Перилни препарати и омекотители - 23

  • 50 975
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 296
Тук често е споменавано, че Первол е т. Нар. Light duty и дозировката е за 2-3 кг и че не може да се справя с по-сериозни замърсявания.

Няма значение дали ще ползваш течен препарат или прах - въпрос на предпочитание е. Избери си някоя утвърдена марака и пробвай дали ще ти върши работа.

# 16
  • Мнения: 648
Хоп цоп в новата тема !
Аз пък да се оплача. Взимам си аз преди дни едни цветоулавящи кърпички на ДМ - 24 бройки за 4,50 лв. и си викам..."ей, че уцелих шестицата". Хубаво..пуснах пералня, всичко ок..но нали съм си българка...използвам кърпичката и за следващо пране, че видиш ли тя още си става.
И като изкарах прането и се хванах за главата. От кърпичката беше останало...почти нищо. Беше се разкъсала на мноооого дрепни парчета , които бяха навсякъде по дрехи и барабан. Направо ми прилоша.
От тук насетне експерименти с тях  - НИКОГА ! само хайтман и бекман - те поне си стават и за 10 пранета дето се вика. Peace

Струва ми се, че проблемът не е в самите кърпички на ДМ, а нещо друго. Аз използвам вече 4та или 5та опаковка от тях и такъв проблем не съм имала.  И аз понякога една кърпичка я ползвам 2 пъти, ако при първото пране никоя дреха не е пуснала цвят и тя си е останала бяла.

# 17
  • Мнения: 5 207
аз да попитам дали сте ползвали немски прах дали за цветно,в любимият ми магазин са докарали,също
и на апта целия асортимент за почистване,ако сте ползвали и от тях,ще помоля за препоръки,доколкото си спомням май беше марка на френска верига  Thinking
Гес и от теб,очаквам отзиви   bouquet
Първо, че сме ползвали, ползвали сме, но я дай да го видим този немски прах за цветно дали е немски.

На Апта не съм ползвала всичко, но мога да кажа за праховете - не са лоши, омекотителите - гола вода и за препарата за фурна - много добър беше (скоро не съм го ползвала и може да са го променили).

За бяло пране кое е по хубаво течен или прахообразен?Извинявам се ако се повтарям но не можах да намеря никъде такава информация.В момента ползвам Первол за бяло пране,но нещо не съм много доволна от него,не изпира както трябва и самата миризма по дрехите след прането не е свежа и хубава.Май с доста химикали и парфюми е наблъскан  Confused
За бяло по-хубаво е прах, защото съдържа избелители на кислородна основа, които поддържат бялото. Течните не може да съдържат избелители, затова някои течни използват ензими, за да постигат подобен ефект, и оптични изсветлители. Но зависи какво переш все пак, защото някои материи няма да издържат прах.
Този Первол, който ползваш, е за деликатни или фини бели дрехи от синтетика или смес. Реално няма избелители в него, а ефектът му се дължи на оптични изсветлители и отчасти - ензимно действие.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 611
Аз досега не съм ползвала цветоулавящи кърпички - дрехите, които предполагам, че не са с много устойчиви цветове, ги пускам с черните и тъмно сините. Трябва обаче да пробвам. Та каква марка препоръчвате?

# 19
  • Мнения: 787
Аз досега не съм ползвала цветоулавящи кърпички - дрехите, които предполагам, че не са с много устойчиви цветове, ги пускам с черните и тъмно сините. Трябва обаче да пробвам. Та каква марка препоръчвате?
От 13 г. задължително във всяка пералня слагам от цветоулавящите лентички задължително!
Нямам боядисана дреха, цветно и бяло пера заедно само на 40 градуса, тъмните - отделно, на 30 градуса! Всичко е ОК! Изпрано и небоядисано! Ако не се е оцветила кърпичката си я ползвам повторно, даже няколко пъти!

# 20
  • Мнения: 648
Аз съм използвала само тези на DM. Слагам кърпичка, когато пера бельо, кърпи, чаршафи защото са ми много разноцветни и са ми се оцветявали. Сега нямам никакъв проблем, кърпичките си улавят добре цвета и мога да сложа наведнъж черни и по-светли бикини, и червена кърпа например.
Другите дрехи ги разделям на светли и тъмни, затова там не ползвам кърпички.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Изобщо не ми е идвало на ум да ползвам повторно употребена цветоулавяща кърпичка и не бих го направила. Хората са си написали, че след като се използва трябва да се изхвърли, независимо дали се е оцветила, или не. Та тя е минала през целия цикъл на пране и при следващо ползване ефективността и намалява/липсва.

# 22
  • Мнения: 648
Разбира се, че ще напишат така, нали трябва да си купуваме повече Simple Smile Нали ако ги ползваме многократно, ще им намалеят продажбите Simple Smile

Не ми е практика, разбира се, но се е случвало да използвам 2 пъти една кърпичка, ако първия път не се е оцветила изобщо. В тези случаи, втория път си е улавяла цветовете без проблем и не съм имала оцветена дреха.

# 23
  • Мнения: 787
Изобщо не ми е идвало на ум да ползвам повторно употребена цветоулавяща кърпичка и не бих го направила. Хората са си написали, че след като се използва трябва да се изхвърли, независимо дали се е оцветила, или не. Та тя е минала през целия цикъл на пране и при следващо ползване ефективността и намалява/липсва.
При мен ефективността й не намалява, ако не се е оцветила. Ползвам си я повече от 2-3 пъти даже и съм много доволна!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Разбира се, че ще напишат така, нали трябва да си купуваме повече Simple Smile Нали ако ги ползваме многократно, ще им намалеят продажбите Simple Smile
По твоята логика, сигурно и дозировките на праховете са завишени, щото да свършват по-бързо и да купуваме повече, че да не им намалеят продажбите  Thinking.
Далече съм от мисълта да съдя някого, всеки решава за себе си  Peace

# 25
  • Мнения: 787
Разбира се, че ще напишат така, нали трябва да си купуваме повече Simple Smile Нали ако ги ползваме многократно, ще им намалеят продажбите Simple Smile
По твоята логика, сигурно и дозировките на праховете са завишени, щото да свършват по-бързо и да купуваме повече, че да не им намалеят продажбите  Thinking.
Далече съм от мисълта да съдя някого, всеки решава за себе си  Peace
И аз не съдя никого, но наистина нищо й няма на цветоулаващата лента, може да се използва по няколко пъти.   bouquet

# 26
  • Мнения: 648
galeta, никой никого не съди Simple Smile каквато и да е логиката ми, видно е че и аз, и pavlo_deni с успех ползваме повторно кърпичките, въпреки това, което са написали на опаковката.

# 27
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Аз пък с ножичката от една си правя две. 

# 28
  • Мнения: 787
galeta, никой никого не съди Simple Smile каквато и да е логиката ми, видно е че и аз, и pavlo_deni с успех ползваме повторно кърпичките, въпреки това, което са написали на опаковката.


  bouquet Така е, това е самата истина! Защо да не споделим, не е необходимо да се изхвърля!   bouquet

# 29
  • Мнения: 787
Аз пък с ножичката от една си правя две. 
Страхотно, не съм се сещала! Ще пробвам!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт