Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 64 817
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13
За тази спирка която е в червеното кръгче ли става на въпрос от където трябва да се хване автобуса Simple Smile

спирка

# 706
  • Мнения: 471
За тази спирка която е в червеното кръгче ли става на въпрос от където трябва да се хване автобуса Simple Smile

спирка

Да, може и от нея. Това е втората спирка по разписанието на BN1 и BN2. Но по-добре е да се качите от първата спирка, която е срещу входа на Египетския пазар. От камерата на Еминьоню се забелязва началната спирка (зад видеостената вдясно).

Eто как съм го описал преди:

Цитат
С обществен транспорт се стига с автобуси BN1, BN2 от Еминьоню. На връщане е супер лесно с тях - спирката се намира точно до входа на аквариума, а последната спирка е точно до Египетския пазар. Но на отиване е объркващо, тъй като аквариума се намира между двете спирки - Sosyal Tesisler и Istanbul Akvarium на платното от другата страна. Ние слязохме на първата Sosyal Tesisler, върнахме се 50 метра за да минем подлеза и походихме около 200 метра до входа на аквариума.

# 707
  • Мнения: 13
Много , много ти благодаря, сега вече ми стана ясно. А къде мога да проверя разписанието на автобусите  Blush

# 708
  • Мнения: 539
Здравейте момичета, четох доста , но имам едно такова питане Simple Smile тъй като ще ходя в Истанбул на 07.02.15г. и искам да посетя "Истанбул Аквариум" , та : ще отсядаме в квартал "Аксарай" а искаме да посетим "Истанбул Аквариум" а в момента безплатните шатъли са спряни до пролетта и незнам как да стигна до аквариума - с какъв автобус , от коя спирка ? Благодаря ви предварително  Hug Hug Hug

С автобуси BN1 и BN2 от Еминьоню, но тъй като минават по крайбрежния бул. Кенеди е възможно да се хванат и някъде под Аксарай. Но не съм ги ползвала, за да дам съвсем достоверна информация. Когато сме ходили използвахме в едната посока шатъла, а в другата - влака, който вече не съществува.

ТуиГ, Истанбул Аквариум е друг. По-голям е от онзи в мол Форум.


Здравейте! Както Таня е споменала автобусите може да се хванат от бул.Кенеди.От Аксарай тръгвате по бул. Ататюрк към Мраморно море там е района Йеникапъ.Автобуса може да го хванете от спирка YENIKAPI SAHIL за аквариума. Ние винаги сме слизали преди аквариума на около30 метра като сме питали местните къде да слезем. Това е разписанието от Еминьоню прибавете около 10 минути за тази спирка http://en.yoltarifi.com/iett-bn1-hareket-saatleri-halkali-eminon … nbul-guzergahi--r.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 19:29 от tedizonova

# 709
  • Мнения: 471
Ако хотела ви е близо до Йеникапъ, може да се качите и от спирката, за която споменава tedizonova. Там обаче местата за седящи ще са заети, а пътуването до аквариума трае 40-45 минути. Ние се качихме от спирка AKBIYIK и автобусът вече бе препълнен.

Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!

# 710
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте момичета, малко ви изпуснах зимните месеци, но сега ни се очертава отново ходене в Истанбул. Харесали сме 16 април като дата за тръгване. Това, което не намирам като информация, или по-скоро актуална - каква е цената за Сапфир - терасата и 4Д филма и Миниататюрк?
Първо се насочихме към Караджа Турс -149 лева с обещания да не сме в 2* хотел, тъй като групата не е малка.
Днес моя приятелка ми пусна оферта от сделките на Глобул Турс. Тези нито съм ги чувала, не помня да съм чела за тях.
Това което ми заинтригува е тази възможност: Посещение на парка „Емиргян” и небостъргача Сапфир с билет за 4D симулацията на полет с хеликоптер  и панорамната площадка: 30 евро
Четейки старите записки останах с впечатление, че от Лалели до Емигрян си е път и в случая заслужава ли си да ползваме агенцията или сами да се организираме.
До Сапфир съм наясно как се стига от Лалели, но от там до Емигрян ми е сложничко  newsm78.
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 711
  • Мнения: 53
Здравейте. И аз имам едно въпросче именно по повод пътуване до Истанбул за празника на лалето. Миналата година използвахме услугите на туристическа агенция Комфорт Травел и останахме много доволни. За жалост офертата им за фестивала на Лалето е много неизгодна, защото посещението на въпросния парк се заплаща в размер на 10 евро и излиза доста солено. Искам да попитам за отзивите ви за агенции като Дениз Травел, Еко тур или ако може да ме насочите към коя да се обърна? Много ви благодаря предварително.
Хубав ден на всички  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 471
Здравейте момичета, малко ви изпуснах зимните месеци, но сега ни се очертава отново ходене в Истанбул. Харесали сме 16 април като дата за тръгване. Това, което не намирам като информация, или по-скоро актуална - каква е цената за Сапфир - терасата и 4Д филма и Миниататюрк?
Първо се насочихме към Караджа Турс -149 лева с обещания да не сме в 2* хотел, тъй като групата не е малка.
Днес моя приятелка ми пусна оферта от сделките на Глобул Турс. Тези нито съм ги чувала, не помня да съм чела за тях.
Това което ми заинтригува е тази възможност: Посещение на парка „Емиргян” и небостъргача Сапфир с билет за 4D симулацията на полет с хеликоптер  и панорамната площадка: 30 евро
Четейки старите записки останах с впечатление, че от Лалели до Емигрян си е път и в случая заслужава ли си да ползваме агенцията или сами да се организираме.
До Сапфир съм наясно как се стига от Лалели, но от там до Емигрян ми е сложничко  newsm78.
Благодаря ви предварително.  bouquet

30 евро са почти 90 лири. Цената на комбинирания билет за Сапфир е 28 лири + 4 лири за метрото до там и обратно. До Емиргян може да отидете с такси от метростанция  İ.T.Ü.—Ayazağa на същото метро М2. Ако сте група от 4-ма, с таксито ще ви излезе на цената на градски билет. Сами преценете, но моят съвет е  не се занимавайте с агенцията.

ПС - Може да използвате директен автобус от Сапфир за Емиргян - булевард Бююкдере е доста широк и го няма задръстването от крайбрежния булевард.

ПС2 - Таня вече е писала за този автобус Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 10:17 от bialk

# 713
  • София
  • Мнения: 13 141
Това което ми заинтригува е тази възможност: Посещение на парка „Емиргян” и небостъргача Сапфир с билет за 4D симулацията на полет с хеликоптер  и панорамната площадка: 30 евро
Четейки старите записки останах с впечатление, че от Лалели до Емигрян си е път и в случая заслужава ли си да ползваме агенцията или сами да се организираме.
До Сапфир съм наясно как се стига от Лалели, но от там до Емигрян ми е сложничко  newsm78.
Благодаря ви предварително.  bouquet

Meжду Сапфир и Емиргян има автобус EL2, който дори в задръствания попада трудно, тъй като маршрутът му по крайбрежната улица е много кратък (само 2-3 спирки). Много е удобен. А според сайта на Сапфир комбинираният билет е 28 лири, но е възможно и да не са го обновявали скоро. По-добре някой, който скоро е бил да потвърди. Или общото ви пътуване ще е 2,15 за метро, 2,15 или по-малко за ЕL2, 28 за билет, и още 2,15 + 2,15 или по-малко за връщане. 30 лева, а не 30 евро.  Wink Плюс свободата да разполагате с времето си.

Биалк ме е изпреварил, но пък не е писал за EL2.  Wink

Дописвам - ако имате все още достатъчно време след парка, може вместо да се връщате с автобус по задръстената крайбрежна улица, да се "метнете" на един ферибот и да се насладите на разходка по Босфора на цената на трамвайно билетче. Проблемът е, че тези фериботи са с малко по-особено работно време. Едните, които са с по-хубав маршрут са само сутрин рано и към 18-19 часа, другите пък ще ви закарат в азиатския Ченгелкьой, който е далече от Юскюдар (с фериботите към европейския бряг). Но пък ако имате намерение да посетите нещо в Азия, могат да се измислят някакви варианти. А разходката Истание - Емиргян -... - Ченгелкьой е наистина фантастична. Фериботите плават на зиг-заг между двата бряга. Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 10:21 от Тaня67

# 714
  • София
  • Мнения: 1 020
bialk благодаря ти.

Тaня67 много ти благодаря и на теб.
В автобуса най-вероятно има инф. табло и ще се ориентираме кога да слезем за парка?

Това го планирам за първия ден като пристигнем. Оставаме багажа в хотела, Сапфир и от там парка. А всъщност от Емигрян как да се приберем до Лалели?
Ох извинявайте за въпросите, ама ей така изникват, а записките са вкъщи ....
А цената от 2,15 за метрото е когато си с карта, нали?

# 715
  • Мнения: 7 870
...
Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!
Бялк, ставаме двама питащите Simple Smile. В къщата се влиза и от крайбрежна улица  newsm78 Освен да надникна в темата на дизито. Ако пише нещо там, ще докладвам Simple Smile

# 716
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!
bialk,аз си мислех че ти ще помогнеш.Останала съм с впечатление,че снимки на тези стълби си показвал тук.
И на мен ми е интересно-дано накой може да отговори.

# 717
  • Мнения: 6 031
...
Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!
Бялк, ставаме двама питащите Simple Smile. В къщата се влиза и от крайбрежна улица  newsm78 Освен да надникна в темата на дизито. Ако пише нещо там, ще докладвам Simple Smile
Дайте някоя снимка.  Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 13 141
bialk благодаря ти.

Тaня67 много ти благодаря и на теб.
В автобуса най-вероятно има инф. табло и ще се ориентираме кога да слезем за парка?

Това го планирам за първия ден като пристигнем. Оставаме багажа в хотела, Сапфир и от там парка. А всъщност от Емигрян как да се приберем до Лалели?
Ох извинявайте за въпросите, ама ей така изникват, а записките са вкъщи ....
А цената от 2,15 за метрото е когато си с карта, нали?

Сапфир и парка са крайните спирки на линията. 2,15 е с Истанбулкарт. Връщането е с 25Е, 22, 22RE до Кабаташ и от там с трамвай или с някой от другите автобуси с Т накрая до Таксим и от там с метро. Това е в случай, че искате да минете по крайбрежната улица. От другата страна на парка има някакви автобуси, които мисля, че свързват с метрото. Или отново с ЕL2 и метрото. Погледни и отново горната ми публикация, която преди малко допълних.

Ккатина, шарените стълби първоначално бяха между Кабаташ и предишната спирка на трамвая, но тъй като станаха много популярни, се появиха на много места в града. Не са само едни.  Grinning

nonich, пак допълвам. Simple Smile Щом като плановете ви са да тръгнете много рано сутринта, бих предложила да обърнете маршрута наобратно. Отидете първо в Емиргян. По това време все още няма задръствания по крайбрежната и ще се насладите на една разкошна разходка. Хваща се трамвая и се слиза на предпоследната или на последната спирка и се прехвърляте на трите споменати автобуса 22, 22RЕ, 25Е. A aко под "рано" разбираш около 7 часа, можете да се възползвате и от ферибота. Redemi го беше ползвала и може да ти помогне с информация за маршрут и точен час.

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 10:49 от Тaня67

# 719
  • Мнения: 471
nonich, разгледай миналогодишното ни пътуване от Азия до Емиргян. Силно ви препоръчвам маршрута. Така за един ден ще разгледате два парка от двете страни на Босфора, ще пътувате с всякакъв вид транспорт (Мармарай, автобус, ферибот и метро). На връщане от Емиргян можете да ползвате автобуса за Сапфир и да посрещнете залеза от покрива на Европа!

Общи условия

Активация на акаунт