С какво ви дразнят свекървите- 38

  • 64 999
  • 889
  •   1
Отговори
# 630
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
В този разговор аз не съм на мнението на Популе, но съм съгласна с нея , че макар и с отделни семейства, родителите и порасналите им деца трябва да са СЕМЕЙСТВО в друг смисъл, а именно съпричастни едни към други във вякакви житейски ситуации.
О, това мисля че се подразбира.
Най-малкото, ако върнеш лентата назад, ще видиш че всички писахме точно това-да подкрепяме родителите си, да им помагаме и да знаят, че могат да разчитат на нас. Както и обратния случай.

# 631
  • София
  • Мнения: 5 499
В този разговор аз не съм на мнението на Популе, но съм съгласна с нея , че макар и с отделни семейства, родителите и порасналите им деца трябва да са СЕМЕЙСТВО в друг смисъл, а именно съпричастни едни към други във вякакви житейски ситуации.
О, това мисля че се подразбира.
Най-малкото, ако върнеш лентата назад, ще видиш че всички писахме точно това-да подкрепяме родителите си, да им помагаме и да знаят, че могат да разчитат на нас. Както и обратния случай.

Ами тогава спорът за какво е? newsm78 Буквалистика?

# 632
  • при късмета
  • Мнения: 24 052
Няма спор Popule, а тема която се обсъжда. Всеки си изказа мнението, само един, двама  бяха на друго, но всички казаха как е според тях.
Както винаги се появяваш накрая за да покажеш, че нищо не си разбрала от разговора

# 633
  • София
  • Мнения: 5 499
Няма спор Popule, а тема която се обсъжда. Всеки си изказа мнението, само един, двама  бяха на друго, но всички казаха как е според тях.
Както винаги се появяваш накрая за да покажеш, че нищо не си разбрала от разговора

Никак даже не съм се появила накрая. Накрая се появи ти и както винаги не си видяла, че вече съм се изказала по въпроса доста по-назад. Wink

# 634
  • при късмета
  • Мнения: 24 052
По тази тема съм писала преди теб, върни се и прочети. Четвъртия пост по тази тема е мой

# 635
  • Мнения: 5 359
Хайде, снахи и свекърви, да спим, че утре ще сме недоспали и  нервни, и току виж сме си изскубали взаимно косите! Лека нощ!

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В този разговор аз не съм на мнението на Популе, но съм съгласна с нея , че макар и с отделни семейства, родителите и порасналите им деца трябва да са СЕМЕЙСТВО в друг смисъл, а именно съпричастни едни към други във всякакви житейски ситуации.

Това имах и аз предвид, но явно не съм се изразила ясно...... или просто типично по женски все спорим излишно.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Знаех си, че темата ще се "възроди" по Коледа...  Mr. Green
Аз пък се появявам накрая, само за да кажа, че спора е безсмислен (ако изобщо може да се нарече спор). Всеки възприема семейството различно. И като понятие, и като смисъл... За мен моето семейство сме аз и ММ. Моите родители и неговите родители НЕ СА част от нашето семейство и точка. Дори и ММ да го прихванат лудите и да си хване шапката един ден, дори и да се върна на село при мама или при тате, ние пак няма да бъдем едно семейство с тях. Нито с мама, нито с тате (още по-малко с двамата едновременно, защото те самите не са семейство от N години). Може да бъдем едно домакинство, но не и семейство...  Naughty

Та те така...

Иначе по въпроса за празнуването на Коледа и кой с кого...
Ние от доста години сме на Коледа с моята майка, но на всички останали празници със свеки (ако тя пожелае). Така са се наредили нещата от самосебеси, така си вървят... Признавам, че съм се замисляла дали пък някой не е ощетен така, но в крайна сметка с майка ми се виждаме два или най-много три пъти в годината, та смятам, че й се полага Коледата... Ако ММ има нещо против обаче, бих изслушала неговата позиция все пак.

# 638
  • Мнения: 116
Здравейте!
Отдавна искам да се разпиша в темата, но все нещо ме спира... Може би основно това, че не знам как да резюмирам проблемите ми със свекървата обективно, така че да не спестя опорните точки на конфликта и така, че резюмето да не повлече още повече историята само към „моята камбанария”. Все пак се решавам да пиша, защото искам да чуя мненията, които от близки и роднини сигурно ми се спестяват, мненията, които обикновено не искаме да чуем.
Ще съм много благодарна, ако се включат настоящи свекърви, както и майки на повече от едно дете.
Много, много дълго е и затова го слагам в скрит текст. Предварително се извинявам за излиянията!
Скрит текст:
Simple Smile

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 22:34 от Brida

# 639
  • София
  • Мнения: 5 499
Брида, ти майка нямаш ли, да ти помогне за детето? Нали живеете в апартамента на родителите ти?
Свековете ги зарежи - щом не са те харесали още отначало, никога няма да те харесат. С други думи - дават ли ти, еж, гонят ли те - беж. Остави мъжът ти да се оправя с родителите си, за него не прочетох много в експозето ти? Той какво мисли за някои от ситуациите, които споменаваш?

# 640
  • София
  • Мнения: 28 733
Моето мнение ще бъде много силно критично, но не към теб. Не понасям двукраки, които имат две деца, но едното им е повече дете, или две внучета, но отново едното е повече внуче. За мен това са двукраки амеби и отношението ми към тях е като към амеби.
Първо. Ако има грешки от твоя страна, най-вероятно има, то те не са големи.
Второ. Тази амеба, свекърва ти, как си позволява да разиграва едно малко дете! Че лъже и подвежда вас, едно на ръка. Големи сте, ще го преживеете. Но отношенията между баба и внуче въобще не би трябвало да са такива. Това при нормална баба, разбира се.
Трето. При такова отношение, аз съм изключително крайна и смятам, че такъв "човек" ще вреди на детето и контактът е излишен.

# 641
  • Мнения: 9 487
Моето мнение ще бъде много силно критично, но не към теб. Не понасям двукраки, които имат две деца, но едното им е повече дете, или две внучета, но отново едното е повече внуче. За мен това са двукраки амеби и отношението ми към тях е като към амеби.
Първо. Ако има грешки от твоя страна, най-вероятно има, то те не са големи.
Второ. Тази амеба, свекърва ти, как си позволява да разиграва едно малко дете! Че лъже и подвежда вас, едно на ръка. Големи сте, ще го преживеете. Но отношенията между баба и внуче въобще не би трябвало да са такива. Това при нормална баба, разбира се.
Трето. При такова отношение, аз съм изключително крайна и смятам, че такъв "човек" ще вреди на детето и контактът е излишен.


абсолютно подкрепям казаното  Peace бих била доста крайна в отношението си.

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Brida, а мъжа ти какво мисли и как реагира на това явно делене с брат му?
На мен ми е изключително грозно, когато родителите си делят децата. За мен в случая това разделение няма как да не е осъзнато от свекърите ти. Не може да не са се замисляли "Я, аз съм дал цяла една къща на големия син, а на другия не съм дала нищо". Редно е каквото дадеш на едното, да дадеш и на другото. На мен би ми било супер обидно.
Вече си имаш свое семейство, живеете отделно. Не си го слагай на сърце. Ако някой трябва да го изживява, това следва да е мъжа ти като тяхно дете. Аз за нищо не бих ги търсила. Бих ги зачеркнала от живота си доколкото е възможно /така, както съм направила със своите по ред причини/. Гледайте вие с мъжа ти да се разбирате и да си гледате детето. Другото са дребни кахъри  Hug

# 643
  • Мнения: 4 419
Аз пък съм на мнение, че колкото по-малко помощ очакваме от родителите, толкова по-малко ще бъдем разочаровани от тях.

Може да съм крайна, но според мен никой не е длъжен да помага на никого. Младите нямат право да се сърдят, че не са получили помощ. Да, дори и в такива трудни моменти.

Brida, съжалявам, обаче къде е мъжа ти? Как така ти ще правиш ремонт с бебе на ръце сама? Като не може да излиза от работа не почвате ремонт точно сега. Ще го почнете когато си вземе отпуска или ще ремонтирате вечер двамата. (ние така правихме ремонта у нас - събота и неделя през деня шумната работа, а вечер тихо и кротко си боядисвахме, за да не вдигаме шум).

milenaka, не можеш да задължиш бабите да обичат еднакво всичките си внучета. В крайна сметка тези внучета не са създадени заради баби/дядовци, а защото родителите им са ги пожелали. Тяхна е грижата за отглеждането им.

# 644
  • София
  • Мнения: 17 322
Никъде не си сбъркала, успокой се, забрави за свекърва си и си гледайте бебето и ремонта и спокойствието. Няма да е вечен ремонта, всичко ще приключи и ще го забравите.

Ако искаш да си спокойна пред себе си, избери момент, в който мъжа ти и свекърва ти са заедно и кажи, че официално каниш свекърва ти да идва при бебето във всеки момент, в който пожелае. Така ще се оттървеш от приказките, че ти я спираш да вижда внука си.

Не сте се харесали от начало и това никога няма да се промени, веднъж да съм съгласна с Популе. Но то пък и нямаш нужда от такива хора в живота си.

Общи условия

Активация на акаунт