Отговори
# 750
  • Мнения: 923
Какви са тези щишета със самозагряване? Как се самозагряват?

# 751
  • Мнения: 3 595
Помпите за кърма на Авент определено не ми харесват. Използвала съм и ръчна такава (кошмар!) и автоматична. Медела са съвсем друго нещо, всепризната класа по цял свят.

На Медела, обаче, почти всички са с отворена система, при която млякото докосва мотора и други части и реално нямa начин да се почисти и стерилизира напълно. Даже на сайта примерно пише да не се разменят между жените. Докато Авент са със затворена система, което е по-хигиенично. Аз затова сега май се отказах от Медела и мисля за Авент  newsm78

# 752
  • Мнения: 923
Медела затова имат дапълнителни консумативи, които трябва да се сменят. Тук в болницата ги сменях всеки ден тези неща. Като си наех от фирма една голяма за вкъщи трябваше да си купя комплекта шишета и чашки за зърната, маркучи...

# 753
  • Мнения: 212
А тези чашки за зърна са 4-5 размера, аз как да разбера кой ми трябва?  newsm78 Май трябва да се мери, но то след раждането чак, че дотогава ще има промени, пълен ужас, голяма каша ми е  Rolling Eyes
На следващата лекция за кърмене ще имам доста въпроси.

# 754
  • Мнения: 625
   Сладуранки, не бях влизала тук 3 дни и са настъпили спорове. Я една стара коза да ви каже как в предишните отчетни с моето детенце преди 8 години постоянно спорехме , дразнехме се, но в същото време си споделяхме неволите и радостите и до ден днешен.Особено когато заваляха първите бебета всеки забрави за хормони и спорове. Нормално е всеки да има различно мнение. Аз примерно съм някъде по средата. Имам една позната, която загуби бебето в 8 месец и след като си роди другото живо и здраво детенце не му беше правила снимки до 40 ден...така била чула. Имам и позната, която която беше накупила всичко за бъдещата си дъщеричка и пак стана нещо страшно и после захвърли всичко...СЕга има 2 здрави дечица и всичко купи в последния момент. Аз имах насадени психоатаки от други лица и не послях да купя нищо с моя син, но към 9 месец чак майка ми, която е най-психиранаот всички и тогава и сега ми вика "Давай да купиваме, бебе все някога ще има", колкото и като черен хумор да звучи. Сега пак казвам и аз незнам какво правя. Преди купих много излишни неща, сега мисля да поизчакам и като съм на кеф последния месец да купя някои основни неща. Но количката съм си я заплюла от 3 месец Mr. Green
Затова нека новата мама Лили се върне при нас, а октомври дружно ще се смеем на всичко  bouquet И още нещо важно: Няма ли да ни заключат? Аз така и не се научих да пускам теми за 9 години като хората. Hug

# 755
  • Мнения: 266
Добро утро   Hug от една много ранобудна мама. Този път станах в 5 Simple Smile
Още съм на работа, но тайничко се надявам вече да дойде нова колежка, за да й обясня и да спирам с работата Simple Smile
Относно помпите, аз пък съм доволна от ръчните на Авент. Ползвала съм я преди повече от 7 години, съответно доста неща са се променили, но пак ще си взема такава. Също и контейнерите за кърма и шишетата, които са съвместими с нея. Аз имах адски много кърма, но проблеми със запушване и болезнени гърди не съм имала. Много ми е удобна помпата и върши страхотна работа.

Хубав ден ви желая!   bouquet

# 756
  • Мнения: 3 595
Медела затова имат дапълнителни консумативи, които трябва да се сменят. Тук в болницата ги сменях всеки ден тези неща. Като си наех от фирма една голяма за вкъщи трябваше да си купя комплекта шишета и чашки за зърната, маркучи...

Доколкото знам Медела в болниците са два различни "rental" модела, които са със затворени системи. Но персоналните са с отворени. По моето проучване отворена помпа няма как да я почистиш, защото млякото влиза дори и до мотора, който няма как да се смени. Трябва още да ги проуча, защото ми се струва много странно, че толкова скъпа помпа е с отворена система, но поне досега в Интернет намирам много информация, която ме насочва към затворена помпа и съответно Авент.

# 757
  • Мнения: 212
   Преди купих много излишни неща, сега мисля да поизчакам и като съм на кеф последния месец да купя някои основни неща.
Ще споделиш ли кое ти беше излишно и кое смяташ за основно за непросветените?  Rolling Eyes

# 758
  • Мнения: 923
Може и така да е за помпите в болницата. Аз ползвах една доста голяма. В болницата консуматшвите бяха еднодневки а под наем сш беше само един пакет. Да чашките ....Ами аз мерих в болницата и така знаех. Но после пък си купих изкуствени зърна и не можах да ги пробвам и не ги уцелих. Изобщо.... съвет да дам не мога. Simple Smile Само да кажа моите впечатления какви бяха... Някой мами сменят по няколко помпи докато я уцелят....

# 759
  • Мнения: 41
Добро утро и от мен. Ще ви помоля за стиснати палчета,че днес съм на изследване за гестационен диабет.НАДЯВАМ се, че всичко ще бъде наред. Цял ден ще се мотая,в 8 ми взеха кръв,сега в 12 отново и в 4 пак.Иначе видях бебчо,вече е 400 грама,риташе с крачета и май си се чувства много добре.
По принцип нямам проблем с жегите,но сега изобщо не ми понасят. Момичета пийте много течности.
Приятен ден на всички!

# 760
# 761
  • Мнения: 924
Какви са тези щишета със самозагряване? Как се самозагряват?
Денис, за това говоря:
http://www.sladurite.com/productv/340/iiamo-go-s-nagrevatelna-ka … propilen-rr-.html
http://carra.bg/carra-baby/iiamo-self-heating-bottles

Vessi-barabesi ходи ли на гимнастиката? Аз ходих в началото, но после с постоянните пътувания и батковците у дома поспрях. Следващият месец мисля да възобновя спортуването.

Skeeter в САЩ почти не се стерилизира. Аз след второто вече определено не съм маниачка на тази тема, стерилното отглеждане води до често боледуване по-натам.

Kalina Бих използвала количка с напълно легнало положение за новородено стига коша да е по-закътан и да има зимно чувалче. Не всяко бебе ще издържи легнало до 6 месец. Има по-активни деца, които искат да оглеждат и опознават света още от 4я.

HaT, дай Боже всички да имаме време да се приготвим като теб за болницата. Simple Smile

Клизма си поисках сама, тъй като не беше задължителна в болницата, където раждах. Исках всичко да е чистичко по време на раждането. Подейства в рамките на 5мин и не беше нищо болезнено или неприятно.

Аз отивам да пера последни дрехи и да приготвям багажи, ще бъдем в Барселона до края на месеца. Стискайте ми палци, напоследък на бебка започна да й идва в повечко активността ми и протестира. Обещала съм й да не пътуваме дълго с кола повече.  Heart Eyes




Общи условия

Активация на акаунт