Нашата сватба през 2015 - тема 5

  • 23 004
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 469
I ♥, много е хубава роклята ти. Стои ти чудесно. Честито! Simple Smile

Тази нощ за първи път сънувах кошмар за сватбения ден. Сънувах, че украсата в ресторанта е ужасна и няма нищо общо с това, което е трябвало да бъде. Скарах се и с жената, която се занимава с нея, но на нея не й пукаше и си тръгна. Толкова много плаках, но нямаше какво да направя.  ooooh!

 И ние сега сме в същата чуденка за алкохола. Мислим да купим уиски, ракия, бяло вино и бира.
Нооо идея си нямаме в какви количества да са.  newsm78
Става въпрос за 120-130 човека горе долу.

# 721
  • Мнения: 18 564
Качих кутията си за пари. Харесала съм я от един руски сайт и ще я направим точно тази.
Много ми е сладка и изчистена.Чудя се дали да сложим и няколко рози в прасковено за украса, но някак ми се иска да е супер изчистена, както е сега.

# 722
  • Мнения: 14 343
Ние сме решили следното за алкохол при предполагаеми 120-125 човека:

25л. ракия (баща ми настоява да вземе 30литра)
червено вино - 20литра
бяло вино - 40 литра
7л водка
10литра уиски

Бира ще се поръчва от ресторанта.

Може би е малко повечко от необходимото, но предпочитам да остане вместо да не стигне

И аз така го мисля, само без водката. С тази разлика, че ние сме 80 човека. Ама мен ме е страх да не би да не стигне, така че ще поръчам повече. После ще си го изпием ако остане, ние сме от пийващите вечер  Laughing

# 723
  • Мнения: 178
Аз също много се чудих за алкохола и го обсъждах доста с всички и накрая двете с агентката го измъдрихме - тя се оказа супер полезна по темата Wink Списъка не е пред мен, но по спомен:
15 бутилки ракия
25 бут. бяло вино
15 бут. червено вино
8-10 бут. уиски
15-20 бири по 0.500

Нещо такова беше. Аз я попитах за водката, но тя каза, че се сервира или ракия или водка и си реших този проблем. Пък и съм твърдо против да се пие ракия с основно или уиски със салата затова алкохола ще се изнася на части към храната. Така хем ще си подхождат, хем хората няма да се наливат с определен вид докато не свърши Simple Smile
А да и това ми е сметката за 70 човека, които 5 са деца Simple Smile

# 724
  • Мнения: 856
Ние с алкохола като количество не сме го мислили порядш простата причина,че при нас ще е на консигнация,т.е. дистршбуторите си внасят определено количество знаят си хората за сватби горе долу кое колко и на следващият ден прибират каквото е останало и плащаме само изпитото

# 725
  • Мнения: 178
Ние с алкохола като количество не сме го мислили порядш простата причина,че при нас ще е на консигнация,т.е. дистршбуторите си внасят определено количество знаят си хората за сватби горе долу кое колко и на следващият ден прибират каквото е останало и плащаме само изпитото

Това много ми допада като идея защото ние още се чудим от къде да набавим алкохола. Ще споделиш ли малко повече инфо, моля Simple Smile

# 726
  • Мнения: 856
Ами при нас като отидохме в ресторанта да питаме какви куверти изискват и изобщо всичко свързано със сватбата от тяхна страна собственикът ни каза,че държи да му направим меню на стойност 22лв на човек и оттам нататък да внасяме каквото пожелаем.Попитахме за алкохола и той ни каза , че местната фирма,която го снабдява и него специално за сватби работи по този начин и ни даде координати. Те хората си знаят какво количество безалкохолни напитки да докарат , а за алкохола само уточняваме какво предпочитаме да има и фирмата поема ангажимента деня преди сватбата всичко да е закарано в ресноранта ,за да се зареди като държат да е в наще присъствие ,за да видим какви количества се доставят.Деня след сватбата пак отиваме и се описва какво е останало и плащаме само изпитото.
Но това е конкретно за провинциален град вече за по-големите градове незнам как стоят нещата.
Вярно,може да ме "ударят" малко в бройката , но за мен това е по - изгоден вариант от гл.т. на това ,че поне няма да остане излишно,а и няма да се занимавам да ходя да купувам,а от друга страна цените са доставни и ме устройва

# 727
  • Мнения: 14 343
Хайде, дами, в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=836883.new#new

# 728
  • Мнения: 208
Saegelova добре,че си наблюдателна  Laughing та на 07.04 отваря магазинът в Пловдив Simple Smile.I Love защо не мога да ти видя роклята?Да не би да си е свалила от албумчето?Честита да ти е и дано и аз да е видя Simple Smile Veti книгата е уникална!Многа ми допада.За алкохола и ние ще сме на консигнация.Иначе си имаме вече ракия 20литра в къщи на терасата Simple Smile.Това зя 85души.Бирата ще е от там.Доста ще върви.От ресторанта има включени по 9лв алкохол на човек и месля водката да е от тях,а ние да си звемем само уйски (15бутилки от по 700мл.) 10маси ще имаме и на всяка маса да има бутилка,а 5 за резерва.Мисля бяло вино само 10-12бутилки.Само жените го пият и то не всички Simple Smile.А за нащатя маса ще има ракия и уйски за мм е кума,а за мен и кумата бяло вино.Макар,че аз и биричка си обичам.Но най-много коктейлчета та може и това да пийна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт