Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 136

  • 156 977
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
mimi0585, аз честно казано намалих влизанията, защото няма смисъл.. никой не пише, никой не качва.. идеята е да се учим една от друга, а това не се случва. Та така.. Благодаря ти за хубавите думи. За тортата сърце ли ме питаш за цвета? Готов червен фондан е - на Vizyon.
Ти си покрила добре, ама малко Джъмбо си го пообъркала май.. нещо черно има по устата. Аз също мислех да правя това същество, но в последния момент сменихме на Мики Маус Simple Smile Този Джълбо така ме дразниииии  Joy Но аз на твое място бих го направила 3Д, а не така като лепенка. Иначе евала за белия фондан - как успя да го запазиш така чист не знам..  Peace

Lora_M, добре дошла! Давай по-смело, то не изисква много време - 5 мин. на ден Simple Smile Питай, пък който знае ще отговаря. Моят съвет е да направиш ганаша. Аз вече само с това измазвам. Купувам шоколад на копчета от Змееборец, натурален, Белгийски уж.. Simple Smile Много съм доволна. За една средна торта ми стигат 100 гр. сметана сладкарска и 100 гр. шоколад. Така като гледам твоите размери може да утроиш дозата. Ако ти остане ще си го хапнете като крем или ще измажеш по-плътно с него  Peace

# 61
  • Мнения: 13
teditoS, много ти благодаря! Задължително ще мина на ганаш, че с масления крем не се разбираме много.

И браво, аз докато се наканя да пиша, вие вече сте спрели  Laughing Ми тогава ще пусна аз някои от моите торти - мега аматьорски са, още изобщо не мога да си отпусна фантазията, ама децата и родата си ги харесват , де ще ходят  Laughing Повечето изглеждат много окаяно, защото доскоро работих с много пухкави и много сиропирани пандишпанови блатове, но сега взех да ги правя по друга рецепта и последните две ги докарах с доста по-прилична форма (тази с Дора, примерно).

http://prikachi.com/images/385/7660385R.jpg
http://prikachi.com/images/390/7660390Y.jpg

# 62
  • Мнения: 148
Момичета ,отдавна не съм ви посещавала но нещо не остава време.
Сега влизам да ви пусна линк към предизвикателството:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=804097.new#new
Добре дошли на всички които искат да се предизвикат и да се пробват.Давайте да направим по някоя торта и да не позволим и то да изчезне както и темата.Simple Smile

# 63
  • Мнения: 46
LoraM, сори за израза, ама ТИ ЛУДА ЛИ СИ? тортите й били аматьорски... Божееее... #Crazy Аз дори не мога да кажа коя ми харесва повече. . всичките ми харесват!!!! Всичките ти торти са покрити много добре, много равни, много стегнати.  Розите - уникални! За Ice age въобще не знам какво да кажа.. фигурките, айсберга.. Правиш много двуетажни торти - браво! Ако трябва да се хвана за нещо (въпреки, че наистина ми е трудно) бих казала, че някои цветове са леко бледички (гледам Мини маус например.. а самата фугурка е страшна Peace ). Но пък като гледам тия зеленичките.. връщам си думите назад. Браво! Много ми харесват! Защо не качваш по-често?

Ейй яд ме е че темата си отива.. гледам във ФБ се вихри някаква група, но там не ми се пише някак Sad Тук ми беше много приятно.. Прочетох всички теми до тук. 2 месеца само четях. Не спирах. Сега виждам, че понякога има седмица с по един пост.. Кофти.

