Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 40

  • 62 064
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
http://moderendom.net/kak-da-prikriem-klimatika-i-da-go-napravim … ast-ot-interiora/
Не можело било Simple Smile

И още нещо в тази посока (може и да е показвано вече, леко познато ми звучи):
http://musecreativity.com/23-nachina-da-podobrite-interiorniya-dizajn/
За вграждане в стените говорят за климатична инсталация....спорим за вграждане на климатик...има разлика.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Птиче интересно! Аз бях се заровила по едно време от любопитство из разните системи особено вкарването на свеж въздух рекуператори, термопомпи, чилъри, но толкова е над моите финанси, че... А и както казваш всичко обмислено направено няма да ми се случи в този живот. Но съм любопитна по природа и ми е интересно. Както онези вградени в сградата прахосмукачки, системите за осмоза на водата -луда работа Joy

# 737
  • Мнения: 438
И аз сериозно обмислях вградени в окачен раван климатици ама ше стане нисичко и при мен и се отказах . Като цяло не е висока цената на каналните и касетъчните климатици , както и на рекуперационните системи и термопомпите и са оправдани инвестиции но за квадратури над 130/140м2

# 738
  • Мнения: 6 337
А - колкото да задълбая във въпроса и да ми се доизясни - нужен ли е цял окачен таван за такава инсталация или става с такова гипсокартонено ръбче по периметъра?

# 739
  • софия
  • Мнения: 9 590
Чак сега успях да разгледам линковете от днес, защо пък хубавият апартамент за Арчо  Crossing Arms
Много ми хареса! Е, ще поразчистя някои неща...

Дорис, хареса ли тапет?

# 740
  • Мнения: 438
Barbabeau ако се използва само едно външно тяло и няколко вътрешни (мултисплит) ще е нужно да се скрият де
що има кабеляци и въздуховоди които стигат до външното тяло - т.е. ще трябва да ги скриете някак . Не е задължително цял окачен таван да се прави , но за да скриете изцяло всичко и да имате равен таван е желателно да се направи цял окачен таван .

Ако ползвате няколко външни тела с единични вътрешни не е задължително да се прави цял таван , но това зависи и от местоположението на вътрешното тяло . обикновенно ги слагат на гредите които са над прозореца и там правят един окачен таван частичен който да скрие тялото .

Като цяло всичко зависи от местоположението на вътрешните тела - ако се загледате по ресторанти , магазини и заведения ще видите много бързо как са скрити подобни канални/касетъчни системи .
Ето един пример за скрито тяло в някакъв измислен остров на тавана .

относно чистенето на касетъчен климатик на тавана има много митове , но съвременните касетъчни климатици с едно копче от дистанционното спират и по едни въженца пада вертикално надолу панела в който седи филтъра - сваля се мие се и по същия начин се прибира , така че не е голяма философия .

shhhh... както казах и на Doris място ще има за всички ви Simple Smile ще има много неща да се правят докато аз съм на работа   bouquet

# 741
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Barbabeau ако се използва само едно външно тяло и няколко вътрешни (мултисплит) ще е нужно да се скрият де
що има кабеляци и въздуховоди които стигат до външното тяло - т.е. ще трябва да ги скриете някак . Не е задължително цял окачен таван да се прави , но за да скриете изцяло всичко и да имате равен таван е желателно да се направи цял окачен таван .

Това го напраших за въздуховодите и кабелите към климатика във ваканционния ни апартамент. От фирмата казаха - забрави, много дълъг път, бла-бла...добре, че съпружеското тяло това му е специалността и им прати изчисления+ обяснения, та накраш се гъгласиха. Не е с цял таван, а с това дето в Бг му викат Куфар.
За новото жилище искам с въздуховоди, за да елиминирам видимите тела - но тогава ще има голям климатик- вътрешно тяло в отделно помещение.
Ачо не съм споменала касетъчен климатик, имах предвид нормален вграден в стената...а за климатичните системи филтрите са разположени по съвсем др начин.
май наистина ще ходя да снимам.
Редактирам се.
Ето така изглежда машината, разположена в отделни помещения. Филтрите са сложени ето тук - толкова е широко, че аз влизам спокойно....а въздуха влиза от ето тук. Системата се използва за топъл и студен въздух, като за топлия има специален хитър (спестявам си снимки на хитъра, че е под покрива, а там вероятно е към 40С

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 00:16 от Titina

# 742
  • Мнения: 677
Заповядайте в новата тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт