Очи, които не се виждат, се забравят

  • 21 219
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 349
В поговорките винаги има истина  Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 3 181
Не важи за мен.

# 47
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
За мен също не важи. Когато започна връзката ни с ММ той още учеше в чужбина. Прибираше са на 4-5 месеца за по месец най-много. За една година да сме били заедно най-много 2 месеца и това в продължение на 5 години. Не вярвах, че такава връзка може да просъществува. Все си мислех, че ще ми изневери, ще ме забрави все си мислех, че разстоянието ще ни раздели. Колко пъти си казвах да го забравя, да се разделим защото връзката ни няма бъдеще, но всичко си остана само в мислите ми.
Женени сме от 4 години през които не сме се разделяли дори за ден и се радваме на едногодишната си дъщеричка и да -вярвам, че ако хората наистина се обичат всичко е възможно, дори и да  ги делят хиляди км разстояние.

# 48
  • Мнения: 4 188
И аз мисля така.

# 49
  • Мнения: 479
Всяка правило (поговорка) има своите изключения.
Всичко зависи от самите хора, техните характери и нагласи за живота. Повечето жени са се лепнали за мъжете си като удавник за сламка, как така сами не можете да се справите, каква е тази слабост? А и другата глупост за изневярата, и 24/7 да сте заедно, единият като реши да изневерява, няма сила да го спре. Казвам го като човек/жена, която по-няколко месеца, че и по два пъти в годината ми се налага да се разделям с ММ. Той не е в друг град или друга държава, няма 24/7 интернет и телефон, той е просто на кораб, някъде в някой океан. Но факт повече от 8 години сме заедно, имаме много познати моряци. Ами всички ние имаме 100 пъти по-прекрасни отношения от познатите ни, които са си постоянно заедно. Така че, за мен няма конкретен отговор на въпроса на авторката, всичко е до човека, строго индивидуално: "Разни хора, разни идеали".  Peace

# 50
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Всяка правило (поговорка) има своите изключения.
Всичко зависи от самите хора, техните характери и нагласи за живота. Повечето жени са се лепнали за мъжете си като удавник за сламка, как така сами не можете да се справите, каква е тази слабост? А и другата глупост за изневярата, и 24/7 да сте заедно, единият като реши да изневерява, няма сила да го спре. Казвам го като човек/жена, която по-няколко месеца, че и по два пъти в годината ми се налага да се разделям с ММ. Той не е в друг град или друга държава, няма 24/7 интернет и телефон, той е просто на кораб, някъде в някой океан. Но факт повече от 8 години сме заедно, имаме много познати моряци. Ами всички ние имаме 100 пъти по-прекрасни отношения от познатите ни, които са си постоянно заедно. Така че, за мен няма конкретен отговор на въпроса на авторката, всичко е до човека, строго индивидуално: "Разни хора, разни идеали".  Peace
Вие съпругите на моряците сте щастливки!
Имате време да се затъжите, а и парички си имате, а ние сме заедно и паричките не стигат като работим на по две места, а и си омръзваме. Знаеш ли татко какво ми каза скоро, че като свършат парите в една къща любовта излизала през прозореца. Накратко всичко е субективно, но определено имам нужда понякога да не сме заедно.  Laughing

# 51
  • Мнения: X
За мен би било много трудно, ако мъжа ми беше моряк. Всеки си знае, но лично аз предпочитам да е до мен, дори и да отсъства да е временно, а не ежегодно.
Сигурно се свиква, но на мен ми се вижда ужасно тежко и трудно.

# 52
  • Мнения: 2 643
По-добре моряк от колкото да кара ТИР , че по пътя в морето няма да срещне морски русалки ,а по пътя на магистралата има едни други разголени дами  Mr. Green Laughing

# 53
  • Мнения: X
 Joy Joy
За това гаранция няма, дали ще е до теб, на път, на плаване и т.н.
И по пристанищата в някои страни има русалки.  hahaha

# 54
  • Мнения: 25 836
Много точно казано,очи които не се виждат се забравят,като първо охладняват.
От личен опит.

# 55
  • Мнения: 18
Моят мъж работи в чужбина.Ходи,връща се и сякаш това още повече е подсилило връзката ни за толкова време.Хората казват "Когато загубиш нещо/някой чак тогава осъзнаваш какво си имал",а по този начин го осъзнаваш докато сте заедно.Е сега някой ще каже ти ако не си го оценила когато е бил с теб каква е тая връзка и дрън дрън.Истината е,че когато имаш човек до себе си знаеш колко е важен,но когато е далеч осъзнаваш какво би било ако него го няма в живота ти.Дребните,малките жестове стават още по-значими и забележими.Та мисълта ми е,че ако това са правилните,истинските ОЧИ,не само,че няма да се забравят амии ще се сънуват всяка нощ.

# 56
  • Мнения: 25 836
След всичко което съм видяла/преживяла по корабите,съвсем отговорно мога да кажа,че много жени са в заблуда...сигурно има изключения,разбира се Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 204
Аз вярвам в добрия край-затова вярвам, че подобни връзки могат да се получат.
Ако връзката е силна, дълга и сериозна; ако и двамата имат обща цел-защо не!?
В момента съм в подобна ситуация-за жалост с много неизвестни.  Sad
ММ е в чужбина, като отиде на 01.03 с идеята да работи няколко месеца или година.
На четвъртия месец аз и детето бяхме за 4 седмици при него и ...
поохладнелите ни чувства, вследствие на проблеми от миналата зима се възвърнаха.
Чувствах се влюбена и желана както преди години, в началото на връзката ни.
Познаваме се от 9 години, а от 7 живеем заедно, като това е първата ни раздяла.
Получи се така, че има съдебна забрана да напуска страната и не знаем колко ще продължи делото и съответно колко дълга ще е забраната.  Sad
В момента е без работа, отчаян, обезверен, не вярва във връзката ни, в бъдещето ни ...
Той не може да пътува, а нямаме финансовата възможност и ние с детето да отидем.
В такива моменти е трудно да вярваш, но ...
Аз мисля, че ако намерим начин да пътуваме през 4-5 месеца за по няколко седмици
и имаме желание да запазим връзката и семейството си -
ще се справим в предстоящите тежки 1-2години.  Praynig Praynig Praynig

# 58
  • Мнения: 54 755
Лъкиии, липсваше ми! Heart Eyes Hug  bouquet

# 59
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не, не съм съгласна. Времето, прекарано заедно може да бъде много по-наситено и интензивно откъм емоции. Когато си дишаме ежедневно във врата, аз лично се изразходвам много повече. Да, саможива съм и обичам да имам време да си заредя батериите сама поне за няколко дни. При нас разделите са за по толкова.

Общи условия

Активация на акаунт