Русия 1

  • 1 054 672
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 250
  • Мнения: X
Абе то Сульо и Пульо имат имоти на запад и децата им учат там, пък на Медведев и Песков няма. Ми млади хора, увличат се по западното, все едно кой знае какво. То и български студенти има да учат по някакви измислени институти по села и паланки на запад и си мислят, че тук ги чакаме с червения килим. А пък всички знаем, че в България процъфтяваме.

Западното е интересно? А руското защо не им е интересно на "златните младежи" от "елита"? Както и вие сте написала - защо трябва да завършат някъде по "села и паланки" на запад, вместо в някои от елитните университети в Москва и Петербург?

Защо родителите им, които са висши чиновници, понякога пряко свързани с националната сигурност на Русия, не са им обяснили тези прости неща? И защо предпочитат да дават парите си в американската, британската и френската образователни системи, вместо в руската?

По отношение на "Сульо и Пульо имат имоти на Запад", само един цитат от официален източник: "70% от гражданите на Русия нямат задгранични паспорти". Т.е. 70% от руснаците не могат да отидат дори на двудневна екскурзия, камо ли да си купят имот на Запад. Имоти на Запад притежава единствено "елита", който безсрамно опразва джобовете на руските данъкоплатци.

# 14 251
  • Мнения: X
Отговорите на Гери, ужасТътно ми напомнят чаршафите на Пламенчо. Следващия път ще е МарияИванова. Аз съм пас.

Ето ви нещо съвсем кратко, а също и забавно - без много думи всичко се изяснява. Но първо ще трябва да научите руски. Simple Smile

# 14 252
  • Мнения: 7 848
И какво трябваше да ми се изясни с видеото?
Повечето негодуваха по скоро по този, който го е сложил  в асансьора.
Напълно човешки емоции.
Но обърнете внимание на тези с малките деца, те обяснявха с уважение кой е на портрета.
Никой от возещите се не ме втрещи, а май трябваше.
Първо, гери, представи си в наш асансьор на високоетажен блок ликът на ББ, и си представи и в такъв най - обикновен блок в  щатите на Тръмп портрет! В асансьор. Дали по различно ще реагират хората? Не съм много наясно ти на "ти" ли си руския. Изглежда не съвсем.
И второ два поста последователни, е в разрез с правилата на форума!
ПП и се връщам още нещо да допълня.
Даже и тези, които го мразят признават, че В.В ще остане в историята, защото ако не беше той Русия все още нямаше да е фактор в световната политика. И още куп неща. Но ти нали разбираш руски.
Не знам колко и с какви руснаци са ти контактите, особено тези, преживели промените и 90 - те години. Тях ги попитай.
Все се заричам да не пиша в тая тема... Imp

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 13:14 от Билян@

# 14 253
  • Мнения: X
И какво трябваше да ми се изясни с видеото?

И второ два поста последователни, е в разрез с правилата на форума!

Даже и тези, които го мразят признават, че В.В ще остане в историята,

Хитлер също остана в историята. Но на немците не им е по-добре от това. (Макар че качеството на неговите пътища и науката по негово време са недостижими дори и днес.)

Добре, няма да поствам два поста един след друг, не знаех за това правило.

А разликата между подобна ситуация в Русия от една страна и България и Америка от друга е, че в България и Америка моментално ще изхвърлят портрета без да се церемонят, ще го заплюят, стъпчат, изрисуват и т.н. и никой няма уплашено да сочи камерата и да шепне - внимавай, тихо, тихо, снима камера, сигурно записва и звук....

# 14 254
  • Мнения: 7 848
Безумие е да се сравнява Путин ...с Хитлер.
А за българите, че ще свалят портрета съм леко скептична.
Хубав ден!

# 14 255
  • Мнения: X
Безумие е да се сравнява Путин ...с Хитлер.
А за българите, че ще свалят портрета съм леко скептична.
Хубав ден!

Ставаше дума за това, че ужасно много хора остават в историята. Путин ще остане в историята без значение какво прави - дори само поради факта, че е президент на Русия в течение на 3 мандата и 1 мандат - министър-председател.

Разбирам огорчението ви от поведението на руснаците - във видеото ясно се виждат и чуват техните реакции, като основните са от леко до по-тежко презрение, подигравка, страх. И това е по отношение на човека, който "вдигна Русия от колене". Един чичо дори казва съвсем сериозно "я, дявола са окачили (черт повесили)". Една майка сочи портрета и казва уж игриво на малкото дете - това е Путин, той ни следи оттук... А реакцията на последния човек е обобщаваща. Но всичко това почва да изглежда нормално, ако човек е запознат с истинската, реалната (а не поднесената от официалната статистика) икономическа ситуация в страната.

# 14 256
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
И какво трябваше да ми се изясни с видеото?
Повечето негодуваха по скоро по този, който го е сложил  в асансьора.
Напълно човешки емоции.
Но обърнете внимание на тези с малките деца, те обяснявха с уважение кой е на портрета.
Никой от возещите се не ме втрещи, а май трябваше.
Първо, гери, представи си в наш асансьор на високоетажен блок ликът на ББ, и си представи и в такъв най - обикновен блок в  щатите на Тръмп портрет! В асансьор. Дали по различно ще реагират хората? Не съм много наясно ти на "ти" ли си руския. Изглежда не съвсем.
И второ два поста последователни, е в разрез с правилата на форума!
ПП и се връщам още нещо да допълня.
Даже и тези, които го мразят признават, че В.В ще остане в историята, защото ако не беше той Русия все още нямаше да е фактор в световната политика. И още куп неща. Но ти нали разбираш руски.
Не знам колко и с какви руснаци са ти контактите, особено тези, преживели промените и 90 - те години. Тях ги попитай.
Все се заричам да не пиша в тая тема... Imp
защо? Не прави тази грешка. Ако нещо те дразни продължително, подминавай го. Като се пробваш 1-2 пъти да водиш конструктивна дискусия и ти стане ясно от 2 поста, че "събеседника" ти е тип латерна, почваш да подминаваш и продължаваш дискусията с други пишещи които все пак не се опитват да манипулират.

# 14 257
  • Мнения: 15 960
То пък много сложно камерата да снима цял ден и да изрежеш после материала, който не ти се връзва с идеята.

# 14 258
  • Мнения: 3 826
Безумие е да се сравнява Путин ...с Хитлер.

Изобщо не е безумие, сравняват ги ,
Путин го наричат Путлер,
преди  световното по футбол имаше много сравнения с Олимпиадата през 1936 година  и от държавите с тежко минало по темата коя не дойде, коя си тръгна при първа възможност
/жената- президент  на Хърватия не бе преизбрана, имат нов президент ... /

# 14 259
  • Мнения: 2 887
Безумие е да се сравнява Путин ...с Хитлер.

Изобщо не е безумие, сравняват ги ,
Путин го наричат Путлер,
преди  световното по футбол имаше много сравнения с Олимпиадата през 1936 година  и от държавите с тежко минало по темата коя не дойде, коя си тръгна при първа възможност
/жената- президент  на Хърватия не бе преизбрана, имат нов президент ... /

И кой  го нарича Путлер? Платените тролове по форумите, които пишат като под индиго. Толкова неграмотни, че въртят в несвяст 3-4 изречения. То свестни хора няма как да се навият, нали...

# 14 260
  • Мнения: 3 909
Първо - не знам кой е "Пламенчо".
Виртуалният ти двойник. Напоително, чаршафи и цитати до откат. Никога в нищо несъгласен с отстрещната страна. (Аз например се съгласих с теб, че образованието им се е срутило по собствените им преценки на руснаците). С други думи подозрително напомнящ платен служител към някое НПО.

...сега специално потърсих това видео на Платошкин и виждам, че то е от 2018 година. Как така изведнъж сега се сетихте за него?
Викаш две години щом е остаряло... не требе се гледа, а? Съзнателно търсех да видя някъде повече материал за неговото мнение за САЩ. Намерих. И понеже човекът се е обявил "за нов социализъм", след като изгледах клипчето се запитах дали пък не е за нов вашингтонизъм.

... като толкова искате съждения - ето. По време на големия глад в Русия през 1891-92....
Защо реши, че искам съждения по темата Русия 1891-ва? Говорех за Платошкин... Неговата теза е, че САЩ никога не са воювали с Русия. Открито - да. Но инак цялата идеология на тази държава е изградена върху борбата с комунизма. Е, обикновените хорица нямат нищо общо в Америка - ще каже някой сигурно. Нямат, нямат, ама са си дебилна нация и след толкова облъчване са попили антируските настроения. Без дори да знаят какво е комунизъм.

А, да, още нещо - Платошкин не казва, че "Китай е враг на Русия", точните му думи са: "САЩ не са враг, а Китай не е приятел" - това, какво се вижда, звучи доста по-различно от "Не САЩ, а Китай е врагът". Не че сте искала да изместите темата, предполагам, че е просто недоглеждане. Simple Smile
. Благодаря ти за превода. За толкова и аз се справям. Не съм цитирала дословно, а обобщила. Освен това предполагам се досещаш, че след това съм търсила и други неща. В много от изказванията му прозира именно това, че САЩ са приятел, а не враг. И че Китай е нещото, от което Русия трябва да се пази. Действително Китай е огромна неизследвана машина, нова по рода си. Но за да прави под сурдинка такива изказвания честичко-честичко... нещо почва да ме съмнява.
За коронавируса го питаха смята ли, че е възможно да е изкуствено създаден и с инакви цели. Веднага рипна, че това са глупости, не!, как?!, не можело. Той не е учен вирусолог. Как така категорично се изказва...  Подозирам, че този човек е американски проект. Това е всичко.

# 14 261
  • Мнения: X
То пък много сложно камерата да снима цял ден и да изрежеш после материала, който не ти се връзва с идеята.

Яростната ви защита на тези, които ограбват Русия, е впечатляваща. Simple Smile

Все питам, но отговор не дочаквам - каква е мотивацията ви? Тези хора наистинан унищожават Русия. Само един от хилядите примери - преди много години един от тези хора построи по-малко от 50 км магистрала за 9 милиарда долара. Да, 40 и няколко километра път за девет милиарда американски долара. Идва по 200 милиона на километър. По това време в България магистралата се строеше за между 3 и 4 милиона евро на километър - и всички с право казваха, че "в България много се краде".

Тези хора не просто ограбват Русия - ограбване е в България, а тези в Русия просто наистина унищожават страната - методично, планомерно, неотклонно. Ето такива хора защитавате. Въпросът ми е - защо?

# 14 262
  • Мнения: 7 848
Гери, била ли си в Русия?

# 14 263
  • София
  • Мнения: 2 018
Излезнаха даните на Агенцията за енергийна информация (EAI) на САЩ за 11-те месца на 2019. И се оказва , че заради санкците към Иран и Венецуела , вноса на неф и нефтопродуктит от Русия се е увеличил двойно и е достигнал 20 милиона барела на месец и Русия е вече втория по-големина вносител на  в САЩ, след Канада изпреварвайки Мексико. И багодарение на това общият руският експор на нефт е нарснал с близо 5%.

# 14 264
  • Мнения: X
Излезнаха даните на Агенцията за енергийна информация (EAI) на САЩ за 11-те месца на 2019. И се оказва , че заради санкците към Иран и Венецуела , вноса на неф и нефтопродуктит от Русия се е увеличил двойно и е достигнал 20 милиона барела на месец и Русия е вече втория по-големина вносител на  в САЩ, след Канада изпреварвайки Мексико. И багодарение на това общият руският експор на нефт е нарснал с близо 5%.

В края на 2019 стана ясно и още нещо - "САЩ стана най-големият износител на нефт в света"

https://www.expert.bg/SASht-stana-naj-golemiqt-iznositel-na-neft … veta-1374921.html

--------------

Разликата е следната - парите от американския експорт влиза в частни компании, които плащат данъци към американската държава, докато огромната част от парите от руския петрол биват откраднати от една шепа "богоизбрани".

Общи условия

Активация на акаунт