Училищата в район Младост, София- IV част

  • 105 010
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 98
Мили мами,

а някой може ли да даде информация за занималнята в 39то соу -  по колко деца са в група има ли допълнителни занимания как са госпожите?

Благодаря предварително  bouquet

# 721
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
За 39 СУ.
Преди три години, когато записах синът ми там всеки първи  клас с беше с отделна занималня и съответно учител.
От втори обаче сляха нашия и В клас и в момента  А и Б са самостоятелно, В и Г заедно.
За учителите ... няма да са същите, затова не мога да коментирам.
Допълнително има шах, футбол, мисля че и гимнастика или някакви танци-Роберт, баскетбол, англ-платено.

# 722
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
а някой може ли да даде информация за занималнята в 39то соу -  по колко деца са в група има ли допълнителни занимания как са госпожите?

В момента има 4 първи класа и всеки от тях е с отделна занималня. Учителите - до късмет. Най-добре разучи сред сегашните 4ти класове. Има възможност да си посочиш учител при кандидатстването. Ние сме доволни от нашите.
Не мога да помогна с информация за учителите, които ще поемат следващия випуск. Занималнята е до 17.30, после децата, които са останали, стоят във фоайето при охраната и дежурните учители до 18.00. Училището е малко, учи се на една смяна, спокойно е. Охраната знае всички родители и кой кое дете взема. Има стол, готвят на място. Класовете са с английски или рисуване.

Допълнителни занимания - футбол, баскетбол, волейбол, шах, занимателна математика, танци или балет. Английският е на частна школа London school, платено, 2 пъти седмично по 2 учебни часа, взимат ги от занималнята към 16,30 и до 18,00.

# 723
  • Мнения: 39
Искам да запиша детето си в ПГ,насочих се към 10(ЛК),128 или 39.Въпросът ми е по-скоро ако стигна до вариант без Луис Карол,към кое да се насоча.Сякаш клоня към 128,моля ако има желаещи  и с преки наблюдения от учебната обстановка в тези две бази,нека се включат със съвет.Благодаря предварително!

Мога да кажа към кое да не се насочвате - 10-то, в случай, че сте извън ЛК. Спестете си го.

Здравей, да разбирам ли, че това, което предлага 10то училище не е впечатляващо? Учите ли там в момента или
пишеш от друг вид опит?
Тъй като залитаме  между училище със сдружение и училище , към което няма сдружение,
ще е полезно да споделиш впечатленията си.
Благодаря предварително.  bouquet

# 724
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 376
От това, какво търсите, зависи кое ще е по-доброто училище за вашия случай.  Peace

За ПГ в 10-то имам впечатления само от тези, към сдружението. Родителите, с които съм говорила, са доволни.

За начален курс - всяка година идват нови учители, защото все още завършващите 4 клас са по-малко от новите паралелки в първи. Занималните са проблем за паралелките извън сдружението, както в повечето училища от района. Предимството на "Луис Карол" (от моя гледна точка) е, че подсигурява приемлива обстановка в занималните, срещу заплащане, по-ниско от близките частни такива. Организират се екскурзии и зелени училища, в които участват предимно децата от сдружението. Канят всички, но предимно те се записват. Според някои родители може и да има някакво делене на децата от страна на администрацията спрямо това дали са или не са към сдружението. Аз не мисля така.

За основен курс (5-7) - преподавателите пишат реални оценки, за знания. Имат ясни критерии за тях. Правят се консултации (при желание от страна на децата), на които се обясняват неясните моменти, могат да се запълнят пропуски и т.н..

За 8 - 12 клас - повечето преподаватели са същите, но децата се сменят. Голяма част от тези, които са били там до 7-ми клас, отиват в други училища, а идват нови, от различни места.

5 - 12 клас има по една паралелка, поне през последните 5 години.

# 725
  • Мнения: 5 234
Колко е таксата на Луис Карол? По колко деца са в занималнята?
Имате ли отзиви от Дикенз и таксата при тях?

# 726
  • Мнения: 128
Месечната такса за Луис Карол е 180 лв. Паралелките са примерно 25-26 деца, като в следобедните часове децата се разделят на 2 групи по 13 деца - едната група учи 2ч. език, другата пише домашните, после се разменят.
Обикновено учителят е един и същ в преди обедните часове и на занималнята.

# 727
  • Мнения: 39
Месечната такса за Луис Карол е 180 лв. Паралелките са примерно 25-26 деца, като в следобедните часове децата се разделят на 2 групи по 13 деца - едната група учи 2ч. език, другата пише домашните, после се разменят.
Обикновено учителят е един и същ в преди обедните часове и на занималнята.

А освен Луис Карол и английския, който се учи имат и още допълнителни дейности, нали така?
Какви са другите допълнителни дейности и по колко излизат месечно?
И кога физически ги провеждат тези допълнителни дейности?
Благодаря предварително за информацията! bouquet

# 728
  • Мнения: 128
Месечната такса за Луис Карол е 180 лв. Паралелките са примерно 25-26 деца, като в следобедните часове децата се разделят на 2 групи по 13 деца - едната група учи 2ч. език, другата пише домашните, после се разменят.
Обикновено учителят е един и същ в преди обедните часове и на занималнята.

А освен Луис Карол и английския, който се учи имат и още допълнителни дейности, нали така?
Какви са другите допълнителни дейности и по колко излизат месечно?
И кога физически ги провеждат тези допълнителни дейности?
Благодаря предварително за информацията! bouquet

По програмата на Луис Карол за предучилищна група влизаха и часове по забавна математика, час по добродетели, имаха и някакъв час от сорта на фина моторика. Това беше част от следобедните занимания към сдружението (до 17ч.).
Допълнителните дейности като спортове, шах и други има и към училището, и към сдружението, в интервала 17,00-18.30ч.

От първи клас допълнителните дейности са 17.30-18.30ч. Цените им варират, примерно футбол 20лв месечно, шах 30лв месечно, имат народни танци, тн...към сдружението има забавна математика, йога, театър с кукли...не съм сигурна какви са месечните такси.

От предучилищната група бяхме много доволни. Започваха около 8.20-8.30, след часовете в някои дни е ходил на по 2 допълнителни дейности, примерно футбол до 17.30 и после шах или йога...

От първи клас програмата им се натовари, следобед пишат домашни, пишат и по английски и в края на деня детето е вече изморено. След училище е трудно за дейности, в които се иска повече съсредоточаване...А и сутрин започват вече в 8ч.

В предучилищната група бях много доволна...за тази си мисля, че трябва да имат повече време за игра и свободни дейности децата след обяд...Понеже ние ходим и на други занимания извън училище, които са му интересни на детето и реално се претоварва според мен.

Но по-добра схема не съм намерила за момента, приемлива за нас.

# 729
  • София
  • Мнения: 57
Здравейте,

Догодина ни предстои записване в първи клас и съм меко казано притеснена! Поради факта, че сме от Младост-4 нещата изглеждат плашещи с тези районирания, излиза, че единствено 131-во ни е опция, а това меко казано не ме радва. Изумена съм как за такъв голям район като нашия има само 1 училище и явно всички трябва да се вместим в него. Много ми се иска дъщеря ми да не учи там, но ако променят приема за 144-то и там районът остане единствен критерий просто не знам какво ще правим.  ooooh!
 
Има ли сред Вас такива, които живеят в 4, но децата учат в някоя от другите части и как успяхте да ги класирате, ако не е тайна? Ще съм много благодарна за съвет.  bouquet

# 730
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Ние сме в Младост-4, синът ми учи в 39 СУ. В 81-во просто не го приеха. 128 СУ също е вариант.

# 731
  • София
  • Мнения: 57
Ние сме в Младост-4, синът ми учи в 39 СУ. В 81-во просто не го приеха. 128 СУ също е вариант.

128 СУ отново е със същите критерии с прилежаща зона, както всички изглежда  Sad
Вие с какви впечатления сте, доволни ли сте от 39СУ?

# 732
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Ние сме в Младост-4, синът ми учи в 39 СУ. В 81-во просто не го приеха. 128 СУ също е вариант.

128 СУ отново е със същите критерии с прилежаща зона, както всички изглежда  Sad
Вие с какви впечатления сте, доволни ли сте от 39СУ?
АЗ бях подала документи само в 81и 125...за второто трябваше чудо да се случи, за да ни приемат. Разчитах на 81-во, но уви...томболата не уцели моя син.
И в 28 и в 39-то бяха готови веднага след първо класиране, без да съм подавала изобщо документи да го приемат.
Впечатленията са ми 50/50...при нас така с еслучи, че смениха учителката, защото забременя, смуниха и 2 в занималнята, сегашната пък мина през тежка операция и я нямаше много време...
Иначе учат само първа смяна, в същата стая име и занималнята, голям плюс че могат да си оставят учебници и тетрадки там, иначе раницата за мен е тежка, за него да не говорим.
В техния клас са и повече момчета и дисциплината им доста куца на моменти и имат и едно две зрънца, дето допълнително мътят водата...иначе нормално училище, с що гое прилична мат.база...обаче директорката поне според мен не е от най-пробивните...

# 733
  • София
  • Мнения: 2 317
Ала-Бала, гледам, че миналата година след 3-то класиране са останали общо 6 места в 81-во, и тогава ли не сте успели? Питам информативно, по приема от миналата година бях останала с впечатлението, че децата от Младост 4 влизат спокойно в 81-во.
Tara_RZ, тази т.нар. Система показа толкова недомислици, че със сигурност за следващата учебна година ще има много промени, дано да са към по-добро.

# 734
  • Мнения: 5 234
... и как успяхте да ги класирате, ако не е тайна? Ще съм много благодарна за съвет.  bouquet
По новите правила още никой не е успял. По старите имаше повече шансове като че ли.

Общи условия

Активация на акаунт