ЗА или ПРОТИВ колан за прохождане ?

  • 18 177
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 39 945
Колан ми дадоха юни месец (дребния е бил на 1,1г.), използвах го кратко
Скрит текст:


Малкият проходи през август (малко преди навършване на 1,3г) на бургаската гара  Joy

Скрит текст:



# 91
  • Мнения: X
Аз ползвам колан... Във момента. Надявам се да ни е от полза

# 92
  • софия
  • Мнения: 2 543
Ползвах колани след като проходи и ходеше горе - долу стабилно. Тя дори не опъваше каишките , т.е не  е навредило или помогнало на процеса на прохождане. Но на кръста ми обаче се отрази прекрасно. На който му е грозно да не слага. Никога не съм се замисляла за мнението на околните. Масово гледам да си държат децата за качулките и ......Така преценили , така ги водят.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 064
Не знам дали са вредни, но не съм ползвала. Не помня да  съм висяла да го държа с две ръце докато ходи. Просто в един момент си проходи.

За някои може и да вършат работа, аз зор нямах да прохожда по-бързо. Пълзеше си из къщи, започна да се изправя, да се подпира тук - там и  проходи. Проходилка също нямахме - вижда ми се обемиста и неудобна вещ. Бънджи имахме - много се забавляваше с него.

# 94
  • Мнения: 58
И аз споделям мнението на много от мамите тук, че деца използвали колан падат като круши. Изобщо нямат рефлекси. А и на мен лично ми е много, ама много грозно. Пък и кръста ми няма проблеми, дори след третото дете, което е проходило без колан  Mr. Green Така че...

# 95
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На горните кличета, в началото на втория /първи в скрития текст/ е показано кога е фазата за колан.
Използването в първия клип е преждевременно - детето се учи да ходи. С проходилка независмо дали със или бе зколан - учи се още. Не е достигнало фазата да може, макар и нестабилно.

Та изобщо няма връзка с бързането да проходи. Проходилката е средство за по-ранно /и вредно/ намесване. Коланът - не.

Скрит текст:
Мама Жаба, може пък gabelas17 и останалите да ползвали да са по-високи или по-дейни с разходките и затова да им е друго поведението на кръста. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 178
Аз съм много ЗА, коланът ми свърши чудесна работа. Мнението ми до голяма степен се припокрива с това на Арт мама, особено с това, че тези колани се ползват след като детето е проходило, аз също съм много против насилственото прохождане. Смятам обаче, че да се ползва или не колан много зависи от детето. В нашия конкретен случай - проходи си самичка на 11,5 месеца, преди това малко сме обикаляли за двете ръце из къщи, когато е искала и за по малко. В момента, в който проходи обаче, специално моята дъщеря започна да иска да тича  ooooh! И категорично отказваше да ми дава ръце, категорично! Правили сме много дълги разходки, понякога по 2-3 часа ходене и тичане, сега повече иска да я нося, отколкото тогава. И, когато падаше, падаше точно на лице, като дъска. Изобщо нямаше момент, в който да ходи предпазливо и да си тупва леко на дупето, завиждах на майките, чиито деца правеха така. Страшно ми помогна в този момент коланът - спасил е не едно или две разбивания на нос/уста. Ползвала съм го така - през цялото време е съвсем отпуснат, никога не дърпам детето в някаква посока с него и просто я задържам на 10 см от земята, когато тръгне да пада. Ползвах го доста време, няколко месеца, докато не ми беше вече леко на сърцето да я пусна. И аз имах угризения, че с този колан не може да се научи да пада, подхранвани, разбира се, от разни мами, но други пък са ми казвали, че и техните деца са падали по лице до около 1,5 - 2 годишна възраст, без да са носили такъв колан, така че не знам колко истина има в това. Та, в моя конкретен случай, коланът беше една от най-полезните ни вещи. Ако имам друго дете ще преценя по него дали да ползвам пак.
Колкото до това, че детето било като куче, извинявам се, че ще се изкажа грубо, но това е тотално малоумен аргумент. Предпочитам разни мами да ме гледат неодобрително в градинките пред това детето ми да си разбие главата в някой камък.

# 97
  • Мнения: 438
Аз съм много ЗА, коланът ми свърши чудесна работа. Мнението ми до голяма степен се припокрива с това на Арт мама, особено с това, че тези колани се ползват след като детето е проходило, аз също съм много против насилственото прохождане. Смятам обаче, че да се ползва или не колан много зависи от детето. В нашия конкретен случай - проходи си самичка на 11,5 месеца, преди това малко сме обикаляли за двете ръце из къщи, когато е искала и за по малко. В момента, в който проходи обаче, специално моята дъщеря започна да иска да тича  ooooh! И категорично отказваше да ми дава ръце, категорично! Правили сме много дълги разходки, понякога по 2-3 часа ходене и тичане, сега повече иска да я нося, отколкото тогава. И, когато падаше, падаше точно на лице, като дъска. Изобщо нямаше момент, в който да ходи предпазливо и да си тупва леко на дупето, завиждах на майките, чиито деца правеха така. Страшно ми помогна в този момент коланът - спасил е не едно или две разбивания на нос/уста. Ползвала съм го така - през цялото време е съвсем отпуснат, никога не дърпам детето в някаква посока с него и просто я задържам на 10 см от земята, когато тръгне да пада. Ползвах го доста време, няколко месеца, докато не ми беше вече леко на сърцето да я пусна. И аз имах угризения, че с този колан не може да се научи да пада, подхранвани, разбира се, от разни мами, но други пък са ми казвали, че и техните деца са падали по лице до около 1,5 - 2 годишна възраст, без да са носили такъв колан, така че не знам колко истина има в това. Та, в моя конкретен случай, коланът беше една от най-полезните ни вещи. Ако имам друго дете ще преценя по него дали да ползвам пак.
Колкото до това, че детето било като куче, извинявам се, че ще се изкажа грубо, но това е тотално малоумен аргумент. Предпочитам разни мами да ме гледат неодобрително в градинките пред това детето ми да си разбие главата в някой камък.
Напълно подкрепям  Close

# 98
  • Мнения: 42
Аз съм много ЗА, коланът ми свърши чудесна работа. Мнението ми до голяма степен се припокрива с това на Арт мама, особено с това, че тези колани се ползват след като детето е проходило, аз също съм много против насилственото прохождане. Смятам обаче, че да се ползва или не колан много зависи от детето. В нашия конкретен случай - проходи си самичка на 11,5 месеца, преди това малко сме обикаляли за двете ръце из къщи, когато е искала и за по малко. В момента, в който проходи обаче, специално моята дъщеря започна да иска да тича  ooooh! И категорично отказваше да ми дава ръце, категорично! Правили сме много дълги разходки, понякога по 2-3 часа ходене и тичане, сега повече иска да я нося, отколкото тогава. И, когато падаше, падаше точно на лице, като дъска. Изобщо нямаше момент, в който да ходи предпазливо и да си тупва леко на дупето, завиждах на майките, чиито деца правеха така. Страшно ми помогна в този момент коланът - спасил е не едно или две разбивания на нос/уста. Ползвала съм го така - през цялото време е съвсем отпуснат, никога не дърпам детето в някаква посока с него и просто я задържам на 10 см от земята, когато тръгне да пада. Ползвах го доста време, няколко месеца, докато не ми беше вече леко на сърцето да я пусна. И аз имах угризения, че с този колан не може да се научи да пада, подхранвани, разбира се, от разни мами, но други пък са ми казвали, че и техните деца са падали по лице до около 1,5 - 2 годишна възраст, без да са носили такъв колан, така че не знам колко истина има в това. Та, в моя конкретен случай, коланът беше една от най-полезните ни вещи. Ако имам друго дете ще преценя по него дали да ползвам пак.
Колкото до това, че детето било като куче, извинявам се, че ще се изкажа грубо, но това е тотално малоумен аргумент. Предпочитам разни мами да ме гледат неодобрително в градинките пред това детето ми да си разбие главата в някой камък.
Абсолютно подкрепям Simple Smile

# 99
  • Мнения: 13 083
Купих колан за прохождане, ползвах го точно два пъти, когато и го сложех, висеше на него и очакваше да я люлея:) Проходи на една годинка, един месец и един ден Simple Smile В парка на тази гумената настилка.

# 100
  • София
  • Мнения: 929
Фотон, хич да не ти пука кой те гледа одобрително и кой не!  Peace Ти си майката на твоето детенце и ти решаваш кое е най добре за него! Аз моето мнение за коланите и другите помощни средства си го казах вече, няма да се повтарям, но никога не бих си позволила да осъждам родител, който е решил да ползва! Тук мненията ни са субективни  Hug

# 101
  • Мнения: 1 463
Много си зависи от детето. Колко време и как прохожда? При моето не съм ползвала.

# 102
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 846
За мен коланът за прохождане е излишен. И двете ми деца проходиха, когато бяха готови за това.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
След като със сина ми ползвах колан и след последствията от това: не се научи да пада, излиташе напред и вместо да подложи ръце чакаше някой да го хване във въздуха, не се пазеше като залитне вляво или вдясно, защото пак очакваше, че някой друг ще го предпази ... и т.н., сега с дъщеря ми няма да ползвам. С нея и проходилка не ползвах и без колан ще минем. По-добре така, отколкото да върви на пръсти /до голяма степен, макар и не само/ заради проходилката и да не знае как да пада заради колана.

# 104
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз ползвах колан и съм доволна. ПОЛЗВАХ ГО ОГРАНИЧЕНО. Категорично съм против проходилките, а за коланите съм за и съм доволна. Ползвах го за да се усеща сам. Иначе прохождахме първо с придържане под гърдичките, после за две ръчички, после за една и така...

Общи условия

Активация на акаунт