Математически турнири - 27

  • 92 522
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19
Някой има ли задачите от ПМЗ-Варна за първи клас от 2013?
Ако са налични моля,който може да ги изпрати на vcs@abv.bg

Благодаря

# 691
  • Мнения: 146
Моля , ако някой има задачи от изпитни теми от 125- то СОУ  за  прием в 5 клас предишни години, да ми ги изпрати на лични !

Благодаря предварително !

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за отговорите, относно времетраенето на ПМЗ!
colibri, явно по-късно са сложили информация на сайта си, благодаря за линка!

# 693
  • Мнения: 58
Има класация и срокове за състезанието на Академия 21век (2-6 клас) - гр. Пловдив - само с покана на базата на показани добри резултати.

http://www.academy21century.com/competitions-2014/rating-klasirane.php

Срокът за сигнализиране на липсващи деца е 10 май.
Аз лично проверих за две деца и двете липсваха, а са с около 74 и 79%?
Все пак повечето имена, които съм срещал при класиранията на второкласниците са там.

Вероятно има и други липсващи деца.
Дано съм от полза на тези, които ги интересува състезанието.

# 694
  • Мнения: 200
Благодаря на niliev за последния пост.
И нас ни няма в рейтинга при 4-класниците.

# 695
  • Мнения: 336
niliev, благодаря от сърце за поста! Нямах идея, че това състезание съществува, а синът и племенницата са в рейтинга Simple Smile
А може ли някой да даде линк към задачи от минали години за 2 и 3 клас? Все пак да се поупражняват малко...

# 696
  • София
  • Мнения: 1 577
niliev, и аз благодаря за информацията. И аз като Lss*, нямах представа за това събитие, а синът ми фигурира в списъка. Не се ли получават покани и в у-щата на децата? Може ли някой да каже с две думи как протича състезанието (видях, че е 2 дни) и от къде може да намерим задачи от минали години? Иска ли се родител да придружава детето или може би учител ги придружава, ако са няколко от 1 у-ще?
Извинете ме, ако въпросите ми са малко неориентирани  Embarassed. Нямам никакъв опит със състезания на децата извън София...

# 697
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Има една подробност, ако случайно не сте я видели. В състезанието ще участват макс 240 деца от всички класове ( 2-6).Т.е. вие си изпращате заявката,а на следващия ден обявяват списъка на поканените ,които ще бъдат по класиране в рейтинга.

# 698
  • Мнения: 58
Снощи писах на организаторите и са ми отговорили рано сутринта, че ще актуализират информацията!

Подробности за състезанието има на сайта на академията (втория ден е отборно и според мен не е задължително да се участва).
Публикувах информацията, защото според мен е хубаво да участват децата, които заслужават и имат възможност и да стане истинско състезание. Миналата година е имало малко деца, които не са от Пловдив при второкласниците, а рейтингът преди състезанието показва друго.
Живеем в София. Синът ми е втори клас, но имам съботно-неделни ангажименти, така че ако има някаква организация, желаещ да придружава децата (дори и да тръгнат рано сутринта в събота и да се върнат вечерта) пишете на лични.

# 699
  • София
  • Мнения: 10 825
Живеем в София. Синът ми е втори клас, но имам съботно-неделни ангажименти, така че ако има някаква организация, желаещ да придружава децата (дори и да тръгнат рано сутринта в събота и да се върнат вечерта) пишете на лични.
Вие ще си пуснете ли детето с някакъв непознат човек намерен от форума? Дори и добронамерен да е.... от къде знаете, че аз, например, докато ги чакам няма да пийна две ракийки, ей така да убия времето и после да натоваря децата в колата.... ама то няма страшно, аз след 2 ракии съм много отговорен шофьор Crazy Не се заяждам с вас, приемете го за предупреждение просто!


Аз не съм сигурна дали ще подадем заявление за участие. Събота е последния ден от лагера на сина ми.... довечера ще обсъдим дали да го вземе един ден по-рано или да пропуснем състезанието

# 700
  • Мнения: 58
Живеем в София. Синът ми е втори клас, но имам съботно-неделни ангажименти, така че ако има някаква организация, желаещ да придружава децата (дори и да тръгнат рано сутринта в събота и да се върнат вечерта) пишете на лични.
Вие ще си пуснете ли детето с някакъв непознат човек намерен от форума? Дори и добронамерен да е.... от къде знаете, че аз, например, докато ги чакам няма да пийна две ракийки, ей така да убия времето и после да натоваря децата в колата.... ама то няма страшно, аз след 2 ракии съм много отговорен шофьор Crazy Не се заяждам с вас, приемете го за предупреждение просто!


Аз не съм сигурна дали ще подадем заявление за участие. Събота е последния ден от лагера на сина ми.... довечера ще обсъдим дали да го вземе един ден по-рано или да пропуснем състезанието

Здравейте,
Ще Ви отговоря публично с най-добри чувства. Ако много държите да коментирате нещо пишете на лични, въпреки че нямам време и желание да участвам в дискусии.

Според мен предназначението на темата е да си помагаме с информация за състезания.

Имам предвид няколко приятели, с които бих изпратил сина си, но все още не знам плановете им и затова повдигнах въпроса за организация. Може да има и други родители в такава ситуация.
Ако има желаещ учител, който да придружава група деца бих пуснал сина си с тях, ако разбира се се класира по рейтинг.
Така, както сте се описали май ще имам едно наум за Вас Simple Smile
Желая Ви слънчево настроение и хубави мисли!
Николай Илиев

# 701
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте,
Ще Ви отговоря публично с най-добри чувства. Ако много държите да коментирате нещо пишете на лични, въпреки че нямам време и желание да участвам в дискусии.

Според мен предназначението на темата е да си помагаме с информация за състезания.

Имам предвид няколко приятели, с които бих изпратил сина си, но все още не знам плановете им и затова повдигнах въпроса за организация. Може да има и други родители в такава ситуация.
Ако има желаещ учител, който да придружава група деца бих пуснал сина си с тях, ако разбира се се класира по рейтинг.
Така, както сте се описали май ще имам едно наум за Вас Simple Smile
Желая Ви слънчево настроение и хубави мисли!
Николай Илиев
От къде на къде пък ще ви пиша на лични. Коментирам нещо, което сте написали в темата и е видимо за всички... ако бяхте написали, че се обръщате само към личните си приятели изобщо нямаше да си дам труда да напиша поста си. А и специално подчертах, че ми пиша не за да се заяждам с вас, а за да обостря вниманието ви върху нещо за което явно не сте се замислил. Няма нужда да подскачате като ощипана госпожица. Дръжте се като мъж  Flutter
Имаите и две на ум и за мен и за останалите, които пишат и в тази тема и във форума и на други места. Все пак не знаете кой пише отсреща.

# 702
  • София
  • Мнения: 531
И аз благодаря на г-н Илиев за тази информация. Много ми беше интересно, само бях чувала за тази академия. Радвам се, че има хора, които полагат усилия "да откриват математически дарования".  Peace

# 703
  • Мнения: X
Току-що видях на сайта на СМБ - Шумен следното съобщение:

Уважаеми колеги, родители и ученици комисия преразгледа писмените работи на 5 клас. Направени са корекции, които са отразени в окончателните протоколи.

Протоколите с резултатите вече са достъпни.

# 704
  • Мнения: 4 204
Достатъчно дълго сме във форума и покрай състезанията дори да не се познаваме родителите, доста от децата ни се познават или са съученици. В този ред на мисли идеята да се организира групово ходене с 1-2 родители ми харесва. Лично бих се заела с организацията, ако имахме намерение моя син да пътува.
Само че по това време няма да сме в къщи, а и честно казано ми писна от състезания и рейтинги. На детето също. Ще пропусне.
И не се притеснявайте толкова за местата- ще има за всички желаещи.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт