Математически турнири - 27

  • 92 514
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 032
Сигурна съм, че ще бъде интересно състезанието, отделно че Академия 21 век имат чудесна организация, наградите са хубави. Но правих сметка преди няколко дни и преброих 13 състезания, на които детето се яви тази година. А може и да пропускам нещо.  В това число не слагам всички контроли за школи, състезания, училищните контролни всяка седмица. И мисля, че интереса към още едно състезание по математика точно след края на учебната година ще е нула в нашия случай. Само като споменах, че вероятно ще е класирана за финалния на 'математика без граници' и той се пада първата седмица на ваканцията бях удостоена с убийствен поглед  Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 10 825
EliG, кога е финалното състезание на "Математика без граници"? Някъде бях чела че ще е в Несебър, но дата не мога да намеря.

# 707
  • Мнения: 819
EliG, кога е финалното състезание на "Математика без граници"? Някъде бях чела че ще е в Несебър, но дата не мога да намеря.
Финалното ще е на 21 юни в Несебър.Надяваме се да измислят и вариант за явяване в София!

# 708
  • София
  • Мнения: 10 825

Финалното ще е на 21 юни в Несебър.Надяваме се да измислят и вариант за явяване в София!
Благодаря! Там ще сме  Sunglasses

# 709
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Казвате умора... Никаква умора не забелязвам аз. Не си спомням от кога не са се писали домашни вкъщи, поне от месеци насам всичко в училище се прави. Олимпиади, молимпиади - де що има, по всевъзможни предмети, се изпонаяви. Ама умора - тц. То няма и подготовка вкъщи, нито стрес преди състезанието, мисля че може на 5 олимпиади по 5 предмета един след друг да се яви и няма да й напарви впечатление.. Така че аз ужасно се изкушавам от една екскурзия до прекрасния Пловдив като за финал на учебната година. Още повече че задачите много ми харесаха. Хем по-нестандартни, хем забавни, хем пък не са чак толкова тежки. Ако ли пък някак стане чудо и вземе да си седне да решава вкъщи Simple Smile) Че ми е смешно малко да се ходи за едното посредствено представяне. Както едно време казваше моят учител по математика - да отидеш на състезание и да се върнеш със значка "Турист на републиката". Ама и за туризма само можем да отидем. Пловдивското състезание аз го одобрявам. (докато "Математика без граници"  Rolling Eyes)

Друго исках да попитам. По колко часа на седмица децата решават задачи? Преди състезание и между състезанията? Общо в училище и вкъщи? Гледах интервюта на децата, участници в балканиадата и там някой спомена по 1 1/2 часа на ден самоподготовка. И тук това е масовата теза - че трябва труд, самоподготовка и много работа. Та ми е интересно какъв е баланса - хвърлен труд vs резултати.

И последно - резултати от онова Сингапурско ли беше?... Да са излизали?

# 710
  • Мнения: 240
Да, множко са състезанията. Ние на математически звези няма да можем да отидем защото имаме планрано пътуване. И без това са ни изпуснали в списъка:) Иначе им писах и потвърдиха, че въвеждат корекции, но не се усетих за кои дати става въпрос. Азиатското мисля, че се очакваха резултати около 15 май. Не знам как са другите 5-класници, за нас доста от задачите са били непознати - проценти, съотношения.

# 711
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Сигурна съм, че ще бъде интересно състезанието, отделно че Академия 21 век имат чудесна организация, наградите са хубави. Но правих сметка преди няколко дни и преброих 13 състезания, на които детето се яви тази година. А може и да пропускам нещо.  В това число не слагам всички контроли за школи, състезания, училищните контролни всяка седмица. И мисля, че интереса към още едно състезание по математика точно след края на учебната година ще е нула в нашия случай. Само като споменах, че вероятно ще е класирана за финалния на 'математика без граници' и той се пада първата седмица на ваканцията бях удостоена с убийствен поглед  Mr. Green
Вкъщи направо се разрева, през това време класът има тридневна екскурзия до Арбанаси в четиризвезден хотел с басейн, конна езда, изобщо развлечения след края на учебната година. Този път ще си почива, не може след толкова състезания да го юрна пак. Това не са прости задачи, все пак Ивайло Кортезов ще е съставител на 10 нестандартни задачи, знаете за какво става въпрос. Успех на тези ,които имат сили!!!!

# 712
  • Мнения: 822
А за тези със силите, къде мога да намеря задачи от минали години (за МАТЕМАТИЧЕСКИ ЗВЕЗДИ).

# 713
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моят син много иска да отиде, а аз не знам дали ще имам възможност  Confused .
Задачи от предни години само тук ли могат да се намерят?

# 714
  • София
  • Мнения: 10 825
Моят син много иска да отиде, а аз не знам дали ще имам възможност  Confused .
Задачи от предни години само тук ли могат да се намерят?
Тези са за "Математика без граници".
За Пловдивското състезание "математически звезди" мисля че имаше задачи от миналите години на сайта на Академия 21 век

# 715
  • Мнения: X
Малко след дъжд - качулка, но за всички, които проявяват интерес, задачите и отговорите от Европейско кенгуру 2014 са публикувани на страницата на СМБ - Плевен.

http://smb-pleven.com/math_kenguru.html

# 716
  • Мнения: 6
ако някой е решил примирната тема за 4 клас поместена в сайта на мг варна за ПЗМ, моля да ми прати отговорите на falki@abv.bg

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моят син много иска да отиде, а аз не знам дали ще имам възможност  Confused .
Задачи от предни години само тук ли могат да се намерят?
Тези са за "Математика без граници".
За Пловдивското състезание "математически звезди" мисля че имаше задачи от миналите години на сайта на Академия 21 век
Добре, че ми обърна внимание, объркала съм се явно. Благодаря!
Намерих точните задачи Simple Smile.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 032
 Тинкърбел , отговора за задачите и времето се крие в това, което си написала - децата са различни - едни са бързи и логични, други обичат да мислят бавно и вникват в детайлите, на едни са им нужни да решат веднъж даден тип, на други да го упражнят поне 5 пъти и т.н.. А и да сравняваме нашите петокласници с каките и батковците, готвещи се за международни състезания е неразумно. И годините , и осъзнатостта за състезанията са различни. По едно време се опитах да видя доколко подготовката в СМГ се различава от в нашето училище, обаче е трудно да се прецени, педагогическите подходи се оказаха напълно различни. Та все едно да сравниш ябълки с круши.
Иначе не е точно умора, а пренасищане откъм състезания, съответно загуба на тръпка.
пп Видях Цвета преди час-два в една книжарница, много пораснала, колкото мен е, пу-пу

# 719
  • Мнения: X
И последно - резултати от онова Сингапурско ли беше?... Да са излизали?
Това ли?
https://www.facebook.com/MatematikaZaTalanti/photos/a.5151414886 … ype=3&theater

Общи условия

Активация на акаунт