Един най-обикновен седмичен ден :(

  • 59 071
  • 879
  •   1
Отговори
# 495
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Герри и Сеса поиграха на кър, посбутаха се и я сега как се умориха и кротко си играят на друга игра. Браво на децата  Grinning
Flutter
Завиждаш ли? Вземай лимките си и идвай.
Аз след малко изчезвам към детската площадка, ще рисувам с тебешир. Sunglasses

# 496
  • Мнения: 4 892
Радвам ви се, бе  Grinning

# 497
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Вземай лимките си и идвай.

При нас бяха "джамини" или "комбита"... Laughing Стъклените бяха "китайки".
На големите викахме - борсуци - как ги разбивааааааах.

# 498
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При нас малките бяха пъстраци, брояха им се вътре листенцата (космите). Другите не помня как се казаха. Залагаха се, играеше се, после обираш на другите или губиш своите.
Явно ще се ходи до книжарницата... Whistling

# 499
  • Мнения: 7 519
До колкото си спомням, с тези топчета играеха само момчетата  Mr. Green

# 500
  • София
  • Мнения: 62 595
Играеха, ама можеше и чат-пат да се вмъкне и някое момиче. Топчетата бяха лукс, тези прозрачните. Много играехме и на капачки, и си спомням как дебнехме из магазините и вкъщи за идеално отворена капачка. Много ми харесваше да играя и на ножка, обаче там беше най-трудно пускането на момичета, рядко успявах да се включа, а момичетата не знам защо, но не искаха. Много ми беше криво, че останалите момичета не си падаха по такива игри. Имах и прашка, и скобник, ама татко като гии намери, и ми се скара много, защото можело да извадя на някого окото и бях дотам. За ножката, бях му свила една, която се търкаляше из инструментите. Абе, май е трябвало момче да се родя! Все към такива работи ме влечеше, но свързани с точност. Не си падах по физическите дейности като бягане, скачане, катерене.

# 501
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
До колкото си спомням, с тези топчета играеха само момчетата  Mr. Green
Въх, не знаех.

Andariel, по мое време вече не се играеше на скобник, ножка и прашка. Но пък цъках лимки в училище с момчетата. Party

# 502
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тази тема ме изуми с обратите си.

Вярвам, че до утре-вдругиден да се стигне до трикове при правенето на туршии, и то ще е добре, защото го закъсах - зелени домати може и да нямам заради маните, а морковите ги нагризаха някакви червейчета. Питам се дали ще стане вкусна суровата туршия, ако от споменатите артикули сложа по-малко.

Ако стане въпрос за това - пуснете едно ЛС, а дотогава:
Keep talking.

# 503
  • София
  • Мнения: 16 220
Куркума, ще стане туршията. Каквито и зеленчуци да и сложиш  - все става.
Може да си купиш зелени домати и моркови. Видях, че продават в София доматчета.

# 504
  • Мнения: 4 892
Начи важното е да нема въздух у бурканите. Слагай до горе, от квото, колкото има.

# 505
  • Мнения: 373
Тя, туршията, върви с ракията  Grinning

# 506
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Куркума... Може да си купиш зелени домати и моркови. Видях, че продават в София доматчета.

Това не. Никога.

Може да ме накарат да танцувам джига гол до кръста пред Софийската опера. Може да ме принудят да прочета книга на Людмила Филипова, и да я конспектирам даже. Но да купя зелени домати - не! Аз зарзаватчия ли съм или на петела гребена съм, а?

Зависи от ракията, mustaine, и от туршията. По моему туршиите с много целина са по подходящи за гроздовите ракии, а тези със сладки камби - за плодовите: сливова, кайсиева. Един познат пие крушова покрай бамя в доматен сос, но на мен тая комбинация ми е малко внезапна.

# 507
  • Мнения: 14 478
Не знам за ракиите, но бирата, дето я продават по магазините трябва да е опакована с хапчета за глава.
Аз ли остарявам, бирата ли не става, но още с първата глътка вече ме блъска мигрената.
Как пък веднъж не ме боля главата от немска бира...

# 508
  • Мнения: 311
Не върви вече бирата хич.
А винцето ще стане чак за Димитровден .

# 509
  • София
  • Мнения: 12 374
За бира е студено, Гери. Онзи ден пийнах 50 гр водка и душата ми се отпусна.

Иначе съм съгласна с теб, бг бирата тотално я развалиха. Нито от немската, нито дори от гръцката ме боли глава. При това гръцката не е нещо особено.

Общи условия

Активация на акаунт