Как да му помогна да спре да пие?

  • 55 856
  • 175
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 021
Това с разтреперването, показва сериозна зависимост, което означава, че вече може и да има някаква здравословна причина /ензими, черен дроб.../ Но, и с такава, и без такава, психиката на човека е важна - за да осъзнае поне проблема и да започне да търси решение. Много хора губят близките си неочаквано, страдат, изпадат в депресия, но.... не всички ставата алкохолици.

Няма по-страшно нещо от живот с такъв човек /имала съм многогодишни наблюдения върху близък колега, видях деградацията му и, за съжаление, смъртта му - пропилян живот, нещастна жена, добре, че поне нямаха деца/.

В подобен случай се подхожда егоистично - бяга се надалеч. Каква любов, какво бъдеще, каква помощ - животът е един и от нас зависи как ще го изживеем.

# 16
  • Мнения: 566
Не виждам нищо ново, което мога да кажа, но все пак искам да съм сигурна, че и ти ще разбереш колко е сериозна ситуацията.
Мисленето на алкохолиците е изкривено, това е болест и е една от малкото, които могат да се лекуват само, ако те имат желание.
Аз имам приятел на баща ми, който беше алкохолик. Първо беше кротък, но после почна да става и агресивен. Жена му какво ли не пробва, молби, заплахи, щяла да вземе децата. Нищо. По едно време му слагаше някви капки в храната, ама и тя ми каза, че не помни какви са били. Трябвало да получава непоносимост от алкохола след тях.
В крайна сметка като поспря твърдия и остана само на бира започна да играе по 22 часа на ден игри на компютъра. Някъв друг навик, който заменя твърдия алкохол и пак пиеше бира по цял ден.
Тая история завърши с жена му, която си тръгва. Тя остана сама, още е сама, а пък той си намери друга жена, която му забрани да пие толкова и малко по-малко той се оправи. Сега е друг човек.
Мисълта ми е, че ако не се е вслушал в думите ти досега, едва ли ще го направи и в бъдеще, внимавай да не те повлече и теб.

# 17
  • Мнения: 2 141
Здравей, мило момиче!
Била съм на твоето място, няма да разказвам историята си тук, понеже е публичен сайт, но ще ти кажа само едно - БЯГАЙ на далеч от подобен тип мъже!
Какво значи, че баба му е починала?! Аз съм загубила и баба и дядо, но и баща и сестра - не съм се пропила и не съм станала боклук. Това са оправдания на подобен тип хора "баба ми почина, сринах се, пропих се, не ми се работи, не ми се живее" и т.н.
Тези хора никога не се променят! Ти сама казваш в първият си пост "за ден два и после същата работа" Naughty
Знам, че ще ти е трудно, но ще се справиш - махай се и започни живота си на чисто.
Ако се махнеш, след време ще благодариш сама на себе си за избора си!
Аз ти пожелавам сили, знам колко е трудно, но повярвай ми СТРУВА СИ да стиснеш зъби и да обърнеш нова страница.
Аз търпях това 3 години и защо...?! Сега съм щастливо омъжена и имам детенце на 8 месеца - без алкохол, без безработен лешпер, когото да издържам и без такива ядове!
Успех!

# 18
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Преди беше работохолик, обичаше работата си. След като почина баба му преди години, занемари работата, хваща се тук там, напуска, захваща се с някакви неща и не ги довършва. Предлагат му работа, която е добре заплатена, която му доставя удоволствие принципно, но сякаш все намира оправдания за да не започне. Дори той ми казва подобно- ако намеря работа няма да е така, искам да работя- но прави обратното.

Депресия? Може алкохолизмът да е следствие, не причина.
Заведи го на психиатър, защото сама няма да се справиш.
Помагай му, щом го обичаш, но не зачерняй живота си с него. И теб ще повлече...

И ходенето на психиатър не помага.
Ние отидохме. Изписаха му лекарства, от които трябвало сам да се откаже, защото щяло да му става лошо ако пие.
Грънци!
Не само, че не се отказа, а и стана пристрастен и към лекарства.

Към авторката: Остави го, бягай и си гледай живота. Няма смисъл да се мъчиш да правиш каквото и да било, не можеш да му помогнеш.

# 19
  • Мнения: 96
Мнение на лекар по въпроса за лекарствата, предизвикващи отвращение към алкохола:
"Здравейте! Лекарството се нарича Есперал и никак не е за препоръчване. Това е един от серия медикаменти, които спират разграждането на алкохола в организма до ацеталдехид, вместо до въглероден двуокис и вода. Доколкото ми е известно, преди двадесетина години масово са имплантирали Есперал подкожно. Ако човек на фона на това лекарство приеме алкохол, се получава натравяне с ацеталдехид: започва да му се гади, кръвното играе, поти се, почервенява, получава сърцебиене, страх от смъртта и т.н. Основната идея е човек да се отврати от алкохола - преди години е имало цяло такова течение в терапията на алкохолизма - аверзивна терапия. Обаче такова "лечение" крие много рискове. Ако човек е например сърдечно болен или има хипертония, може да се стигне до фатални усложнения. Приемането на малки количества алкохол с такова лекарство води до енцефалопатия. Освен това философията на такова "лечение" не води до нищо градивно, залага единствено на отвращаването от алкохола. Проблемът при зависимост е, че като спре пиенето, човекът трябва да се научи да живее по нов начин, което изисква съвсем друг вид интервенции - психологични, социални, духовни. А хапче или имплант за такива неща няма. Доколкото ми е известно, лекарствата от този клас вече са извън употреба в повечето страни, в България също нямаме такъв регистриран препарат, макар преди години да са ги ползвали масово. Чувал съм, че някои лекари имплантират плацебо и плащат зависимия, че ще умре, ако пие. Но както е известно, повечето алкохолици не са особено доверчиви и започват да експериментират..."
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=anonalc&Number=19 … ollapsed&sb=5.

Психиатрите са необходими за преодоляването на абстиненцията, защото е опасна. Има риск от гърчове, инфаркт, делириум трименс. Добре е да е под лекарско наблюдение. В dir.bg, в клуба  "Алкохолно зависими", пише една жена, която е спряла алкохола с помощта на психиатър. Така че не бих отрекла и тази възможност.

# 20
  • Мнения: 388
Няма отърваване от алкохола.Бягай докато може.Има и други мъже, не е само той.

# 21
  • София
  • Мнения: 746
Какво е определението за алкохолик?Питам,защото според мен,мъжът ми,е.

# 22
  • Мнения: 6
По-нагоре в темата има даден един линк към dir.bg. Влез там и чети, чети, чети...(там може да се намери отговор и на въпроса :"Дали мъжът ми е алкохолик?") Мисля, че сама ще намериш отговора. Според мен не можеш да му помогнеш. Може да си помогне сам, но забрави, че може отново да си заживеете щастливо и безгрижно. Болестта е невероятно коварна, въпросът е дали си съгласна да си почерниш живота.

# 23
  • Мнения: 96
Алкохолик е човек, който не може да контролира пиенето си, не е в състояние да се въздържа дори, когато го желае. Физическа и психическа зависимост от алкохола. Неконтролируема жажда за алкохол и обсесия на ума, всичко в тялото, и в главата на човека, се ръководи от алкохола.
http://alanon.dir.bg/_wm/library/item.php?did=3146&df=8&dflid=3
http://aa-bg.dir.bg/_wm/library/item.php?did=40591&df=37766&dflid=3
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=anonalc&Number=19 … ollapsed&sb=5

Ако искаш разкажи защо мислиш, че мъжът ти е алкохолик  Simple Smile

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 172
Вече са ти отговорили много пъти, но, за да стане по-силно въздействието, и за да се вслушаш (евентуално), ще ти го кажа и аз. Разкарай този човек от живота си НАВРЕМЕ.
Помагай му, по каквито начини мислиш, че можеш или както те съветват, но го махни от твоя живот.
Не се превръщай в (съ)зависима. Той като се напие няма да си дава сметка за състоянието си, но ти ще страдаш трезва и съзнаваща. Не е честно да сте потопени в един и същи проблем - алкохолизма - ти да страдаш съзнателно, а той да е в опиянение.
Останете си приятели, надявам се времето да ви раздели напълно, но приятел (партньор) алкохолик не ти трябва.
Дано да събереш сили и да ни послушаш.
Ще се разделите, ще ти е мъчно известно време, пък ще ти мине.
Мъката ще трае известно време. Ако останете заедно, мъката може и да е безкрайна.

# 25
  • София
  • Мнения: 910
Мило момиче,няма как ти да му помогнеш. Всеки има трудни периоди,но това не е повод да ставаме алкохолици . Оправдания много,но животът е един. Всеки сам решава как да го живее или да съжалява за изживяното.Ти заслужаваш да бъдеш щастлива,а сега щастлива ли си?

# 26
  • Мнения: 40
Oт личен опит - бягай по-надалеч, ако не искаш да се превърнеш в жертва на алкохолизма му. Разбирам, че само сте приятели и нямате деца - още по-добре, няма нищо да те свързва с него. Не можеш да му помогнеш,ако той сам не го реши. Излекуван алкохолик и наркоман няма. Това "лечение на зависимост" и "дай да му помогна" - само нервите ще си скъсаш без резултат. Бягай!!
От личен опит- когато се запознах с настоящия ми съпруг,той пиеше по 1 (ЕДНА) бутилка уиски на ден. Започнал е да пие,когато е престанал да употребява наркотици.
Беше много трудно лечението от алкохолизъм,под наблюдението на психиатър и точно изпълнение на терапията,предписана от него(морална подкрепа и медикаменти),с гордост мога да кажа,че вече три години даже и безалкохолна бира не е близнал,нищо!
Оженихме се и си имаме прекрасно момиченце на 8 месеца.
Така че може и да звучи банално,но любовта е способна на всичко.

# 27
  • Мнения: 50
Спасявай се докато е още време. Такава задача има успех в малко случаи. Помисли - скандали, пари, пръснати за алкохол, пиянски изцепки и компании, насилие, деца в подобна среда страдат, обществено осъждане на подобен порок. Трудно е, но мисли за своя живот.  Hug Hug Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
Единственото решение е той самият да осъзнае проблема си и да потърси помощ. АА вършат идеална работа в голяма част от случаите. Познавам двама близки хора, минали по този път. Единият не пие вече 6 години, а другият - 4. Но без осъзнаването на проблема, решаването му е невъзможно. А осъзнаването рядко става по лесния начин - обикновено трябва нещо сериозно да го уплаши.

Успех!

# 29
  • Мнения: 4 418
спри да го обичаш, разделете се, намери си друг

няма нужда се съобразяваш с такива големи неща при положение, че има една камара по-яки мъже в които съм убеден че ще се влюбиш още по-силно, просто трябва да го/ги намериш

Общи условия

Активация на акаунт