Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 40

  • 62 079
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 368
Добре, пак за Фимера и гипсокартона: гледам им тази снимка на апартамент в Надежда. Защо, след като има такова ръбче под тавана, под ръбчето пък има климатик? Не може ли то да служи, за да се направи да духа от една решетчица в гипсокартона и да има само външно тяло на климатика, или не може да се направи това за домашна инсталация? newsm78

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Дорис ,виж как сме различни и колко е добре да сме такива. Hug

 При нас такива тавани не бих си сложила никога .
...

Не, нещо стана недоразумение. Аз не харесвам гипсокартон, нямам и нежелая. Но това не ми пречи да оценя добро изпълнение, нали разбирате тези ръбчета как се шпакловат? Виждала съм  толкова нескопосани изпълнения, ужасни.

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 08:08 от Doris

# 722
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Добре, пак за Фимера и гипсокартона: гледам им тази снимка на апартамент в Надежда. Защо, след като има такова ръбче под тавана, под ръбчето пък има климатик? Не може ли то да служи, за да се направи да духа от една решетчица в гипсокартона и да има само външно тяло на климатика, или не може да се направи това за домашна инсталация? newsm78
Не може. Модела на климатика е такъв- свободностоящ Laughing! Не е предвиден за вграждане някъде. Той е и заоблен. Абсолютно същото ръбче под тавана имам и аз, оплаквала съм се, и също така цвъкнат климатик под ръбчето.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Според мен нищо не пречи грозното тяло на климатика да се скрие. Слага му се решетка и готово. В крайна сметка и през решетката има достъп на въздух до него.

Права е Барб - всичкото ни е едно такова недоизмислено. Но с големи претенции.
Иначе страаааааааааашен дизайн. Като в евтин хотел.

# 724
  • Мнения: 6 368
Аз го виждам този модел, че е свободностоящ. Имах предвид, като са градили ръбче по периметъра на стаята, не е ли било възможно да се изгради такава подобна инсталация с едно външно тяло:





На тази схема изглежда хитро как е прекарано всичко през коридора, а аз допълвам, че така и така има ръбче, изглежда идеално за подобна инсталация, особено за апартамент, който явно е ремонтиран из основи и от бригада архитекти и работници. Но само се чудя, реално изобщо нямам представа как седят нещата, вероятно е доста сложно.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 744
По принцип, Барб, доколкото русата ми глава схвана, тази инсталация, като показаната от теб, е малко по-различна. И по-скъпа. Май доста по-скъпа.
Но иначе също съм на мнение, че в конкретния показан интериор и без това са смалили нивото на тавана, та нищо не им е пречело да вградят климатика вътре.
Но! Климатичното тяло пречи единствено на такива напреднали "интериорки" като нас. Обикновените хора нямат проблем с него. Както и с ПДЧ-то, венгето и другите "красоти".

Аз много исках да нямам видими климатични тела у дома, обаче като чух, че инсталацията, която ги крие, отнема минимум 30см от височината, се отказах. И без това ми е ниско на 2.60 Sad
Принудих се да ги "крия" и като най-невидимо място ми стори  това над  касата на вратата. Така не дразнят много.

# 726
  • софия
  • Мнения: 9 590
Марокански интериор извън Мароко трудно няма да изглежда бутафорен.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Шшшш, надявам се, че аз не го докарвам така бутафорно Embarassed

# 728
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879

а как ще чистиш филтрите. Не става.
Тези дето са с големи въздуховоди са съвсем на др принцип. Не ме карайте да се катеря за ви показвам как са направени...барба го е показала принципно как става.А и в БГ такива климатици са безбожно скъпи

# 729
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Махаш решетката и чистиш.

# 730
  • Мнения: 13 805
И аз мисля, че е можело да се скрие. С което пак стигаме до вредата от работа на парче Laughing Когато просто слагаш климаник е едно, търпиш го да ти грознее на стената, но да захванеш окачено таванче с чупчици и лампички и следварително да бучнеш климатика под него, е въпрос на недомисляне от собствениците. Майсторите пък и те толкова мислят, хич не им пука, а и не е тяхна работа в крайна сметка. Правят, каквото им кажат, както могат и си заминават. После идват следващите за следващото нещо и накрая Барбабо пита що така. Еми така Laughing

Видях, че сте задълбали с обсъждането, докато аз отговарях и се разсейвах - климатици като показания от Барбабо не съм виждала у нас, сигурно има и със сигурност са много скъпи. По-скоро и аз като Богинята си представям някаква решетка, подобно на решетките пред радиаторите в близкото минало, когато не се е пестяла всяка топлинна единица  Laughing

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 21:30 от птица

# 731
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Само дето духа от долу, а се отваря от пред и  нагоре...не става

# 732
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Птица, не е ЧАК толкова много скъпо, но има смисъл, ако си с голяма квадратура или цялата сграда е с такава инсталация. И остава проблемът с височината на тавана.

# 733
  • софия
  • Мнения: 9 590
Аз мисля, че онова е съвсем друг вид инсталация, което не се прави у нас, или поне не за жилища. Прост климатик не може да се скрие, защото отгоре смуче въздуха от стаята, който да върти.
Взех си стола Тонет, в ужасно състояние е, трябва да се впусна в дебрите на преправяческата.

# 734
  • Мнения: 13 805
http://moderendom.net/kak-da-prikriem-klimatika-i-da-go-napravim … ast-ot-interiora/
Не можело било Simple Smile

И още нещо в тази посока (може и да е показвано вече, леко познато ми звучи):
http://musecreativity.com/23-nachina-da-podobrite-interiorniya-dizajn/

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 22:13 от птица

Общи условия

Активация на акаунт