Фраза, която мразя

  • 1 218 106
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 17 040
  • Мнения: 7 444
Много ме дразни "чеша/чеше ме". Казва се "сърби ме", за Бога.
Тук,където живея в момента,даже вместо "чеша се",казват "дърпам се" 🙄.Под чесане визирам буквално такова,не самия сърбеж.

# 17 041
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Свекърва ми казва "дърпа си носа" за "подсмърча".
Мен "чеше ме" не ме дразни, но не е книжовно значение, да, по-скоро е регионално разговорно или диалектно.
Чак пък с "казва се еди-как си, за Бога" не бих подходила при такива думи лично аз.

# 17 042
  • Мнения: 391
Мен ме дразни "чешам се" вместо "чеша се".

# 17 043
  • Мнения: 11 641
Попадна ми " нехуманни цени". Joy

# 17 044
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
"Стойностен" човек нещо взе да ме дразни.

# 17 045
  • София
  • Мнения: 1 225
"Капацитирани" в смисъл на "запълнени".

# 17 046
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 754
хм. капацитет=обем=емкост Wink не е точно запълване.
кой езиков гений го е измислил?

# 17 047
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Не е запълване, точно обем си е, но връзката е ясна, друг въпрос, че думата е смешна.

# 17 048
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 754
Не е запълване, точно обем си е, но връзката е ясна, друг въпрос, че думата е смешна.

тя пише, че е използвано в смисъл на 'запълване".


"Капацитирани" в смисъл на "запълнени".

# 17 049
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Е, да, де. Ясно е как думата за обем е минала към запълнен обем. Simple Smile

# 17 050
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 754
всеки човек има капацитет, запълването е под въпрос Wink

# 17 051
  • София
  • Мнения: 1 225
Да, думата беше използвана в смисъл, че целият обем е запълнен и няма място (за транспорт става въпрос). Смисълът е ясен, но самата дума е не само смешна, но и меко казано крайно неприятна.....

# 17 052
  • Мнения: 2 305
Ужасно ме дразни "те" със значение на "ето". Току-що го прочетох пак и се сетих, че май не сме го коментирали.

# 17 053
  • Мнения: 3 329
Ужасно ме дразни "те" със значение на "ето". Току-що го прочетох пак и се сетих, че май не сме го коментирали.

Я дай пример, че не разбирам Grinning

# 17 054
  • Мнения: 55 847
Ужасно ме дразни "те" със значение на "ето". Току-що го прочетох пак и се сетих, че май не сме го коментирали.

Я дай пример, че не разбирам Grinning

Те ти, булка, Спасов ден Wink

Общи условия

Активация на акаунт