Случи ми се нещо странно XI

  • 144 503
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 288
 Tired Офф, хайде пак да се позаяждаме Thinking  Не съм влизала в подробности, защото съм го писала в темата така или иначе, и току виж изкочили 10 човека, които да кажат, че тук не се разказват сънища ooooh! Но за , за да не стои в неведение фафлата , аз и мъжът ми в една и съща нощ сънувахме катастрофа , случил се по идентичен начин с една от колите ни, с едни и същи присъстващи в колата, като не е имало нещо, което дори и подсъзнателно да ни наведе към такива мисли.

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
 Mr. Green как бихте реагирали на такива "странни"явления https://www.facebook.com/video.php?v=10151754827688227

# 692
  • Мнения: 1 943
Ми странно е двама души да сънуват едно и също. Не само паранормалното е странно, странни неща се случват постоянно.

Или темата е за да си разказваме истории с призраци като на летен лагер?

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Вижте, когато сънят е свързан с нещо, което после в действителност се е случило, никой няма да ви се разсърди, че сте го разказали. Или пък когато се окаже, че двама или повече човека са сънували едно и също. Обаче тук по едно време се появиха хора, които разказваха сънищата си просто ей така - без никаква връзка с действителността. Ами всички имаме странни сънища, но темата е за странни случки, не за сънища.

# 694
  • София
  • Мнения: 9 825
Чудя се дали тези еднакви сънища на двама партньори в живота не могат да се обяснят с някакъв вид телепатия, която се появява в момента на съня, дори да я е нямало до момента и да я няма никога повече след това ... Интересно е според мен, стига да не се сбъдне съня, особено ако е лош, защото тогава  вече става страшно и тъжно.

# 695
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Вижте, когато сънят е свързан с нещо, което после в действителност се е случило, никой няма да ви се разсърди, че сте го разказали. Или пък когато се окаже, че двама или повече човека са сънували едно и също. Обаче тук по едно време се появиха хора, които разказваха сънищата си просто ей така - без никаква връзка с действителността. Ами всички имаме странни сънища, но темата е за странни случки, не за сънища.

То като цяло всички сънища са странни  Mr. Green


Аз нямам какво да разкажа (Слава Богу) освен, че чета темите от първата и сега съм на втора. Както съм се унесла снощи и си чета и в един момент чувам ужасен трясък и издрънчаване на вериги, изкарах си акъла (нищо, че почти се бях излегнала върху ММ), леко се изправям да видя какво става, а то чантата ми паднала от масата  Crazy

Имала съм някои странни случки, като си ги спомня, ще разкажа  Peace

# 696
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Стана ми много интересно за това, че изгубеното злато по някакъв начин изкупва лошата орис. На мен ми се е случвало да губя любима незлатна обица, много носена, точно преди лош моменти, в смисъл губя обицата и от другия ден почват поредица лоши дни, да не навлизам в подробности. И на мен ми бяха казали, че останалата обица не е хубаво да се носи повече, дори и да имаш възможност да си набавиш още една същата, били урочасани тези обици и затова едната се губела. И се чудех знаете ли какво се прави с останалата обица, хвърля ли се? И също съм намирала злато, но сега се замислих да го разкарам от къщи...
Наскоро като ми вадиха трети мъдрец, ставам вече от стола на зъболекаря, и ми пада обицата с винтчето, много шумно. Обицата я намерихме, но винтчето не, а нямаше просто къде да иде, зъболекаря сам се зае много старателно да претърси, но го нямаше и после 2 седмици бяха адски болки заради ваденето, повече от ражданията ме болеше този зъб, реших повече тези обици да не ги нося.
Случвало ми се е да сложа обици за пръв път, нови, и да ми се случи нещо подчертано лошо, и не знам защо си мисля, че има връзка, може да имат някаква енергия бижутата, колкото и налудничево да звучи... Последно наскоро за мой празник получих много красиви обици, сложих си ги и ги носих няколко часа, през които се чувствах ужасно, много зле, свалих ги и ми светна. Може и да си внушавам, но не вярвам.
 

# 697
  • Мнения: 11 560
Във връзка с еднаквите сънища:

Когато бях тинейджърка всяко лято бях на село /ех, спомени! Ех детство Simple Smile/ и имахме разбира се голяма компания. Един ден едно от момчетата сподели, че е сънувало, че в една изоставена къща, точно под огнището /то бе в нещо като външна отворена стая/има злато. Сутринта случайно го казал докато закусвал със семейството си и се оказало, че и баща му е сънувал такъв сън и май, че и брат му нявгаш е сънувал това /за брата вече не си спомням много/. Та сами разбирате, че това бе огромно предизвикателство за компанията и стимул да изровим на незнайния собственик огнището. Още първия ден с копаене на смени направихме около половин метрова дупка, когато ударихме на камък. Отказахме се! Два дни само умувахме и на третия момчето пак сънувало, че има злато Rolling Eyes. И ние пак там с лопатите и с едно като кирка. Решихме да копаем и да извадим камъка. Голямо копане копахме, защото се оказа, че не е камък, а каменна плоча с размери метър на метър приблизително. Отказвахме се, копахме, карахме се и накрая я откопахме. Голям зор видяхме и да я повдигнем.  ooooh! А като я надигнахме отдолу имаше една кутия метална и кръгла от халва ако се не лъжа беше. Явно нявгаш са продавали халвата в такива кутии. Беше невероятно усещане.  Crazy Кутията бе пълна с капачки от швепс! Уплашихме се и я заровихме по същия начин под плочата.
Нямам представа кой и защо я бе заровил. Сега с годините си мисля, че ние май не бяхме първите дето са ровили там. С годините разказвах тази история на иманяри и те казаха, че суеверието е ако намериш нещо то трябвало да оставиш на негово място друго т.е. според тях нявгаш там е имало нещо ценно, но някой го е изровил и в "отплата" е оставил капачките. 

# 698
  • Мнения: 64
Привет на всички в темата!
Чета ви, отвреме навреме.... Признавам, има невероятни истории и странни и страшни и такива, които ще се помнят дълго. Бях разказала преди един мой сън тук, който пък се оказа АП и не бил за тук и отнесох малко критики,  но сега мисля, че случката ми е за тази тема Simple Smile
Реших да ви споделя едно мое преживяване, което не съм разкривала до сега пред никого, не защото ме е било страх, че няма да ме разберат, че ще ме помислят за хахо или  ще ми се присмеят, по -скоро си пазех тази история за себе си.
Та... преди десетина години, до като бях студентка през летата ходих да работя на морето, всеки път в един и същи черноморски град, но при различен работодател.
Този сезон щях да работя в малък магазин, собственост на младо, мило семейство. Предлагаха безплатна квартира, която се помещаваше в таванското помощение, в същата кооперация в която живееха.
Настаних се и започнах да работя. Беше в началото на сезона и нямаше особено много работа. Щях да имам колежка след няколко седмици.
Работех по цял ден, а вечер се прибирах в квартирата- приятно обзаведена стая с кухня и WC.
Един ден в магазина дойде жена на възрастта на майка ми, не я познавах, но щом я видях усетих в нея някаква страшна мъка, сякаш нейните чувства преминаха през мен за миг. Първата ми мисъл, след като я видях беше- 'Боже, колко мъка има в тази жена...' Усмихваше ми се едва, и усмивката и даже горчеше.
Оказа се, че това е майката на младия мъж, който ми беше шеф.
Вече бяха минали няколко дни, адаптирах се към средата, работата и живота.
Една вечер, след като се прибрах от работа, трябваше да изпера няколко дрехи на ръка. Трябваше да ги простра на вън, знаех, че има щипки в една найлонова торба. Търсих ги навсякъде, стаята е малка, бях я обходила до сантиметър- но торбата с щипките я нямаше никъде.  newsm78
Оставих дрехите на въжето, без да ги защипвам и легнах.
Посреднощ се събудих от.... шумолене на найлонова торбичка, знаете какъв специфичен шум издавата... стнах с полузатворени очи, в тъмното и отидох там, където беше торбата с щипките,интуитивно- намерих я... усетих някакво присъствие, но не се уплаших, знаех че някой ми помага. Без да се притеснявам, извадих щипките, сложих ги на прането и пак си легнах.
Бах убедена, че имаше нещо в стаята, присъствие... усещане...
Много често съм го усещала, без да мога да си го обясня.
В последствие разбрах, че онази жена, която срещнах в магазина -майката на шефа ми е имала дъщеря, починала е съвсем млада, още дете.
В таванското помещение бяха нейните мебели,  нейните вещи.... тя беше там...
Мислех си, че майка й, въпрки годините, които са минали от трагедията, все още не може да се примири и това по някакъв начин пречи на духът на дъщеря й да не може да премине.... отвъд.
Мислила съм си, дори да го сподлея това със семейството, но в последствие се отказах...
И до сега пазех тази история.... за себе си поради различни съображения.






# 699
  • Мнения: 6 417
Mr. Green как бихте реагирали на такива "странни"явления https://www.facebook.com/video.php?v=10151754827688227

Вижда се черен кабел отзад на мъжа. Сигурно и масите са вързани така.  Tired

# 700
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 633
Имат контролери, ясно си е показано в началото.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
Mr. Green как бихте реагирали на такива "странни"явления https://www.facebook.com/video.php?v=10151754827688227

Вижда се черен кабел отзад на мъжа. Сигурно и масите са вързани така.  Tired
да,скрита камера е....всичко е нагласено така че да шокира нищо неподозиращите...но ако това ми се случи и аз сигурно яко бих пищяла

# 702
  • България
  • Мнения: 758


November_girl, наистина впечатляваща история! Пази, Боже, човек да узнае каква мъка изпитва тази жена, наистина...А имаше ли още странни случки, докато беше там?

# 703
  • Мнения: 56
От известно време на тавана ми се появи влажно петно. Изобщо не се забелязва през деня, на светната лампа се вижда само от определено място. Напоследък ми се случват неприятни неща. През последните дни малка част от него потъмня. Проверих при съседите дали има нещо на пода, което да образува на моя таван това петно, но няма. Бях чела някъде за нещо подобно, но нищо не си спомням. Какво мислите?

# 704
  • София
  • Мнения: 9 825
Ако в стаята ти има повече влага, пак може да се образува влажно петно, както и ако от прозореца влиза влага - поради лоша дограма например. Това че потъмнява, може да е в резултат от времето, от прахта, евентуално от мазни изпарения, ако готвиш в тази стая.

Общи условия

Активация на акаунт