Колко често да се излиза?

  • 61 623
  • 853
  •   1
Отговори
# 15
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Някак си съм съгласна с Бърди и искрено съчувствам на жени, които са изцяло сами през деня с малките непроговорили създания. Авторът ще си реши как ще постъпи, но това тотално може да разруши връзката - излизането сам. Не е дефинирал понятието "често" относно готвенето и другите дреболии. И моят съпруг готви, но нерядко после има доста дребни неща, които трябва да дооправям след него. Умората в началото е неистова и хормоните също допринасят за женското настроение. Ако има вариант да излизат и двамата заедно понякога, също е добре. Независимо дали той ще излиза на по бира с приятел/и. Защото в началото , особено кърмеща жена, наистина не може да излиза вечер.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 565
И една жена като роди, да се затвори вкъщи ли   Tired Аз излизах. Вярно, далече не толкова, колкото преди това, ама да стана затворник...  Stop

# 17
  • Мнения: 5 892
Човекът иска да излезе за 1-2 часа.  Shocked  Ако в 6.30 се прибира, за един час да сготви нещо и да пусне прахосмукачка примерно, до към 8.30-9 може да се е прибрал. Каква е разликата дали ще легне да го проспи този час, ще гледа мач или ще си върши служебна работа. Естествено когато всичко е ОК с дома и бебето. Не могат ли да си общуват с жена си след 9?  newsm78

# 18
  • Млечния път
  • Мнения: 150
за другите - не знам. аз не съм излизала и нямаше кой да ми гледа детето. никой не е казал, че жената трябва да стане затворник. в случая мъжът казва, че не може да излиза и не пита дали и жена му да излиза и да се редуват. не видях да е взел отношение по въпроса...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
И една жена като роди, да се затвори вкъщи ли   Tired Аз излизах. Вярно, далече не толкова, колкото преди това, ама да стана затворник...  Stop

   Така е, но тук мисля, че не коментираме това, дали поведението на майката е правилно или не, а съветваме автора как е редно да постъпи. Очевидно жената е заявила своята позиция по въпроса – не и́ се излиза и иска бащата на детето и́ да е до нея през повечето свободно време. Аз не виждам особено благоприятен изход от тази ситуация, най-малкото, прочитайки думите на автора – "Проблемът е, че вече не издържам и не се чувствам добре по този начин.". Не смятам, и че жена му ще е склонна да промени позицията си и да направи компромис с разбиранията си. Peace

# 20
  • Мнения: 46 515
Понеже и моят мъж работеше и с виждахме само вечер, т.е. при това малко свободно време, абсолютно държах да е с нас. Не ми се е налагало да го казвам, защото и неговото желание беше същото.
Приятелите ни са добре дошли винаги, абсолютно всяка седмица ни идваха на гости или ние у тях. Не пречи да си приспите бебето и да си пиете и говорите с тях Simple Smile
Лятото пък сме откарвали по външните маси до посред нощ, количката с нас.

Съвсем в началото, когато бебето нон стоп яде и двамата се редуват за спане ми е недопустимо да се мисли за каквото и да е друго освен всяка останала минута да е само за тях двамата.

Не приемам отделните излизания, не намирам никаква причина да го правим.
За другите семейства не претендирам, всеки сам си решава. Аз не виждам защо да се редуваме, като може да си вземем бебето и да разпускат всички.

# 21
  • Мнения: 15 379
Не смятам, и че жена му ще е склонна да промени позицията си и да направи компромис с разбиранията си. Peace

И то в това е проблемът. Някак не го разбирам това фелдфебелско отношение.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 565
за другите - не знам. аз не съм излизала и нямаше кой да ми гледа детето. никой не е казал, че жената трябва да стане затворник. в случая мъжът казва, че не може да излиза и не пита дали и жена му да излиза и да се редуват. не видях да е взел отношение по въпроса...

Е, мъжът ми го гледаше тогава. Нали тръгваме от позицията, че има двама родители.

А иначе си мисля, че едно доуточнение от автора е необходимо. Да не се окаже тема-провокация...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Човекът иска да излезе за 1-2 часа.  Shocked  Ако в 6.30 се прибира, за един час да сготви нещо и да пусне прахосмукачка примерно, до към 8.30-9 може да се е прибрал. Каква е разликата дали ще легне да го проспи този час, ще гледа мач или ще си върши служебна работа. Естествено когато всичко е ОК с дома и бебето. Не могат ли да си общуват с жена си след 9?  newsm78

   Аз по-скоро разбирам от думите му, че иска да е навън между 21 и 23 часа́, грубо казано. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 17 282
Ами не знам, явно се движим по коренно различни релси и няма как да се засечем, но за мен дори мисълта да не сме заедно в окопите през първите месеци, е ненормална.
Дори първият ми съпруг, който имаше маса кусури, през първите пет месеца на сина ми не си и помисли да не бърза да се прибере при нас след работа и да сме заедно. Изобщо не говоря за физическа помощ, с бебе у дома нямах проблем с домакинството и се справях без проблем. Психически обаче едва дочаквах минутките докато се прибере.
Другото ми звучи много гадно.
Пък ако ще да съм фелдфелбел.

# 25
  • Мнения: 5 892
Не ги е уточнил тези неща и гадаем.  Peace Може и след работа да си изпие бирата и 7.30-8.00 да си е в вкъщи да готви вечеря на жена си и да й помага с каквото може.
Двама души ако имат желание- ще намерят компромисно решение.  Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 241
Не могат ли да си общуват с жена си след 9?  newsm78

А кога се очаква да вечерят заедно и да си кажат две приказки?
По въпроса: повече от веднъж седмично при толкова малко бебе ми се струва кофти да се излиза. Най-малкото за да не виси жената сама вечерта.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 282
А може и да се прибере, да вземат бебето с количката и да отидат в парка да пият бира с приятели.
Сега поне е топло.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 565
А може и да се прибере, да вземат бебето с количката и да отидат в парка да пият бира с приятели.
Сега поне е топло.

 yes Добър вариант.

# 29
  • Мнения: 5 892
Не могат ли да си общуват с жена си след 9?  newsm78

А кога се очаква да вечерят заедно и да си кажат две приказки?
По въпроса: повече от веднъж седмично при толкова малко бебе ми се струва кофти да се излиза. Най-малкото за да не виси жената сама вечерта.
Тогава  Peace
Бърди
Цитат
А може и да се прибере, да вземат бебето с количката и да отидат в парка да пият бира с приятели.
Сега поне е топло.
Това е идеалния вариант, ако на нея й се излиза.

Общи условия

Активация на акаунт