НВ-ВМХ, част 91 - за здравословното хранене

  • 54 250
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 214
Аз онзи ден се засилих да купувам пилешки гърди. От много време не бях купувала. И като видях цена от 10.50 за кило и си викам "а, не".  Laughing Че аз за тия пари ще купя лаврак или ципура, бре.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Буба64, добре дошла в темата! Мисля, че добре си се насочила, но със сигурност трябва време и търпение, за да се адаптираш към режима и да тръгнат нещата в правилната посока.
Така, както си написала общо какво ядеш, не можем много-много да преценим дали евентуално имаш нужда от корекции в храната. Напиши, ако решиш, ден по ден. В понеделник ядох това, във вторник еди-какво си и т.н. Мисля, че тогава ще получиш по-адекватни коментари и съвети! Успех!  Hug

# 722
  • SA
  • Мнения: 3 196
Буба, щом си и с инсулинова резистентност, това е храненето за теб. Просто наистина трябва да си по-търпелива. Пак прочетох какво си написала, ти от петък си включила сметана и бекон и смяташ, че това е довело до +2 кг, или поне аз така разбрах.
За 2 дни не могат нито да се загубят, нито да се качат 2 кг мазнини. Това е някакво вариране във водното съдържание на тялото, за което може да има многобройни причини.
Съветвам те да не се вторачваш в кантара всеки ден. Тегли се веднъж седмично.
Другото нещо е, че ако спортуваш доста активно, е възможно и да покачваш по малко мускулна маса, което също замаскира загубата на мазнини.
За храната - не е нужно да наблягаш на пилешко основно, всякакви други меса може да ядеш, включително и субпродукти. Внимавай със сметаната и топените сирена, доста пристрастяващи са и увличат, а хора с автоимунни заболявания е възможно да имат проблем с млечните.
Пак забравих да поздравя Red tree. Добре дошла отново в темата и да ви е жив и здрав бебчо!
Килограмите ще ги пребориш, вече знаеш пътя.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 16 авг 2015, 15:23 от kameloth

# 723
  • Мнения: 6 214
А и топените сирена рядко са сирена в истинския смисъл на думата, по-скоро някакви парфюмирани смеси, може да имат и растителен протеин.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 245
Камелот, благодаря!  Heart Eyes

Топените сирена са толкова сирена, колкото и растителната сметана е сметана. Много ги обичам и хапвам понякога, но съставът им е менделеевата таблица...

# 725

Общи условия

Активация на акаунт