МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 7

  • 110 367
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 696
Между 6% и 12% е морфологията, но все още се борим с разни гадини и имам надежда, че ще се подобрят нещата - то не беше хламидия, уреплазма, трихомони! ooooh!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Ние сме с около 17 -18 млн/мл. и 32% подвижност (А+Б), при мен се установи, че няма проблем с лапаро, мислите ли, че имаме шанс с инсе! Rolling Eyes

Според мен шансовете са добри. Стискаме палци!

# 17
  • Мнения: 4 696
Благодаря момичета! Но аз все се надявам като изтребим всички гадини до крак  Laughing да имаме шанс и за естествено, защото тези показатели са  с  инфекция! СГ без инфекция все още нямаме! Sad

# 18
  • Мнения: 3 199
Здравейте! Днес бях при нова гинеколожка. Показах й двете спермограми на мъжа ми и й споделих какви лекарства/добавки е взимал: Първите 6 седмици по 1 ампула Прегнил, Сарженор, след това в продължение на 4 месеца без прекъсване по съвети и мнения от форума и интернет: Бабини зъби и Магарешки бодил; L-Carnitine 2000; Vitamin C +Zink; Витамин Е (100) - 2х1; Фолиева к-на, Пчелен прашец. Утре ще прави нова СГ да видим дали има подобрение.
Според вас трябва ли да се пият продължително време, за да има натрупване в организма? Аз мисля, че да!
Днес тази АГ, при която отидох ни сменя терапията като между всеки курс от по 1 месец, да има 1 месец почивка. Според вас трябва ли да има почивка?
Изписа ни : 1-я месец Вит Б12 ампули (на седмица по 1), Селен х 1
1 месец почивка и на другия: Ретаболил само 1 ампула ; Коензим Q10 х 1
пак 1 ампула Ретаболил, 1 месец почивка
последния месец Апитонин 2х1; Геритамин 2х1

Каза останалите добавки и чайове да ги спрем. Какво е вашето мнение? Ние така или иначе ще следваме нейните инструкции, но искам и вашето мнение.  Hug

# 19
  • Мнения: 392
И аз се записвам.

# 20
  • Мнения: 11
Здравейте,

 ние също сме с мъжки фактор. Обема е малък, с нормална морфология варират  от 3% до 6%, подвижността вече е 69%. Мъжът ми приема Трибестан, Андрозитол, витамин Е и бърканицата с мед. При мен всичко е наред.
До момента имаме 2 неуспешни инсета, макар да знаехме че шансът е нищожен.  При първият опит единия ден бяха 2 млн. след обработка, а на следващия 3млн. При втората нещата бяха доста зле само по 1млн. и двата дни. Сега ни предстои ИКСИ , надявам се успешно Simple Smile
 Моят, съвет към всички в подобна ситуация е да опитат първо с инсе, наистина може вероятността да е 0,01%, но не се знае при кой  кога и как ще се случат нещата.  Пък според мен, колкото по-близо до естествения начин станат нещата, толкова по-добре .

# 21
# 22
  • Мнения: 1 726
Запис и от моя милост, Тите мерси за темата  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 791
Момичета, искам да ви се похваля, че моят къртовски труд да ровя из чуждата литература и да подбирам подходящите антиоксиданти, витамини и микроелементи-даде резултат! При контролната спермограма на ММ, плашещият ви показател за ДНК фрагментация, който може да е причина за нашите неуспехи, падна в нормалните граници! А на мен не камък, ами канара ми падна от сърцето. АГ-лекарят ни категорично заключи, че няма шансове за нормално и здраво зачеване след първата СГ. Вчера даже не повярвах, като видях процентите и се свързах с биолозите на клиниката, които ме увериха, че е невъзможно да има лабораторна грешка и че съм нацелила правилните добавки за ММ!
Юли месец ДНК фрагментацията беше 40%, сега е 9% . Има и покачване на другите показатели от 15млн сперматозоиди в 1мл, на 18мл, А подвижните от 5% на 10% и т-н. Морфологията е 3%, за нея нямам база за сравнение в случая, в първата СГ не можаха да я направят,но и преди 6-7 години пак беше 3%, когато е зачената дъщеря ни.
Така че при нас добавките подействаха, приемани в необходимите дози, възможно най-редовно и възможно най-правилно подбрани за индивидуалностите ни, с доста труд от моя страна, продължаваме с антиоксидантите и за напред.
https://www.youtube.com/watch?v=_5OvgQW6FG4 малко спам на дългия ми пост
https://www.youtube.com/results?search_query=sperm+dna+fragmentation+

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 09:11 от giuli

# 24
  • София
  • Мнения: 161
Giuli,
Какви добавки си селектирала за ТМ?

# 25
  • Мнения: 4 696
Guili, и аз моля за малко инфо относно добавките, защото и аз мисля, че сами по-добре бихме си подбрали подходящи добавки, тъй като забелязвам, че лекарите изписват 2-3 препарата без наистина да се съобразяват с особеностите на конкретния случай! И аз съм се заела да търся инфо, ако намеря нещо ново ще споделя!

# 26
  • Мнения: 817
Леле, ми ние като имаме към 0.5 мл. качествени сперматозоиди това означава ли, че нямаме шанс за инсеминация? А, може ли да се замразят и после да се добавят други качествени при следващо даване и така, докато се съберат 2та милиона след макс?
giuli , сигурна ли си, че промяната в днк-то е от добавките? Казваш, че има достъп до радиация, може през тези месеци да се е излагал на по-малко радиация и затова да има положителна промяна в днк-то - как мисилиш? И какви всъщност са тези добавки-антиоксиданти ли са (ако са антиоксиданти може наистина да са повлияли за изчистване на радикалите), може ли да дадеш линк към тях?

# 27
  • Мнения: 1 220
LifeIsBeautiful, това количество, което пишем е без проверка кой е качествен и кой не, просто преди обработка трябва да има 10 млн. А след обработка трябва да изплуват определено количество, не знам точно колко, но мисля, че все пак е над 0,5. Моля да ме поправите, ако греша.
Според мен при спермограмата, при която изначално е ясно, че сперматозоидите са твърде малко, както и ако след обработка, не изплуват достатъчно, е абсолютно безсмислено да се прави инсеминация. Това са просто пари, дадени на вятъра, и напразни надежди. И ако лекар я препоръчва, гледа на пациентите си като касичка. 

# 28
  • Мнения: X
Момичета, може ли някоя от вас да ми разясни нещо за индекса ТЗИ?
И за акрозомите?
Много ви благодаря?

# 29
  • Мнения: 113
Здравейте, нашата диагноза е олигоастенозооспермия и 6% Крюгер. Излекувахме уреаплазма и д-р Бъчваров ни изписа за 4 месеца Андрозитол, цинк, Q10, агупарин, милгамма, л-глутатион и вит.С. Дали тези добавки са достатъчни или да вземеме още нещо?

Последна редакция: нд, 16 ное 2014, 10:12 от byba b

Общи условия

Активация на акаунт