Идеи за зеленчукова градина на балкона

  • 97 467
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 398
Саня, ментата се разраства според мястото, ако я сложиш в сандъче, ще го напълни. Не се пулверизира, поливай си нормално отгоре в саксията. Белокрилка и подобни винаги може да се появи, както и други вредители. Може да си ги внесеш и с пръстта.

# 601
  • Мнения: 3 417
Същият джоджен разсаден на село - нямаше белокрилка и третата саксия също.
В еднаква пръст си бяха насадени - взех ги от другото ни село - там джодженът е различен .

# 602
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 179
Marble_beach, люти чушлета стават в изобилие ако ядете такива неща. Марулки и всякакъв салатен микс листенца може да сложиш някъде да са в сянка долу до перваза на балкона, от едно пакетче може да се сее няколко пъти за по-дълга реколта. Зелен боб също става идеално, от пръчки му направи "палатка" да се катери по нея. Див лук/чивес дава много стръкове на малко място. Розмарин ако ти харесва, идеален е за печени картофки, много бързо расте и мирише приятно. Flowers Seedling

# 603
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Здравейте момчета,
Отскоро следя темата и ми се иска да пробвам, да отгледам домат на терасата, но тя е южна и е остъклена. Това, че е южна разбрах, че не е проблем, но като е остъклена и съответно с мрежи на прозорците, може да е проблем.
Приемам съвети и предварително, благодаря!

# 604
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Е, няма никакъв проблем да я отвориш и вече няма да е остъклена, ще си има пълния слънчев спектър, пчели и т.н. 😃

Иначе домат на закрито ми се струва трудна работа. Ясно, че растат и на изкуствено осветление, и с торове, и се пръскат, но предполагам не това е целта на домашно отгледания продукт.

# 605
  • Мнения: 2 134
Вмъквам се на пръсти в темичката ви. Отскоро засадихме семенца с децата (чесън, магданоз, босилек, черита, корнишони, зелен боб, люти чушлета и ягодки). За моя огромна изненада, само 20 дена по-късно е вече цяла градина Laughing Много бързо растат. Буквално от сутрин до вечер са пораснали видимо. Сега трябва да започна да ги разсаждам в по-големи саксии. Давайте съвети моля - кое трябва да се завърже, на кое му трябва повече пространство и т.н.

За сега ми се струва, че чесъна и подправките могат да си останат в малките саксиики, но останалите ще трябва да ги пресаждам. Може би и боба (то е от едно бобче само) да го оставя в малка? Ще кача снимки малко по-късно.

# 606
  • Мнения: 3 417
Магданозът за колко време поникна ? За него знам , че кълняемостта отнема по- дълго време .
 А и на село като са садили е така .
Тоест семената преминали са рътене или

# 607
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
На всякакъв вид голям зеленчук му трябва голямо разстояние - една педя между корените и затова не става за балкон след разсаждане и трябва да се засее в почва в градината.

 Доматите например - чери дори....реколта от плод не може да се изкара от саксия на балкона  - расте разсада като бесен...но дотам....плод не изкарва в саксия.

  Само подправки и  салати/маруля  - моркови - лук - чесън  и малки люти чушлети излизат без проблем в саксиия.

И специален сорт саксийна ягода тръгват.

# 608
  • Мнения: 3 417
Относно доматите . Приятелче имаше краставица и домати на терасата . И салатка съм яла . Но как ги докарваше идея няма.
За краставиците съм чувала че се опрашват някак с памук .
 Моята мечта е мента на терасата и до там .
То аз такава тясна тераса имам , че и това е много

# 609
  • Мнения: 2 419
И ние с децата засадихме мента,магданоз,ригън,люти чушлета и цветя(имаше семенца в кутията течен шоколад).
От миналото лято си отглеждаме лимон и нар:blush:
Черитата стават на балкон!🙂

# 610
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Записвам се при вас, това стоене вкъщи на градинарстване изби при мен. Разсад черита черни и  обикновени направих. От босилека нищо  не поникна. Люти чушки от 10 семена само едно. При мама е по -успешно покълването, надявам се поне люти чушки да бера от терасата лятото.

# 611
  • Мнения: 2 134
Ех, много ме разочаровахте. Ние дори нямаме балкон, живеем в студена Русия Disappointed Relieved Като ги купувах от магазина бяха на специален щанд и пишеше подходящо за деца, лесно гледане, отлични резултати. Значи нямат шанс изобщо, ако не са на открито, така ли? Мога ли нещо да купя да ги пръскам? Засега растат много добре, но предполагам това е само разсадът, както споменахте по-горе.

Скрит текст:

# 612
  • Мнения: 3 417
Ех, много ме разочаровахте. Ние дори нямаме балкон, живеем в студена Русия Disappointed Relieved Като ги купувах от магазина бяха на специален щанд и пишеше подходящо за деца, лесно гледане, отлични резултати. Значи нямат шанс изобщо, ако не са на открито, така ли? Мога ли нещо да купя да ги пръскам? Засега растат много добре, но предполагам това е само разсадът, както споменахте по-горе.

Скрит текст:
Реално ли живееш  в Русия .
Защото следя руски влогърки и си отглеждат разни подправки в сандъчета на терасата или в стаята .

# 613
  • Мнения: 2 134
Да, наистина живея в Русия. За съжаление нашият апартамент няма балкон... Има и такива с балкон, разбира се, но би било тврде студено за повечето растения. Но имаме страшно много светлина и се надявах това да помогне. Не бях чувала, че краставичките се опрашват... Съвсем боса съм в тези неща Laughing

# 614
  • Мнения: 3 417
Да, наистина живея в Русия. За съжаление нашият апартамент няма балкон... Има и такива с балкон, разбира се, но би било тврде студено за повечето растения. Но имаме страшно много светлина и се надявах това да помогне. Не бях чувала, че краставичките се опрашват... Съвсем боса съм в тези неща Laughing

Ами за оранжерия знам , че било нужно да се опрашват с памук .
Но онези момичета не знам дали на тераса или прозорец имаха подправки . Мисля бяха в Москва.

Общи условия

Активация на акаунт