# 64
  • Мнения: 44
Привет !
  tediso S много си права за темата не е това ,което трябва да бъде ,не е това ,което беше.
  Хубаво е да има повече мнения , коментари, критики за да се развиваме.Но за съжаление това не се случва.Макар ,че има излишно условие да се коментира някои не го правят.Някои се сърдят на забележки .
Lora M добре дошла!Много торти си показала.Ако това са първите ти торти -изглеждат доста добре!
 За ганаша не мога да ти дам съвет ,аз измазвам само с масло.
ditsan много бих искала да участвам но ми смятам  ,че не съм достигнала  нивото на участиците.
  Аз правих една торта в началото на месеца ,но тя е по модел на Мина Бакалова за една моя много близка приятелка,която хареса много тортата на Мина клетка за птици.Писах на Мина и тя нямаше нищо против.Много и благодаря.Доста се озорих с тази клетка.Изглеждаше лесно ,но не беше . Все пак да я покажа С малки промени ето какво се получи:

мими 0585 хубаво покрита торта. Според мен на тортата и трябва повече цвят ,още балони знам ли.Мечето е малко страшничко с тази черна уста.

Последна редакция: пн, 13 окт 2014, 12:19 от vilana

# 65
  • Мнения: 148
За какво ниво говорите.Предизвикателството няма състезателен характер,и няма значение напреднали или не.Там се учим,пробваме нови техники,правим постъпкови снимки и даваме подробни обяснения.

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! Много, много отдавна не съм писала, но започнах работа, малко дете, торти и наистина не ми стига времето. Сякаш задобрях в тортаправенето Simple Smile , но сега искам да направя висока и тясна торта /като плик за подарък или цилиндър/ Предполагам, че блатовете не могат да издържат голяма височина и мога да го направя, като разделя блатовете с подложка .. все едно правя втори етаж, но с еднакъв диаметър. Ще съм много благодарна, ако тези, които са правили нещо подобно да дадат съвет! Как обличате, с какво подложката - от едната страна е картон и с допира в блатовете  newsm78 ще стане една. Дали да не сложа хартия за печене, подложка и да продължа да редя отгоре. Как се облича отстрани, като две отделни торти или направо с един страничен изправен блат и след това да измазвам с  крем, но така подложката съвсем остава вътре в тортата.  Пускам и малко торти, и ще се опитам да ви следя по - редовно.


е тази принцеса ме поизмъчи Simple Smile

# 67
  • Мнения: 47
Моля, спешен въпрос.
Направих торта, върху която сложих 2 лебедчета от руска мастика, които са доста грапави и ми се иска да са малко по-лъскави или поне да се позагладят малко  Embarassed
Мога ли да ги намажа с нещо?
Благодаря!

# 68
  • Мнения: 153
за заглаждането - незнам, но за блясък пробвай с леко разредена глюкоза в топла вода. Но внимавай, съвсем леко и малко  Wink

# 69
# 70
# 71
  • Мнения: 335
Привет отново, бисквитките ми се получиха страхотни, само ме незнам как да кача снимка тук...  Embarassed


Доверих се на vyzon и съм много досволна от фондана.
Сега се каня да поръчам ето тази форма за печене http://hitrini.com/product/789/vkusen-palnezh-vav-formata-na-sar … i-za-pechene.html и искам да направя такъв тип торта, но се опасявам че няма инструкции или рецепта за такава в комплекта. Преди няколко поста някой беше споделил че е правил такава торта, но саморъчно е издълбал сърцето. Може ли да споделите рецепти, техники. Благодаря предварително   bouquet

# 72
  • Мнения: 1 636
Момичета, трябва ми идея за торта свързана с приказка на братя Грим. Моля ви, ако някоя е правила/ видяла такава да я покаже. Благодаря ви  Hug

# 73
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Момичета, трябва ми идея за торта свързана с приказка на братя Грим. Моля ви, ако някоя е правила/ видяла такава да я покаже. Благодаря ви  Hug

Аз в момента се сещам само за книга с тяхна снимка и някое известно заглавие или нещо такова  newsm78 Хубав надпис с името им  newsm78

# 74
  • Мнения: 1 636
Снежинка, трябва ми торта по тяхне приказка Sad До сега каквото гледах видях само полянка със Снежанка, джуджетата и рекичка, но това не ме впечатли. Трябва ми нещо оригинално, защото е за изпит.

Общи условия

Активация на акаунт