На море с гаджето

  • 30 146
  • 600
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 12 674
Моите дораснаха рано.

# 571
  • Мнения: X
Абе, рано-рано, колко да е рано?
Деца, които на 15-16 разсъждават трезво и зряло, така както биха разсъждавали и на 25, и на 35, са едно на милион.Останалите и на 20 още правят простотии като 10 годишни.И не щото са супер прости и тъпи, а защото си мислят, че вече са големи, че вече всичко знаят.Само че, финала винаги се оказва доста по-различен от това, което са си мислили.

Никога не бих гласувала 100%-ово доверие на дете под 18-19 години.Все ще си имам едно наум, ще се опитам да предвидя всички варианти  и да предотвратя вероятните недообмислени от него изцепки.

# 572
  • Мнения: 12 674
Те някои и да 40 не дорастват и трябва мама да ги контролира. И на мен мама ми казва да си сложа шапка.

# 573
  • Мнения: X
Ами, покажи й, че си пораснала.    Laughing
Дръж се като възрастна.

# 574
  • Мнения: X
Учудването на всички дойде, когато нито една от двете не си доизпи бирата, а си поискаха чисти чаши за безалкохолно Crazy. Все пак, явно има значение дори само мълчаливото несъгласие. Или просто не обичат бира Mr. Green.

Най-вероятно е последното- не обичат бира или изобщо алкохол, но целият зор е детето да е "барабар Петко с мъжете". Поне това наблюдавам в 8-годишната си дъщеря. На празник от типа Коледа, рожден ден и т.н. тя много държи да и сипем и на нея чашка вино. Сипвам 1 пръст. Тя си умира от кеф да чуе "звън" от чашите (по няколко пъти до втръсване), след това или потапя муцунка в чашата и дори не отпива, а се сбръчква от отвращение или направо зарязва чашата недокосната. Така поне го няма синдромът на "забранения плод". Разбира се, това не е гаранция какво ме чака с нея в бъдеще, но имам някаква идея- голямото ми дете е на 22, т.е. по-голямо е от двама известни форумски гимназисти.

# 575
  • Мнения: 12 674
Ами, покажи й, че си пораснала.    Laughing
Дръж се като възрастна.

Като мразя шапки, какво да правя.

# 576
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва ли има българско дете, което до пубертета да не е опитвало алкохол под няккаква форма. Може да е "пяната от ббирата", но е опитвало. Въпросът е в свободата на консумиране, която се поощрява или не от родителите и останалото обкръжение (защото родителите може да не са благосклонни, обаче някоя баба или дядо да поощряват).

# 577
  • Мнения: 12 674
Ако родителите всяка вечер сядат на ракия, колкото и да забраняват, трудно ще убедят детето във вредата от алкохола.

# 578
  • София
  • Мнения: 62 595
така е.

# 579
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
 Shocked Я, Трещи и Анди на едно мнение. Joy Joy Joy

# 580
  • Мнения: X
Ами, покажи й, че си пораснала.    Laughing
Дръж се като възрастна.

Като мразя шапки, какво да правя.
Ами намираш солидни аргументи в подкрепа на това, защо мразиш шапки.Като възрастен.
А не се инатиш зад гърба й като малко дете....    Laughing

Ако родителите всяка вечер сядат на ракия, колкото и да забраняват, трудно ще убедят детето във вредата от алкохола.
Всъщност, алкохола в малки дози е по-скоро полезен.    Grinning
И ако трябва да избирам, 100 пъти предпочитам да пият вечер по 50 грама ракия или чаша вино, отколкото да се отрязват с по литър алкохол веднъж в месеца.
При първия вариант имаш реален шанс да доживееш поне докъм 70-80, докато при втория може да се гътнеш още на първия запой.    Mr. Green

# 581
  • Мнения: 46 565
Тук заставам зад Krasi *. Как се прегрупирахме само  Mr. Green

# 582
  • Мнения: 12 674
Тоест, който не пие всяка вечер, задължително се отрязва веднъж в месеца?

# 583
  • Мнения: 1 136
Какво стана с въпросната двойка , върна ли се от морето и в какво състояние?

# 584
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Повечето деца не обичат вкуса на алкохола, така че и да им предлагат те не го пият. А пробвахте ли новия сайдер с череша?! Крия го от дъщерята  Crazy Синът не го харесва, защото бил като сироп. Ей, тези напитки могат да подведат и объркат децата!

Общи условия

Активация на акаунт