Натурална закваска за хляб, или хляб с квас – ТРЕТА ТЕМА

  • 146 882
  • 807
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 208
За тази говори, българската
http://limec-bgagro.bg/products/melnichka-model-1/

# 196
  • Мнения: X
502 Bad Gateway     - това излиза като отворя линка

# 197
  • Мнения: 4 076
502 Bad Gateway     - това излиза като отворя линка
На мен ми излиза  newsm78 Ето пак: http://limec-bgagro.bg/products/melnichka-model-1/
Скрит текст:

# 198
  • Мнения: X
502 Bad Gateway     - това излиза като отворя линка
На мен ми излиза  newsm78 Ето пак: http://limec-bgagro.bg/products/melnichka-model-1/
Скрит текст:
Благодаря !Този път се отвори .
 Хубава е ,но ми е скъпа и ще заема място в кутиестото ни жилище Grinning

# 199
  • София
  • Мнения: 9 920
Някой прави ли хляб с квас изцяло в хлебопекарна или поне до втасването и как?! Не говорим за бяло брашно
  Rolling Eyes
Исках  да предложа  на първа страничка  да  сложим линкове към ключови  съвети и  рецепти. Аз ще ги  осигуря, ако  имам  време.
Добра идея!

# 200
  • Мнения: 2 208
Аз правя такъв хляб. Меся в хлебопекарна и втасвам в нея. Слагам квас около половин мерителна чашка квас, сол и олио по желание. Или друга мазнина. Слагам малко бяло брашно, повече пълнозърнесто, слънчогледови семки, трици и т.н. Моята доза е 1, 5 чашки вода и 4, 5 чашки брашно каквото преценя. сега слагам повече брашно поне 5 чашки или малко повече, наблюдавам го после, ако се маже под бъркалката добавям брашно. Та втасвам го и го меся в хлебопекарна, вадя го и го слагам в две правоъгълни тавички, нарязвам го леко отгоре и го покривам с кърпа. Ако съм го извадила вечер към 10, 11 часа сутрин е втасало, даже е превтасало и го пека. Ако го правя сутрин го слагам в леко затоплена фурна и втасва по-бързо, пак в тези тавички, двете и пека като втаса на 180 градуса го пека и става супер. Имам мелница с гранитни камъни и си меля лимец, та това ми е пълнозърнестото брашно, но слагала съм и царевично и черно, абе каквото имам и каквото съм смляла, мляла съм и елда и обикновено жито.... Ако те интересува друго питай. Аз обаче съм забелязала, че хляба с квас все ми е безсолен и слагам две малки лъжички сол, но май трябва да са три.

Последна редакция: сб, 27 дек 2014, 00:05 от sisitons

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Някой прави ли хляб с квас изцяло в хлебопекарна или поне до втасването и как?! Не говорим за бяло брашно
  Rolling Eyes
Аз правих преди време хляб с квас изцяло в хлебопекарна. Дори и снимка бях качила.

# 202
  • София
  • Мнения: 9 920
Някой прави ли хляб с квас изцяло в хлебопекарна или поне до втасването и как?! Не говорим за бяло брашно
  Rolling Eyes
Аз правих преди време хляб с квас изцяло в хлебопекарна. Дори и снимка бях качила.

Навремето и аз бях правил квасен хляб... друг в въпроса, че беше на ръка...

# 203
  • Мнения: 204
   Мили момичета, имам нужда от съвет, от 5 дни си отглеждам закваска, проблема според мен е, че вкъщи не е достатъчно топло. Може би 19-20 градуса. Процес определено има, мехурчета и т.н., но не се стига до удвояване на обема. Въпросът е, дали може леко по някакъв начин да форсирам нещата и как точно?

# 204
  • Мнения: 2 208
Удвояването на обема не е задължително, някой път става друг път не. Иначе с този квас може да се меси вече. За по-сигурно изчакай още два дни и си готова. Подхранвай го редовно само с това можеш да му помогнеш, махаш от него и слагаш ново брашно и вода. Peace

# 205
  • Мнения: 204
Благодаря ти sisitons   bouquet, храня го, утре ще пробвам да замеся Simple Smile

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Замесих тесто с нахутен квас,накиснат лимец,типово брашно и брашно от елда...Може ли да го оставя да втасва през нощта и сутринта да го изпека,или ще превтаса?

# 207
  • Мнения: 204
Моето тесто го замесвам обикновено към 23 часа, сутринта пека към 8-9. Зависи на колко топло е, у нас вечер е 18-19. Ако е на хладно, няма да превтаса според мен.

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
 Оставих го до сутринта,видя ми се превтасало,но реших,че ще го изпека...Стана много вкусен,сега си хапнах филийка с масло.Може би трябваше  да ги намачкам зърната лимец и тестото щеше да стане по-плътно,а не да му добавям толкова брашно...но и така съм доволна от резултата.

# 209
  • Мнения: 9 991
Имам няколко топчета замразена закваска правена с боза хармоника. Трябва ми място във фризера, а скоро не се каня да ги ползвам, някой ако е в Пловдив и ги иска, да ми пише на лични да се уговорим да му ги дам.

Общи условия

Активация на акаунт