Нашата сватба през 2015 - тема 5

  • 23 012
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 71
Ааа, явно аз не знам как да търся въпросното дърво, защото не успях да намеря... Тези от 100 лева са прекрасни, но са ми скъпи. Много се радвам, че има алтернативи Simple Smile

Miss_Bingley, супер, че ще съчетаеш двете! И на мен така ми допада повече.
Намерих някакви бонбони, но те ми се струват повече за подарък, които ги слагат. Казват им "куфети". Не съм убедена, че това е същото, което се слага и в късметчетата. 300 броя =1 кг. = 30 лева
Понеже и аз мисля да си правя късметчетата, съм любопитна към тази тема.  Колко късметчета спрямо колко гости мислиш да направиш?  newsm78

Шоколадче, ако сложиш ритуална зала, може би е по-добре да бъде в кавички. Иначе тя не е ритуална, нали?

pepi_mdi
Понеже ние сме в процес на избор на ресторант, а някои предлагат техни табла. Ако няма, ние ще поръчаме или ще направим. Идеите ми се въртят около: рамка за снимка/картина, но без снимката със закачени картончета; ние да си направим нещо като рамка; да облечем корковото табло с някакъв плат; да разпечатаме на А3 и да го залепим/ рамкираме. Как ще седи е добър въпрос. Някои ресторанти и хотели имат статив. Ако го поръчаме, може би ще имат готово решение... Иначе попитайте в ресторанта, те могат и да измислят нещо.
Таблата са красиви, но се чудя дали са удобни? Мнения? Simple Smile
Veti, идеята ти е прекрасна и за таблото и за масите! Много оригинално и запомнящо се... Simple Smile

# 691
  • Мнения: 14 380
При нас с настаняването на гостите ще се заемат сервитьорите и собственичката на ресторанта. За мен е удачно, вместо да ми се струпват хората пред таблото. Но пък има и много красиви табла. Ако към ресторантите ви има хотели попитайте дали нямат флипчарт, може да се използва за стойка на таблото.

# 692
  • Мнения: 1 604
Аз за настаняването реших да е по този начин:
https://www.pinterest.com/pin/552465079266131234/

Харесала съм бял метален поднос, много романтичен и ми се връзва с градинската тематика. за бонбони - рафаело. Ще ги разопаковам и ще ги сложа във хартиена формичка като за мъфин, но по-малка (формичките са бели с червени сърчица). Та мисля това да е единствената задача на шаферките - да настанят гостите.

# 693
  • Мнения: 866
Момичета оказа се , че обръчите с които съм се снимала с роклята не са подходящи за моята,та сега гледах кринолин поли за рокли русалка,та мисля да поръчам да се видя как ще е . Дразня се само , че намерих в пронавалника за 32 лв,а в алито е 7$ .... е****си разликата. Какви са тиь надценки какво е това чудо

# 694
  • Мнения: 208
Относно късметчетата:чувала съм,че трябва да бъдат нечетно число и на навършените години на булката.Та мойте ще са 27 Simple Smile
Сватбена книга няма да имаме.Тотално се отказах.Картичките ще си ги държим в кутията за пликове след сватбата.
ЗАЯ многа хубави джиджафки.Напредваш доста.Аз май вече няма с какво да се похваля,ващота почти всичко ни е готово.
За поканите и аз съм за 2рите.Много са сладки Simple Smile
Снощи бях с едната шаферка при шивачката да й вземе мерки.Дано да ги направи хубави.Утре ще водя малката да й вземат мерки.Ще й правят същата рокля като мойта  Heart Eyes
От алиекспрес са ми върнали парите от цветните лампиони.Ще имаме няколко кристални полилей на тяхно мясго и мисля даже,че ще стане по-добре.
Майка ще ми направи късметчетата тази седмица,а следващата ще облече бурканчетата и ще им залепим стикерчетата.
Понеделник съм на пробна прическа.Друго раздвижване няма при мен няма за сега Simple Smile
Но си ви чета редовно и гледам с интерес
Аааа забравих да кажааа Сара Трейд на 07.01.2015г. отварят магазин и в Пловдив.Та чакам с нетърпение да отворят и да откупят мойта халка и да си поръчам по-малката.Снощи е мерих и още по-голяма ми е станала.Даже като си тръснах 2пъти ръката за малко да хвръкне  Joy

# 695
  • София
  • Мнения: 545
За късметчетата и аз знам че трябва да са нечетен брой, ама това с годините на булката..... ние имаме 120-130 гости не може да се метнат само 27 късметчета  Peace

# 696
  • Мнения: 528
Здравейте,

Много ми хареса идеята с бонбоните в подноса!!!

Колкото до късметчетата нашите ще са около 1/3 от броя на гостите- мисля, че е нормално и ще съобразим поверието с годините на булката.

Пепи, благодаря за линка с разпределянето- ще го разучавам със сигурност.

Нашето разпределително табло е с карта на света и е от ebay, но ще си го доукрасим с масите, чиито имена ще са различни дестинации по света. Ще го застопорим на малък статив (взехме го от Джъмбо) и ще има около него книгата за положелания, компас и пътната чанта за подаръците в стил "пътеществие". Качвам книгата както обещах вчера (но снимката стана хоризонтална  newsm78), страниците й са жълти, като състарени и не са много големи- да не се чудят как да ги запълват гостите)  hahaha Чантата се вижда на общата снимка. Peace

# 697
  • Мнения: 18 588
За таблото-ще имаме,от картон ще е с нарисуван на него огромен замък,едната ми шаферка е художничка и мисля или да ми го нарисува или да се изпринти и залепи по някакъв начин.Тя ми каза,че много лесно ще стане.На малки листчета с карфички ше сложим номерата и под тях имената на гостите.Ще ги забучим около кулите на замъка.Не знам как и къде ще се закачи обаче.
Късметите-за 100 гости 80,а може и по-малко.Това с годините не може да се спази,а аз не съм и суеверна.
Утре ще издирвам бонбонките.

# 698
  • Мнения: 866
Момичета качих снимките на обувките ☺
За късметите моите са 23 знам че та нечетен брой и възрастта на булката

# 699
  • София
  • Мнения: 23 124
При нас едната шаферка ще настанява гостите - ще има списък с имената на всички гости.Таблото сигурно ще стои много красиво,но както някой спомена по-горе не ми се ще да се струпват всички там   Laughing Късметчетата ни са около 50,на половината на гостите горе-долу ,нито са нечетни,нито отговарят на годините,но въобще не ме интересува това Grinning

mimi_pld Нещо май си объркала датата за магазина,кога ще го отварят всъщност  Laughing

# 700
  • Мнения: 528
Silvushka, и аз мерих този модел и ми харесаха също. Разликата с тези, които запазих е, че тези са една идея по- високи, иначе ми се сториха също доста удобни!

# 701
  • Мнения: 1 239
Гледам коментирате късметчетата, кога и защо се хвърлят. Разбрах че най-често след църквовния, но няма да имаме такава екстра. и малко тъп въпрос кой ги събира, все пак правят боклук на земята, не вярвам 30-50 годишни да се интересуват да събират от земята, стотинка с жито newsm78 Веднъж ни ги раздаваха на всеки , след гражданския, но от думите ви разбирам , че това не трябва да е за всички...

# 702
  • Мнения: 1 464
Добро утро, момичета!

Аз се върнах вчера от България и гледам сте изписали едни 30 страници  Grinning Довечера ще наваксам с четенето, а сега само ще се похваля, че си имам рокля! Толкова много си я харесвам и е толкова различна от първоначалната ми идея, че няма накъде.

Качвам я в албума, като моля да не обръщате внимание на идиотската ми физиономия  Mr. Green Просто майка ми беше толкова щастлива, че най-накрая съм избрала, че ми говореше някакви глупости и аз се хилех като тиква.

# 703
  • Мнения: 18 588
Зая, Вети много хубави идеи имате, прекрасни.
Вети аз понеже съм страстен читател не можах да не оценя идеята масите да са именувани на книги  Simple Smile чудесна идея  
Сега се чудя за булото. Според вас на тази мойта рокля ще отива ли було с поръбена дантела? Понеже тя няма почти никаква дантела. newsm78 а аз най-много искам такова було.
С тая книга се чудя сериозно-доста безсмислена ми се вижда като идея, но най-вероятно ще я има.

Kisses{P}
и твоята идея за разпределението е прекрасна с тези бонбончета.  Simple Smile
*Шоколадче* късметите се хврълят след гражданското или след църквата. Навсякъде май различно го правят.Събират ги децата и по-младите. Няма да останат по земята със сигурност.

# 704
  • Мнения: 1 604
На колкото сватби съм била, късметчетата се събират от гостите за спомен (включително и от възрастните) и не остава боклук. Знам за поверието да са колкото са годините на булката и ако е четно числото +1, за да стане нечетно. При нас понеже ще имаме около 125 гости, реших да събера моитеи на младоженеца годините и така ще имаме 53 късметчета.

I, роклята е убиец. Сега мога със сигурност да кажа, че имаме еднакъв вкус  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт