Натурална закваска за хляб, или хляб с квас – ТРЕТА ТЕМА

  • 146 888
  • 807
  •   1
Отговори
# 300
  • Злокучене
  • Мнения: 456
kalaza щом се е удвоил значи е готов кваса. при мен не спада аз си го меря в мерителна чашка или на око сипвам. По принцип тестото също трябва да ти втаса. Колко е като гъстота, да не би от това да спада да е по-течно.
  bouquet успех

# 301
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Не е по-течно, дори напротив, по тази рецепта захранването е 100гр брашно+100гр вода, а и първоначалното количество е равно количество и изобщо не е като боза, по-гъстичко е...Няма отделена вода отгоре, както при предишните ми опити.
Може ли някаква базова рецепта да ми кажеш да пробвам, да не го изпусна Simple Smile

# 302
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нормално е да спадне. Спадне ли- гладен е, подхранвай. едва след 5-6 подхранвания квасът ще е готов за ползване. Не 200 мл, а 200 гр слагам аз.

# 303
  • Мнения: 31
Може и да са ми глупави въпросите, но като съм замесила и виждам, че не втасва може ли да отделя и да продължа да захранвам и обратния вариант ако е превтасало тестото може ли да се го омеся още веднъж. В смисъл може ли да се направи корекция преди печене за да не се получава поредната тухла или спихнал хляб?

# 304
  • Мнения: 47 981
Вчера и аз сложих квас по тази рецепта с кисело мляко  kalaza...за пръв път ми е, и сигурно идните дни ще ви досаждам с въпроси и аз  Mr. Green

# 305
  • София
  • Мнения: 2 019
Може и да са ми глупави въпросите, но като съм замесила и виждам, че не втасва може ли да отделя и да продължа да захранвам и обратния вариант ако е превтасало тестото може ли да се го омеся още веднъж. В смисъл може ли да се направи корекция преди печене за да не се получава поредната тухла или спихнал хляб?
Случвало ми се е да забравя хляба и да превтаса. Добавям брашно и го премесвам на ново. След това пак го изчаквам да втаса. Изпечения хляб не става толкова хубав, колкото нормалния, но става за ядене. Пекла съм и превтасал хляб, без да го преработвам и отива директно в кофата, не се яде.

# 306
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
http://karinavan.snimka.bg/hobby/2015.864104.35301651
Питка с квас по рецепта на Джема .Стана много вкусна ! Благодаря за рецептата   bouquet

# 307
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
http://karinavan.snimka.bg/hobby/2015.864104.35301651
Питка с квас по рецепта на Джема .Стана много вкусна ! Благодаря за рецептата   bouquet

И добре изглежда, Hug

Аз днес правих катми със закваска. Ужасно вкусни. Съжалявам само,че не извадих сача за тях, но следващият път.




http://djemmasvetlana.blogspot.com/2015/05/blog-post_1.html

# 308
  • Мнения: 76
Дмемма, много хубаво изглеждат катмите. Правила съм и аз и наистина са много вкусни. Може да пробваш бухти със закваска вместо сода стават също много хубави.  Simple Smile

# 309
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, бухти съм правила преди. Абе супер е с квас всичко.

# 310
  • Мнения: X
Правих пробен хляб с квас в Мулинекс-5000, на 8 програма, по рецептата от книжката, само вместо мая сложих около 150 мл квас.Дълга е почти четири часа, хляба стана страхотен.
Но, забравих да снимам.....кваса ми е в хладилника, днес ще го задействам, за козунаци, ще направя и хляб, надявам се този път със снимки.


Споделете  какво представлява програмата, за да нагодя на моята (Силвъркрест). Досега не съм пробвал хляб с квас в пекарна.
Кваса ми е в хладилника и едва го удържам вече.
Трябва ли предварително да го оставя на стайна температура с нова порция брашно преди да го сложа да се меси?
С две думи каква е цаката?  bouquet
Огромно извинение за закъснението.      bouquet
Програмата просто е най-дългата, която има моята машина, на кваса му трябва време и топлина.
И да, когато го извадя от хладилника, го оставям 1-2 часа на стайна температура, после го подхранвам веднъж и като се активира, тогава меся.

# 311
  • Мнения: 633
Въпросче - имам купешки хляб с квас, ще ми се да пробвам да захвана квас от него. Вземам си филийка, правя кашичка и добавям и брашно и после захранвам както си следва или е различен процеса?

# 312
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз от него не знам дали ще можеш да захванеш квас, по-точно с какво ще помогне неговият квас, тъй като той е мъртъв, нали е бил изпечен.

# 313
  • Мнения: 47 981
Ние от 3-4 седмици гледаме квас...ама не сме го прибирали в хладилника, навън си седи, защото не можем да преценим готов ли е или не...  Mr. Green
Съвети?

# 314
  • Мнения: 633
Аз от него не знам дали ще можеш да захванеш квас, по-точно с какво ще помогне неговият квас, тъй като той е мъртъв, нали е бил изпечен.
От една страна и на мен това ми е чуденката, от друга и самият хляб ми е странен, защото е с изключително силна кисела жилка, което не очаквах.

Общи условия

Активация на акаунт