КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 52 543
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 361
Имам питане. Ако прибера вечерта готовото тесто в хладилника и на сутринта го опека, дали ще ми се получи? И ако отговорът ви е положителен, след първото или след второто втасване да го прибера в хладилника?

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Първото /от две/ втасване да е в хладилника.

# 692
  • Мнения: 120
Днес омесих 6 козунака и все още нечуствам умора Grinning . За втори път правя козунаци и съм много горда от себе си. Рецептата е от Джема традиционен козунак. Много съм ти благодарна за рецептата сложих и локум с орехи и мед и стана още по-вкусен и сладък.   bouquet
има страхотни конци май не си личи на снимката,мазах ги със захарен сироп.
Този последния го изгорих без да искам,но другите са меки като памук. Имам още три да опека ,но са същата плетка и затова няма да дочакат за снимка
Забравих да кача най-голямият ми помощник и най-важното същество за мен ,моето дете на 1,7г. Даниел


п.п на телефона немога да разбера коя беше иконата за скриване,извинете ме за видеото ако заема повече място

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 23:03 от avon0

# 693
  • Мнения: 385
avon0 ,много ме развесели клипчето с Даниел, страхотни умения за тази възраст.Целуни го от мен, много е сладък!Очаквам следващият път и с плетката да се заеме.

# 694
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 avon0,ааа, ето я тайната на твоите хубави козунаци. Simple Smile Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 911
Тази година за втори път ще се пробвам с козуначеното предизвикателство .
Благодаря за рецептите и съветите!
Тази вечер приготвих пробен козунак,но се издъних с втасването и сега със свито сърце чакам да се изпече резултата. ooooh!

# 696
  • Мнения: 3 020
Страхотни козунаци.
И аз сега сплетох един, да видим дали ще спя тази вечер или ще трябва да го дебна и да го пека  Laughing
Но нищо, важното е децата и мъжа ми да имат вкусна закуска сутринта.  Peace
Рецептата е на Морена   bouquet - два фитила са с шоколад, иначе е с малко ром, ванилия и лимонови корички. Със захар отгоре не ръся и не слагам ядки заради децата, още са малки.
Миналата година направих и два с бадеми за нас, големите.

Скрит текст:





сега виждам, че датата и часът на снимките са грешни  Crazy току що го сплетох
И забравих да допиша, че отдавна му се каня на козунака със заквасена сметана и пак забравих.  Crazy А имам сметана вкъщи, нищо, следващият ще е такъв.  Peace

# 697
  • Мнения: 11 784
Козунак с дулсе де лече и тъмен шоколад направих аз. Само един, да изпробвам пълнежа и много ми хареса  Simple Smile Е, изгорих го, макар да беше през цялото време покрит с фолио, пак изгоря. Фурната след ремонт, вече два пъти изгарям печива, та да видим как ще пека козунаците в четвъртък и в събота.



Козунак с дулсе де лече и тъмен шоколад

# 698
  • Мнения: 3 020
И моята е много силна. Всичко тестено вече пека на 150, даже понякога намалявам на 140.

# 699
  • Мнения: 11 784
И моята е много силна. Всичко тестено вече пека на 150, даже понякога намалявам на 140.
Досега на 190-200 карах с козунаците, ама май ще минавам на твоите температури, пък дано се получи.

# 700
  • София
  • Мнения: 11 757
Козунак с дулсе де лече и тъмен шоколад направих аз. Само един, да изпробвам пълнежа и много ми хареса  Simple Smile ................
На вид е чудесен, вдигнал се е достатъчно, е малко го е хванала фурната , но това изобщо не е проблем. Браво!
Сега да те питам за Дулсе де лече-то. Купила съм си един стек с това карамелено мляко , оригинал, Испания. Жестоко е. Правих торта с него и избих рибата направо.  Simple Smile Вчера го гледах и точно си мислих дали да не го пробвам някъде из козунаците, като пънка. Та, как го постави Лече-то, на дебел слой или на тънък и нали знаеш , че то е много сладко и как му дойде и шоколада.. не стана ли много сладко?? Колко ти отива за едно руло, половин буркан или по-малко, да зная как да процедирам с него. Не е ли по-добре за да не се разтече вместо шоколад да му се сложат някакви ядки например...хм.. newsm78
Отивам да записвам рецептата, точка по точка.  Simple Smile
пп Дулсе де Лече има в Метро при щанда с Нутелата. Цената е около 6 лв. за разлика от Пикадили, където беше 10 лв. Има разлика.

# 701
  • Мнения: 11 784
2 ч.л. пълни на всеки фитил, намазвам на разточено тесто. Отгоре ръся накълцан черен шоколад.  Не посмях да сложа повече дулсе де лече, за да не ям после тухла вместо козунак  Laughing Мисля че има опасност ако се прекали с карамела да остане глетав  (така ли се казва) козунакът, но това са само предположения.
Вътре си стана страхотен, просто външната кора се вижда, че отвсякъде е препечена.
Ако харесваш ядки в козунака, защо пък да не сложиш. На мен ми харесва така съчетано с шоколада.
В сместа за тестото, на 400 брашно съм сложила 100 г захар - дойде ми точно на вкус с шоколада и карамела. Не е прекалено сладко, не е и като да има нужда от сладко.

Моето дулсе си го направих аз. Купих си консерва подсладено кондензирано мляко за 2,50 и го сварих. В Берьозка е 5 лв готовото. ОриДЖИнал не съм взимала  Mr. Green

# 702
  • София
  • Мнения: 11 757
2 ч.л. пълни на всеки фитил, намазвам на разточено тесто. Отгоре ръся накълцан черен шоколад.  Не посмях да сложа повече дулсе де лече, за да не ям после тухла вместо козунак  Laughing .................

ОК. Благодаря ти, може и да пробвам, но с малко натрошени лешници вътре. Чудесен ти е!!

# 703
  • Мнения: 3 020
Аз да се отчета Grinning току що го извадих изпечен и го оставих на решетка. Нали мога да си лягам и чак сутринта да го прибера в плик? Той е горещ и едва ли ще изстине бързо и да изсъхне....?!?!?! В полунощ го сплетох, в 3ч. го извадих от печката. Доволна съм Simple Smile
Снимки утре, че сега пиша от телефона. Малко се разкъса при фитилите с шоколада. И се попрепече, а го държах 10 минути на 150, после намалих на 140.
Бонго, с теб имаме еднакви фурни. Явно и аз ще трябва да пробвам само на 140 градуса, но все ми се струва малко и не смея.

# 704

Общи условия

Активация на акаунт