Първа пролет пукна, Августинче бързо хукна

  • 26 779
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 390
Докато успея да се включа и вие сте изписали две страници Simple Smile

Първо, Фиона - по това, което описваш, според мен всичко е наред и върви както трябва с пишлетата. Аз казах преди, че трябва да се покаже главичката и ръбчето й - като на голям човек.

Днес беше голяма драма с яденето сутринта. Дребното се събуди в 6.30 и аз със свито сърце му приготвих ам-то и започнахме мъчението към 7. Изяде 50 мл и започна да реве, някак с много рев го докарахме до 100 мл и не иска повече! Съдра се от рев, на мен лошо ми стана, веднъж го зарязах в леглото и ходих да пуша и да се успокоя, че не издържах и аз. И накрая се отказах и го стоварих в количката да спи. Като задряма и се унесе бутнах бутилката и диването всичко си изяде! 200 мл и капчица не остави! Чувствах се като маратонец със златен медал Simple Smile Simple Smile Simple Smile Сега яде ориз със спанак и горе-долу е ок, поне яде, бавно, но славно.

За коричките хляб - за дребното го забелязах, че ако отхапе твърде голямо парче го изплюва. Гледам го внимателно, но засега, за щастие, не е успял да се задави. И си дъвче. Между храненията яде корички хляб, пръчици моркови, банан. Не бях привърженик на тези междинни хапвания, но той като не яде манджи поне това да хапва.

Астинед, за гълъба - ако имаше проблем според мен щеше да се прояви до ден-два. Мисля, че вече всичко е ок, не би трябвало чак сега да се прояви нещо.

И да похваля дребното - 99% съм сигурна, че се обръща на името си вече Simple Smile

Отивам да сменям мм с яденето, хубав ден!

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 13:12 от danny_p

# 706
  • Мнения: 519
Мерси за отговорите! Вече е в пупата зеленият фасул Simple Smile
Уф, като ви чета все си мисля, че не правя нещо като хората. Бебата има само две хранения твърди - пюрето и следобедната каша. Дефакто тези, които сте заместили три хранения, въртите глутенови с безглутенови каши / ядки ли за сутрин и следобед ли? Какъв ви излиза е общият прием на мляко за деня в такъв случай?
 

# 707
  • Мнения: 1 390
Оризът е победител!! Изяде 100 гр, тоест той изяде повече, но част изпадна от устата и лъжицата и закръглям. После осмука и 60 мл ам, така че съм доволна!

За храненията - като казах на педиатърката, че според мен като заместя и попарата и няма да яде достатъчно ам за деня, тя каза, че две яденета с ам са достатъчни. Но все пак ако искам мога да слагам ам в попарата. Не че той я яде - ще ходя да пазарувам глутенови каши, да видим дали ще имам успех с тях. Но тази закуска не знам как ще я заместя, той е страшно крив сутрин.

# 708
  • Мнения: 616
Ние също сме само с 2 хранения твърди и 2 или 3 млека(на 8м и половина.)Чакам да оздравее и да въвеждам глутена-тогава мисля кашата(попара/кус-кус) да я давам сутрин или след мляко или като 1 хранене(зависи кога е станал),а като въведа млечните-следобед кисело мляко с плод

Иначе да се похваля -Диди започна да се изправя на кошарата и за 1 ден е като фартуна по нея-изправя ми косите,особено като не го чуя ,че е станал и го намеря прав-не съм свикнала да го виждам така..Имаме обиколници ,но много ме е страх да не тръгне назад и да си удари главата или лицето в горния край на кошарата(където дефакто няма обиколник),а е дървена.Вие как предпазвате или се случва да се ударят.Знам,че ще претръпна,но сега няма къде да го оставя никъде-днес дори щеше да излезне от столчето и ми изкара акъла-уж вързан а как се набра не знам..

Голямо диване е станал,удря се и после вместо да си вземе поука-пак там.Иначе от вчера и той казва "ма-ма"Много ми е мило,но каточе ли на "баба" по-се зарадвах-беше му първата дума и я казва ицяло ,а не на срички,а "мамам" си вика от малко бебе като плаче Grinning

Хайде отивам,че изкара торбата с памперсите от коша за памперси и я разнася  ooooh!

