquet
В личен аспект темата много ми помогна да осъзная още по-добре как мисля и възприемам себе си, защо понякога някой реплики, писани тук, приемам така лично, коя струна в мен засягат и откъде идва това....Благодаря ви, момичета, че всички сте така прекрасни и толерантни! Heart Eyes Hug  bouquet И за всичко споделено благодаря!

# 699
  • SA
  • Мнения: 3 196
Момичета, пьрво да благодаря на всички за милите пожелания и поздрави! Трогнахте ме много и направихте деня ми много по-хубав!  Heart Eyes Hug

Аз сьщо сьм на мнение, че в темата е добре да се обсьждат различни аспекти, свьрзани с храненето, отслабването, здравето. Всички те са ми интересни, а и мненията на различните хора ми позволяват да погледна на нещата от различен ьгьл, понякога дори от такьв, за който не сьм подозирала, че сьществува, или поне не сьм се замисляла сериозно вьрху тази вьзможност, защото за мен да кажем това не е било проблем.
Верно е, че имам уклон кьм коментирането на разни изследвания, здравословни проблеми и неща от този сорт, с което сигурно прекалявам на моменти , но тези неща наистина ме вьлнуват, а и ми е професионална деформация.  Embarassed
Иначе за постването на менюта в темата - не виждам нищо лошо да се прави и коментира. Проблемьт обаче е, че този режим на хранене няма точно определени и непоклатими постулати като повечето диети и би било трудно ако си начинаещ да влезеш и да си харесаш дадено меню, защото освен него трябва да разбереш всичко и за този, който го е написал - дали иска да отслабва, или да поддьржа теглото си, има ли заболявания, спортува ли и ей такива неща. Обаче пьк който има нужда да се обсьди менюто му, спокойно може да го пише и да очаква коментари от останалите.

Цитат
Моите комплекси са идвали донякъде от теглото и подигравките на децата (и не само на децата в училище, а и по-късно през годините, защото и в студентските ми години е имало хора, които специално са ме спирали на улицата, за да ми кажат колко зле изглеждам

Шоки, ей това е най-голямата простотия, за която някога сьм чувала.  Shocked
Но да, едно дете, или сьвсем млад човек може наистина много да се разстрои от подобни случки.

slan4ice12 , как ще те гоним от темата, бе?  hahaha
По-добре се ориентирай кьм Японското чудо, като гледам сьщо е нисковьглехидратна, за разлика от зелевата супа.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 14:09 от kameloth

# 700
  • София
  • Мнения: 10 858

Верно е, че имам уклон кьм коментирането на разни изследвания, здравословни проблеми и неща от този сорт, с което сигурно прекалявам на моменти , но тези неща наистина ме вьлнуват, а и ми е професионална деформация.  Embarassed



Леле, Камче, само да си посмяла да спреш!   smile3511
Значи ако спреш, паля гумите и идвам до ЮАР, да знаеш!  no
Никога, никога не спирайте да ги коментирате тези неща момичета, това са твърде важни неща и не трябва да бъдат табу също!  Hug Hug Hug

Шоки, сега прочетох това, което Кам е цитирала. Направо съм потресена!   remybussi

# 701
  • Мнения: 9 070
Относно рецептите - тъй като това не е диета, а начин на хранене, смятам, че е важно човек да разбере механизма и логиката - тогава сам си определя менюта. Обаче за хора, които тепърва откриват това хранене, може да им бъде полезно, за да се ориентират. Но пак е супер индивидуално и много зависи от целите

# 702
  • Мнения: X
Относно неказването цялата истина на лекуващия лекар и заблуждаването му по този начин
Има държави, където заради неспазване препоръките не лекуващия те може да загубиш здравните си права
Затова понякога хората си правят каквото преценят за добре и се преструват, че спазват препоръките на лекуващия ги.
За съжаление такава е реалността и ще става така и по други места.

Кам, твоите проф.коментари са важен елемент от тези теми
На когото са му скучни и ненужни, да ги прескача.

# 703
  • Мнения: X
И аз съм много благодарна за дискусиите, които стават в темата!  Hug Почти от всичко извличам полза за себе си. Толкова много се промени гледната ми точка, намирам отговори на въпроси, които са ме измъчвали години наред. Интересни са ми всички аспекти от режима, особено много психологическите.  Flutter

Шоки, съжалявам, че се е наложило да преживееш такова отвратително тношение.  Hug

# 704
  • Мнения: 84
kameloth,направо си отдъхнах  Simple Smile Тази седмица зелева супа, идните две - японско чудо и после ще съм ...хм, как да го кажа  newsm78 пълноценно в режима...  Joy Ама много е гадна супата, да знаете  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт