На море с гаджето

  • 30 133
  • 600
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно натам е стратегията - щом е сладко и се води нискоалкохолно, значи е ок. А ако човек се зачете в етикета, си има достатъчно количество алкохол. Бях чела някъде, че на тези алкохолни коктейлчета таргетът им са жените и младите хора (е, никой официално не казва за непълнолетни).

# 586
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Повечето деца не обичат вкуса на алкохола, така че и да им предлагат те не го пият. А пробвахте ли новия сайдер с череша?! Крия го от дъщерята  Crazy Синът не го харесва, защото бил като сироп. Ей, тези напитки могат да подведат и объркат децата!

По този повод бях леко възмутена. В голяма верига скоро имаше промоция на въпросния сайдер, като се раздаваше на всички без значение ,че са деца на видима възраст 4-5-6-8  Thinking
Аз ли бъркам или все пак има процент алкохол?  newsm78

# 587
  • Мнения: 22 446
Еххх, жалко че чак сега виждам темата. Simple Smile
Ама нищо, ще се изкажа по първият пост в нея, макар да подразбирам че девойката е заминала сама с гаджето.

Момиче на 16г. с пълнолетен мъж (зависи на каква възраст) на море бих пуснала при няколко условия.
Доколко добре познавам младежа. Ако съм имала инцидентни срещи с разминаване на вратата и здравей, здрасти - НЕ.
На колко години е все пак този човек. Спомена се, че има книжка и шофира...в път до морето, един тийн и един 20г. неуравновесен хлапак...доста бих треперила дали ще стигнат живи и здрави до там.
Къде отиват? макар че това винаги може да се скрие, излъже и т.н.
Ако е типична дестинация с много алкохол, дискотеки, оргии и т.н., бих отказала.

Първото самостоятелно море ми беше на 16г., бях с приятелка и с мъже не сме се занимавали. Ходихме с влака до там, бяхме във Варна.

# 588
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Сайдерът е към 4% алкохол, не погледнах на този колко пишеше. Не е редно май  да се рекламира така  newsm78 но не знам законите в България какви са... Ако родителите са били до тях и са нямали нищо против...
Аз бях на 18 като се метнахме с приятели на ски на Банско. Единият от групата точно беше изкарал шоф книжка и баща му му беше дал колата. Тогава от Банско до пистите само с коли се катереше и пътят не се чистеше толкова редовно. Слагали сме вериги, бутални сме затънали коли. Големи емоции бяха. Майка ми щеше да припадне. Чак сега я разбирам жената! Така си и продължи 19,20,21... годишни шофирахме, иначе нямаше да можем да ходим на ски на Банско и Боровец.

# 589
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сайдерът е към 4% алкохол, не погледнах на този колко пишеше. Не е редно май  да се рекламира така  newsm78 но не знам законите в България какви са... Ако родителите са били до тях и са нямали нищо против...
...........

4% си много, както и да го гледа човек.... Thinking

# 590
  • Мнения: 851
Не е ли по- добре за 1,80 да си купи 300мл. сайдер, вместо 2л. бира?

# 591
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо изобщо трябва да си купува алкохол? Още повече, че е забранено да се продава алкохол на лица до 18 години.

# 592
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не е ли по- добре за 1,80 да си купи 300мл. сайдер, вместо 2л. бира?

По-добре е да си купи 250 мл. фреш за тия пари - мое мнение.  Peace

# 593
  • Sofia
  • Мнения: 305
Сплаши гаджето, бъди страшна мама и няма да посмее да прави глупости  Laughing

Моята прави така и (остави мене) ами че и приятелят ми козирува. Wink

# 594
  • Мнения: 238
Не е ли по- добре за 1,80 да си купи 300мл. сайдер, вместо 2л. бира?

По-добре е да си купи 250 мл. фреш за тия пари - мое мнение.  Peace

И аз така мисля, постъпвах точно така, когато бях на 16-18  Peace Само се забавлявах с изненаданите погледи и лекото съжаление в очите на околните. Още ми се случва да ми се присмиват, че всички на масата пият нещо, само аз съм на вода или айрян. Но какво пък, никога не ми е харесвал алкохолът, става ми лошо от него дори.  Laughing Има много такива тийнейджъри, вярвам!  Peace

# 595
  • Мнения: 851
Още по- добре едно кило плодове, сигурно. Ама е факт, че пият по градинките и се крият по храстите, за да пушат.

# 596
  • София
  • Мнения: 16 055
Още по- добре едно кило плодове, сигурно. Ама е факт, че пият по градинките и се крият по храстите, за да пушат.
В техните среди това се счита за вход в компанията.  Ако не го правиш гориш и  гледаш  тъжно отстрани. След години разбираш, че упражнението не си е заслужавало, но ...

# 597
  • Мнения: 4
Според ме на 16 е достатачно голяма

# 598
  • Мнения: 851
В техните среди това се счита за вход в компанията.  Ако не го правиш гориш и  гледаш  тъжно отстрани. След години разбираш, че упражнението не си е заслужавало, но ...


Тук нещо съм пропуснала... Не знам какви са им средите, но ми се ще да си мисля, че индивидуалността се цени повече. И преди от рано се почваше с дегустациите, явно нещата не са се променили много.

Според ме на 16 е достатачно голяма

Ти ли я заведе на море?  Mr. Green

# 599
  • Мнения: 127
Досега не е поискала сама да ходи на море или с компания. Няма сериозен приятел, но ако има и поиска няма проблем стига да го знам момчето в общи линии. Винаги си идва с нас. На 17 е, догодина 18.

Общи условия

Активация на акаунт