За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 44

  • 33 582
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 940
Щерката имаше всякакви раници, включително няколко под формата на животинки.
Майка ми ѝ беше изпратила прозрачна раница с конструкция на колелца. С тази раница си разхождаше играчките за пясъчника.
Мисля че на тази конструкция слагах и друга раница, но вече не помня.
Като цяло в повечето случаи аз носех раниците Simple Smile

Ако я носи родител - дълги дръжки за през едно рамо или къса (тип дръжка), за да се носи в една ръка.

# 46
  • Мнения: 10
Здравейте...имам мом4енце на месец и 6 дни е...роди се 3 кг в 39 седмица секцио...в
много реве и педи казва6е 4е са колики..в4ера ходихме при друг лекар и се оказа 4е освен пъпна херния има и ингвинална херния...и ако се закле6ти до 2 часа трябвало спе6но да се оперира...така ли е наистина-някой знае ли не6то по въпроса..търся добри хирурзи във Варна,за сега се спрях на д-р Петришки и доц.Шейтанов..препоръ4айте ми ако знаете и други..  Cry

# 47
  • Мнения: 11 913
yulitooo просто са те предупредили да си наясно, това се случва много рядко. За твое спокойствие си набележи лекар, но не се шашкай Peace

# 48
  • Мнения: 836
Аз искам да попитам за нещо, което ме притеснява.
Детето постоянно си удря главата. Забелязвам, че го прави когато й е скучно, а аз не мога да реагирам веднага и да я взема. Примерно, когато мия чинии. Тя си играе, но й доскучава и се лепва за крака ми. Аз трябва само да си изплакна ръцете, да се избърша и да я взема. Но до тогава се е ударила поне два пъти в шкафа. Но понякога се случва и докато е в мен или се търкаляме на спалнята, да се засили като овенче и да ме халоса с чело. Тя се смее, но на мен ми излизат звезди...
Когато е ядосана също терси къде да се удари.
Самонаказва ли се? Чувала съм за автоагресия, но как да я прекъсна?

# 49
  • Мнения: 306
Аз искам да попитам за нещо, което ме притеснява.
Детето постоянно си удря главата. Забелязвам, че го прави когато й е скучно, а аз не мога да реагирам веднага и да я взема. Примерно, когато мия чинии. Тя си играе, но й доскучава и се лепва за крака ми. Аз трябва само да си изплакна ръцете, да се избърша и да я взема. Но до тогава се е ударила поне два пъти в шкафа. Но понякога се случва и докато е в мен или се търкаляме на спалнята, да се засили като овенче и да ме халоса с чело. Тя се смее, но на мен ми излизат звезди...
Когато е ядосана също терси къде да се удари.
Самонаказва ли се? Чувала съм за автоагресия, но как да я прекъсна?

Според мен трябва да се обърнеш към психолог. На колко е детето и някога посягала ли си му?

# 50
  • Мнения: 11 913
mileto88 в подписа на майката се вижда, че детето е на годинка...а това дали му е посягала, няма много общо Peace .


Mtve това е често срещан период на развитие при доста деца на възраст м/у 1 и 2г, правят го по различни причини. Ето ти една статия точно от детски психолог http://www.detski-psiholog.com/index.php/publications/319-2012-05-24-07-59-52

# 51
  • Мнения: 2 850
Mtve, племенникът ми се удряше сам. Като стана на 2 години, престана. Много се забавляваше да се удари някъде и да види изумените и ужасени физиономии на всички.  Сега е почти на 4 и пак почна, когато му се роди братче. Убедена съм, че търсеше внимание. Свикна с бебето и спря.
Моето бебе е на 10м и се удря с ръчичка по главата, като му стане скучно.  Confused Излишно е да казвам, че не съм си удряла бебето.

# 52
  • Мнения: 306
Добре...,нека и аз да задам моя малко глупав въпрос... Blush
На 11 месеца сме и от три месеца ползвам  сешоар,за да изсуша главата на малката.Косата и порасна доста и не става само с кърпата както до преди това.
Баба ми ми каза че не било хубаво. Вярно ли е това?

# 53
  • Мнения: 11 913
И защо да не е хубаво  newsm78 , я не се впрягай те бабите понякога имат уникални съвети  Wink. Е предполагам не сушиш на най-силна степен, не задържаш много на едно място т.е. да й запари на главичката и подлагай ръка отдолу най-добре, в смисъл да надигаш с ръка косичката и да усещаш горещината.

# 54
  • Мнения: 436
Каква беше първата четка за зъби, която взехте за децата си. Аз много се чудя между такава с гумени зъбци и с косми. Струва ми се,че първата е по-скоро за чесане, отколкото за почистване.
И друго използвахте ли паста за зъби под годинка, 8ащото малкия не знае какво е да плюе и не мисля и, че ще мога да го науча все още.
Мерси

# 55
  • Мнения: 11 913
Децата и до по-късна възраст не могат да плюят  Wink , хората са го измислили има си пасти специално за тях. Аз първо взех тази паста със силиконв накрайник за пръст


Чак към годинка и половина взех четка с косъм Peace

Иначе си я има само пастата без накрайник
Скрит текст:

подходящи пасти 0+ има и на Бочко и на много други марки

# 56
  • Мнения: 836
Mtve, племенникът ми се удряше сам. Като стана на 2 години, престана. Много се забавляваше да се удари някъде и да види изумените и ужасени физиономии на всички.  Сега е почти на 4 и пак почна, когато му се роди братче. Убедена съм, че търсеше внимание. Свикна с бебето и спря.
Моето бебе е на 10м и се удря с ръчичка по главата, като му стане скучно.  Confused Излишно е да казвам, че не съм си удряла бебето.


Никога не съм я удряла, защото първо: не виждам смисъл от боя и второ: тя е прекалено малка за да разбере какво е вина.  
Когато е ядосана или й е скучно се удря и плаче. А когато ме удря мен се смее (защото мен ме заболява и съответно правя физиономия). А с ръчички се удря по главата, когато пеем песнички и играем (като Хей ръчички, хей ги две)
Надявам се да отмине този период като започне да може да казва какво иска.

Мибобо, благодаря за статията  Hug

Децата и до по-късна възраст не могат да плюят  Wink , хората са го измислили има си пасти специално за тях. Аз първо взех тази паста със силиконв накрайник за пръст


Чак към годинка и половина взех четка с косъм Peace

Иначе си я има само пастата без накрайник
Скрит текст:

подходящи пасти 0+ има и на Бочко и на много други марки


Аз мия с такава паста, но й купих бебешка четка за зъби, защото с този накрайник много ме хапе (откакто има комплект предни зъби)

# 57
  • Мнения: 2 850
Mtve, бебешка работа Laughing при нас е почти същото.  Хей ръчички и ето ти ръчичка, тупкаща по главата  Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 44 394
Каква беше първата четка за зъби, която взехте за децата си. Аз много се чудя между такава с гумени зъбци и с косми. Струва ми се,че първата е по-скоро за чесане, отколкото за почистване.
И друго използвахте ли паста за зъби под годинка, 8ащото малкия не знае какво е да плюе и не мисля и, че ще мога да го науча все още.
Мерси

Аквафреш мини фаза 1 http://www.minimod.bg/prodpic/wm/3272754.jpg
Пробвах 1 път със силиконов накрайник, изпохапа ми пръста Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 2 377
на планина сме и мм вдигна температура 38, дадох му осцилококцинум, приготвих и за малкия (4м.) на големия ще му дам през 6 часа още 2 пъти, но на малкия? няма симптоми за сега... да му дам ли довечера пак?

Общи условия

Активация на акаунт