# 709
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Според мен е здрава. Само едно хъркотене на носа, но не знам дали не е като онова, дето ви проглуших ушите 5 месеца. Утре ще я водя при ЛЛ да я види, че ни беше време и за ваксина.
С храненето провалът продължава да е пълен. Днес дадох готово пюре - само 2 лъжички.
Така не мога да преценя разстройство има ли. Нали е само на кърма и на консистенция си е като от кърма. Леко слузесто ми се струва, леко зеленикаво и мирише гадно. От кърма ми миришеше на мляко. Сори за подробностите.
Та аз за хранене не мога да се включа, но Асти ми скрива шапката! Такъв ентусиазъм, такова разнообразие, месиш хляб, разни каши-маши, супер е!
Гледам, че коментирате спанак. А лапад може ли да им се дава? Ако не му мине времето докато прояде.
Айде и да я похваля. Освен, че твърдо, ясно и недвусмислено казва МАМА /от 3 седмици ме мамосва/ тя и танцува. И разбира. Винаги, когато и покажа повтаря. Като не реве ми е голяма сладкишка!
Иначе не се изправя, но за 3-ти път се изсипва, сега от столчето за кола, но се е преметнала напред и беше паднала на дивана напряко. И добре, че главата беше на дивана, а краката висяха, че обратното...
 Е, как забравих! Ами днес правим 9 месеца!! Кога литна това време... Да и е честита месечинката, да ми расте здраво и щастливо дете!

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 15:43 от elliee

# 710
  • Мнения: 616
ellie , аз дадох домашен лапад,въведох го като нова храна

# 711
  • Мнения: 519
Elliee, Астинед е страшна! И аз я чета и й се кефя - човек ще каже, че 5 деца е отгледала. Някак си всичко изглежда ясно и подредено при нея.
Много трудно ми се вижда пустото хранене, все да не я сбъркам нещо се притеснявам  Confused
Искам да й въведа попарата, но сме далече. Засега давам по малко сиренце и крачим към пшеницата с кашите. Рано й е определено, та затова питам за другите каши / ядки, които биха могли да се включат като закуска.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 901
Къде ходихте на детски нефролог - в Токуда нямали и нямало да имат още поне месец и нещо. С направление сме.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 740
Ех че сте ме изчеткали Simple Smile Не съм чак такава фурия, но нещо ентусиазъм ме тресе ...то аз обичам и да готвя де...за това така се получава сигурно и като не ходя на работа да бъркотя експерименти си насищам глада за бъркане в кухнята Simple Smile Но виж в другите домакински дейсности не съм толкова подредена Simple Smile

За лапад може....даже и аз скоро си мислех да огледам за лапад и коприва, че май сега им е сезона да не взема да изпусна...не че аз ям такива неща Simple Smile ама айде Simple Smile да хапне той, току виж съм прояла и това покрай него....
Ние сме на две млечни хранения по 200мл - 180мл вода + 6л АМ. Понякога, но не всеки ден слагам лъжичка две към кашата, но май по-често поропускам. Та не знам дали ни е малко млякото, но пък нали съм въвела сирене и масло, та де да знам. То аз закуската я заместих само заради глутена да ви кажа.....че нали един месец трябва да се въвежда и ми се видя абсурдно да давам един месец следобед само глутенови каши и айде..,,,закуска, че да мога или сутрин или следобед да давам глутеновите.  Иначе едвали щях да бързам с нея и именно заради това мляко, че сега 400мл дневно май е минимума - някой беше писал. Бе добре си е детето Simple Smile Пък и да беше на кърма та да се напъвам да пие повече мляко....ми то...
Та в тая връзка дето ми се възхищавате ...все пак да припомня, че аз не кърмя....и аз се възхищавам на кърмещите, защото от всякъде виждам, че е по-трудно и ангажиращо.

За Нефролог ние сме доволни от Първа Детска Консултативна Клиника - до зоологическата. Записват с направление, но обикновено за доста напред...поне 2 седмици. Една е лекарката там, не и помня името. Много хубава клиника и съм доволна и от лекарката.

# 714
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Фиона, Пипи, Кремолин Асти, благодаря за съветите . Честно казано Пипи след вчерашния ден и аз май съм за теориите, които съветват да не пипаме, но от друга страна щом боли сега и го тормози на по голяма възраст ще е по осъзната травма, таааааааа какво да кажа, надявам се да не съм сгрешила. Днес вече е по добре проревава само от време на време като се изпишка, но не всеки път. За голяма моя изненада през нощта спа много спокойно, но пък ние му направихме баня със жълт кантарион, и се чудихме с мъжа ми да не сме го упоили нещо.
Срам ме да си призная но ме е страх да дръпна и да заголя, това не е добре защото ще обезсмисля всички мъки на малкия, но просто като дръпна и сваля кожичката на половина той започва да реве и аз спирам, направо си се чудя как станах толкова чувствителна, дано баща му успее да свърши работата довечера иначе не знам. Sad.
Извинявам се за дългите обяснения,  особено на мамите с момиченца,но ми е още малко притеснено или по скоро гузно.
Храната при нас е с променлив успех. Въвела съм всичко в това число и кисело мляко - по съвет на лекар. Обясни ми, че след  6 месец е напълно безопасно да се дава на бебе, не е същото като  да дадеш прясно мляко.
Понякога има 3 хранения на ден с твърда храна, понякога само едно.
Последната седмица приспивам Пух през деня като лягам при него в кошарата. Резултата е спи си в кошарата, но все още не може да заспи ако аз не легна при него - значи това е полууспех Simple Smile.
Надявам се тази вечер да успея да прочета пропуснатите страници!

# 715
  • гр. Разград
  • Мнения: 11

Та, дупарата не се оправя - стои на нещо средно между петна и рани. Сега мажем с А-дерма... Вече месец ще стане. Тази седмица ще минем на многократни пелени. Дано оправим положението.

Аз така, като се зачудя на нещо...

 Здравейте , през 198о г. когато родих дъщеря си ,за подсечено дупе имаше 2 бебешки крема - "Здраве" и "Медикоидеал '' , които не оправиха подсеченото  на дъщеря ми и тогава една моя приятелка ми донесе крем приготвен от възръстна аптекарка и само за броени дни дупето и стана беличко и така си вървеше без да е необходимо повече да я мажа .Преди около 5-6 год. бяхме подхванали тема със спомени и споменах  на дъщеря си за този крем а после в интернет срешнах  споменаване на някакъв бял крем Рачев . Нещо събуди любопитството ми и след като се запознах с историята  съм почти сигурна ,че това е бил крема ,който съм използвала и аз . Във форума може да прочетете за този крем ,а аз вече няколко години си поръчвам и имам в хладилника  макар че трайноста му е година и не е необходимо да се съхранява в хладилник . Ако искате пробвайте ,може да помогне на "шикалката Simple Smile Силно се надявам да е така ,че доста време се мъчите  да овладеете положението! Ето и линк към форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302624.0;topicrefid=20

# 716
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Ох, не мога да ви смогна, но да отговоря набързо на когото мога:

Астинед, ползвали сме памерси за плуване от тези на Декатлон и от тези на ДМ. Не виждам разлика, може би ако се седи мноого дълго във водата, над час, тези на ДМ се изтъркват все едно, но не виждам проблем. Важен е размерът, като дори малко по-голям е ок (първия път бяхме под 5кг, а взехме 7-11 кг и си беше ок), само да не е много малък. Може по дизайн да си избереш Wink
Честита МАМА Simple Smile))

Нямам търпение и аз, но моят човек май ще е по-назад в проговарянето. Рядко казва срички, по-скоро пищи се смее с глас, като е на кеф. Преди месец беше на "дядядя" после на "брр", но сега нищо не съм чувала.

фиона, май при нас пишлето е точно като при вас. Вижда се главичка, но от едната страна има ръбче и нещо като лека ципа. Т.е. не се заголва хубаво в единия край, само в другия се смъква. Според мен прекалено го мислиш, щом лекари са ти казали, че си е ок, значи е така.

За зъбчето (не помня кой пита)- баавно расте. При нас пикът беше около 10 април, когато започна хремата и мрънкането. След 3-4 дена имаше ръбче, след още толкова беше вече беличко (в началото е синкаво). Сега се подава, но е на 1/4 според мен. И започна съседното, явно си идват по две долни.

Днес нямахме успех с твърдите храни- половин попара, броени лъжички пюре (не му хареса сварен ориз с тиквички, сложих морков и се излъга, ама малко) и никакво плодове. Но пък пи доста млко, да видим резултата в буденията нощес...
Аз съм скапана, че цял ден не съм седнала и си лягам, лекаа нощ

# 717
  • гр. Разград
  • Мнения: 11
Мнения за неразливаща се чаша да ми кажете,че май е време да купя?
4 различи чаши съм взела и не се харесват - просто накрайниците са твърди и още не знае как да смуче през тях. Ще направя още един опит с една неразливна чаша от Джъмбо (и Nuby имат такава) - накрайникът е мек, като биберон и със стискане с уста пуска вода.

 Ние сме с такава чаша и много се харесва . Но при пускане на биберона малко се залива понякога .

# 718
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Ние сме с чашата от Джъмбо - ползва се и се харесва.

# 719
  • Мнения: 834
Не съм се изказала за говоренето  Joy. По цял ден говори моя човек - като отвори очите и почва тататата  hahaha. Казва и други баба, дядя, мама, един ден беше на кака, обаче тата е непрекъснато  bowuu
И от вчера пълзи и напред, както си лежеше стана е тръгна  Party
Неразливни чаши имаме Мам и Чико - повече ги гризе отколкото да пие, на винаги са му наблизо, да свиква  Joy
Спокойна нощ от нас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт