COLIN FARRELL - Кога 30-годишните лоши момчета на Холивуд стават добри

  • 43 437
  • 746
  •   2
Отговори
# 735
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 770
Ааа, това е момъка от Кухня Mr. Green

Да споделя, че съвсем случайно отметнах 21 Jump Street. Голяма щуротия, но пък на Чайника му отиват такива филми. Само дето по едно време като скачаше във въздуха и се присетих за Уайт хаус даун Laughing Много еднотипно скача и стреля, мнооого Mr. Green

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 23:32 от Geia

# 736
  • Мнения: 2 265
Колко много сте изписали, не мога да ви смогна.

Я да пусна аз новият трейлър на High-Rise



Гифчета  Party





Постер



И другото, много ми се иска да видя Омарът, след това, което написахте за него.
Смятам, че ще ми хареса.

Омарът вече го има по торентите с много добро качество Peace Simple Smile .

# 737
  • Мнения: 5 391
СлънцеЛуна, нямаш срам, пускайки тия кадри. Утре на хората няма да им се работи Laughing

# 738
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Вторият сезон на Mozart in the Jungle излезе изцяло на 30 декември.
Снощи пробвах да го почна и заспах.  Tired

Но не са виновни нито сериалът, нито Гаел за това, де.
Ето това е новина, отивам да тегля  bouquet

Относно комиксовите филми- сигурно съм единствената в темата, която откровено ги ненавжда, но в никакъв случай не смятам за минус за който и да било актьор да снима такъв. В крайна сметка това води до популярност и до нови, по-апетитни предложения за роли както в комерсиални, така и в по-специфични филми. Никой не е пострадал от малко реклама. най-малко пък Макавой, който е лице на най-популярната в момента марвелска продукция и паралелно прави уникално добри независими филми. Същото се отнася и за ексменската му дружка Фасбендър.

Виж, евентуално ангажиране на млад актьор с нещо като Джеймс Бонд е по-проблематично- защото това е роля, която налага безброй много имиджови ограничения и от сянката на която трудно се излиза.

Последна редакция: пт, 08 яну 2016, 01:31 от Лимонадената Джо

# 739
  • Мнения: 2 040
Я да пусна аз новият трейлър на High-Rise
Ах, спри сърце!  Heart Eyes Постера е страхотен.

Благодаря ти, Слънце! Обаче е права Их, че някои хора едва ще имат сила да работят сега. Grinning

И от мен две гифчета.





Сигурно това кученце няма да добута до финалните надписи.

# 740
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Постер


ревю, с което съм съгласна в голяма степен
http://www.charlotteobserver.com/entertainment/ent-columns-blogs … icle53309625.html

интервю
http://www.film-news.co.uk/news/UK/34806/Tom-Hardy-Real-violence-is-horrible

и за финал едно доказателство, че и Лео не е останал без бонбон

да не го мислим, че ще заслабне поне Mr. Green

# 741
  • Мнения: 5 391
Ааа, това е момъка от Кухня Mr. Green

Оказа се, че има цели петима трийсетаци от оригиналния каст: Марк Богатиньов(1984), Сергей Лавигин(1980), Михаил Тарабукин(1981), Сергей Епишев(1979) и Никита Тарасов(1979). Ако някой път решите да правите тема за чужденец, поне имате избор Mr. Green Това, че не са красиви, със сигурност ще е проблем, но поне са талантливи.

# 742
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това, че не са красиви, със сигурност ще е проблем
И това го реши, защото ... ?

# 743
  • Мнения: 5 391
Изказвам личното си мнение. Нито един не ми е красив. Прилагам снимков материал:




# 744
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Снощи отворих Арена и видях, че са качили новия филм на Колин с Антъни Хопкинс, та реших да завърша темата с отметка по списъка. Огромна грешка! Филмът е ужасяващо слаб, и двамата трябва много да се срамуват, че това нещо ще им виси във филмографията. Особено дедо никога не е снимал такава боза.

Хубав материал за Том
http://avenging-hobbits.tumblr.com/post/136790430096/tomhardyvar … %C3%B1%C3%A1rittu

и новият ни титуляр като по чудо не в костюм

# 745
  • Мнения: 2 040
Приключихме и с темата на Колин Фарел.
Както беше казала Мяч някъде в началото на поредицата, Колин не е типичен представител на поколението, но заради силната обич, на която се радва сред нас Mr. Green все пак получи честта да е един от титулярите. А това е защото неговата звезда изгря в Холивуд в средата на миналото десетилетие и споменаването на името му не носи вече тръпката на нещо ново и сензационно. Все още се случва да ни изненада с поредния прекрасно изграден образ, но някак вече сме свикнали с това, че е изключително добър актьор и едва ли не го приемаме като даденост.
Това пролича и в резултатите на анкетата, за почти четири месеца успя да събере едва 42 гласа. Трябваше да пуснем тази тема преди десет години, тогава щеше да отвее и Чанинг, и Бенедикт. Wink

Pvt. Roland Bozz - Tigerland (2000) - 0 (0%)
Lt. Thomas W. Hart - Hart's War (2002) - 0 (0%)
Stu Shepard - Phone Booth (2002) - 6 (14%)
James Douglas Clayton The Recruit (2003) - 0 (0%)
Bobby Morrow - A Home at the End of the World (2004) - 1 (2%)
Alexander - Alexander (2004) - 3 (7%)
Captain Smith - The New World (2004) - 1 (2%)
Arturo Bandini - Ask the Dust (2006) - 3 (7%)
Sonny Crockett - Miami Vice (2006) - 4 (9%)
Terry - Cassandra's Dream (2007) - 0 (0%)
Ray - In Bruges (2008) - 9 (21%)
Syracuse - Ondine (2009) - 2 (4%)
Mark Walsh - Triage (2009) - 5 (11%)
Mitchel - London Boulevard (2010) - 1 (2%)
Jerry - Fright Night (2011) - 0 (0%)
Douglas Quaid - Total Recall (2012) - 2 (4%)
Marty - Seven Psychopaths (2012) - 0 (0%)
Peter Lake - Winter's Tale (2014) - 4 (9%)
John - Miss Julie (2014) - 1 (2%)

От всичките 19 филма в анкетата, 6 останаха без нито един глас и като цяло гласовете бяха доста разпръснати, което отдавам единствено на това, че опциите за гласуване бяха твърде много, но сърце не ми даваше да ги направя по-малко. Радва ме това, че трите ми любими филма са в челната тройка. Според мен В Брюж (9 гласа) съвсем заслужено е на първо място, въпреки че моят глас отиде за гордият носител на среброто - Телефонната клопка (6 гласа), а ролята му в Триаж (5 гласа) в моите очи е на оскарово ниво.

С тази тема не успяхме да добавим нови активно пишещи/четящи в групичката си. В началото се включиха няколко нови лица, които казаха, че е един от любимите им актьори, но ентусиазмът им не продължи дълго.
Оказа се, че истинските запалените фенове на Колин не сме много. Като цяло мненията за него като личност бяха в диапазона от "безразличен ми е" до "безкрайно неприятен". За моя радост мненията за актьорския му талант бяха далеч по-положителни - "уважавам го като актьор" (Джо), "един от най-талантливите актьори на нашето време" според Дявола, Госпожа Шуберт (с моминско име Сонж Wink) смята Колин "за много добър актьор", Гея го "харесва всякак Колин", Бумър се "радва и вълнува всеки нов филм на хормонално ниво, колкото по-мърляв толкова по-добре", а за Ването е "о-ха".  Grinning
Лично за мен най-големият плюс от цялата тема е това, че Джо изгледа почти всички филми от анкетата и дори някои от волната програма и почти всички й харесаха, даже веднъж стигна чак до там да каже, че "вече можете да ме впишете в листа с почитателки". Laughing


Следват подбрани мнения за филмите на Колин. За някои от филмите, включени в анкетата няма нито едно мнение, въпреки че е гласувано за тях, но пък има мнения за филми извън анкетата. Не ми остана време да ги подредя в различни групи според броя на гласовете, но вярвам, че и така ще добиете обща представа.

Tigerland

Криста - Изгледах Tigerland и нещо не съм очарована, като че ли очаквах повече. Отделен е въпросът че го влача и доглеждам една седмица, защото заспивам и съвсем не го оцених. Колин е много сладко бебе, обаче, с детската си пухкавост в лицето.

Злата с метлата - Крис, "Тайгърленд" не е кой знае какво. Не е като да не сме гледали филми, в които печения главен герой е против войната, но накрая все пак отива на огневата линия за да спаси по-льолявия ли приятел. Обаче на мен ми хареса, беше ми някак....не мога да се сетя за подходяща дума в момента...бих казала силен. Някой път такива клиширани истории, когато са направени добре, ми харесват. Пък и първия път като го загледах, го хванах от половината, та не сюжета ме държа прикована към екрана.


Hart's War

Geia - спомням си само откъслечни кадри от филма и колко добре стояха на екран заедно Колин и Брус. Наскоро попаднах на него по някоя от телевизиите, но не помня подробности. Гледала съм го доста отдавна, но имам спомен, че ми хареса. Някой ден вероятно ще си го припомня пак.


Phone Booth

Mrs. Swift-Kloss - За любим филм още не мога да гласувам, но вероятно ще е за Телефонната будка, много ми хареса на голям екран още тогава Колин и ме "закачи" за себе си.

Злата с метлата - "Телефонната будка" и не мен ми е много любим, чудя се дали да не гласувам за него.

мячик - Аз всъщност се броя за късметлийка, защото го открих в "Телефонна кабина". Много харесах и филма, и Колин в ролята. Но някак не ми е възниквало желание да се запознавам по-отблизо с други негови роли.

Geia - помня го като напрегнат трилър, но не нещо особено


The Recruit

В@ня - За мен Колин стана "о-ха" във Фермата, Хормонално го харесах във вампирската щуротия...

Geia - и този съм гледала отдавна, имам спомени като за доста добър и напрегнат филм. Може би трябва да си го припомня пак.


Alexander

Ich_Will_ - Колин Фарел съм го гледала в Александър, когато нашумя, даже беше един от първите от това поколение, с които съм се сблъскала. Филмът ми хареса, но сега като чета какъв грандиозен провал е бил, какво ли ми е разбирала тийнейджърската тиква тогава?

Geia - не бих го гледала отново, много е комичен тук Колин, а и тая коса дето му бяха изпраскали, беше повече от оригинално решение...

The New World

мячик - Вече не помня, дали съм гледала филма на Малик преди или след телефонната кабина. Но си признавам, че го гледах заради Малик и сега вероятно ще трябва да го гледам заради Колин отново. Защото дори и да съм фен, никога не съм отричала факта, че Малик не е "актьорски режисьор". Той има невероятната способност да премаже и изстиска актьорите си с цел да подчини всичко и всички на идеята и визията си за филма. Може някой да произнася най-вълнуващия монолог, а да са му снимали дори не профила, а само лявото ухо - и никакъв спомен за мимики и актьорски умения да не ти остане. Може и да снима някого в най-красивия анфас в дъъъълъг кадър, от който аз да помня само как е била осветена сцената и какъв е бил ракурса на камерата. Та за жалост - Колин го е сполетяла именно тази съдба - да гледам гората и да не видя дървото. Признавам си греха и ще гледам да го поправя.

adelinda - Mного любим актьор. Почти всички негови филми съм гледала. Гласувах за "Новият свят". Една любовна история. Много докосващ винаги е актьора. Показва човешкото в героите.


Ask the Dust

Лимонадената Джо - Гледах и Ask the Dust. Не мога да кажа, че ми допадна особено, въпреки че обективно не е никак лош филм. На места ми беше твърде сантиментален, на места опитите да се превърне нещо тривиално във велика и драматична любов ме дразнеха. Някъде след средата започна да ми харесва наистина, и то само заради героинята на Салма, която беше изключително витална и в чиято душевност усетих нещо познато и любимо. Колин не ме впечатли и съответно тази роля няма да бъде сред тези негови, които ще помня. Иначе тази му роля е в стила на типичните американскии любовници, с наперена походка и мърдащи веждички, тип гослинго-тетрадка, та не се учудвам, че е една от проправилите му път в Холивуд.

Злата с метлата - Аз не го възприех този филм като "Тетрадката", беше ми къде-къде по-драматичен и сериозно  им влязох в положението на Артуро и Камила. После пък прочетох и книгата, която е в пъти по-мрачна и се влюбих в нея. На един дъх я изгълтах и като свърши не ми се почваше нищо друго.

Лимонадената Джо - Не филмът, а героят на Колин- поведението, походката, цялостното излъчване са супер характерни за романтичните герои в американските филми. Особено при костюмните е много лесно да се усети. Такъв е и Тристан от "Легенди за страстта", такъв е и Юън в "Мулен Руж", и т.н.
Филмът не ми се стори драматичен. Не ме хвана. Само героинята на Салма, но сама по себе си, не в любовната история.


Miami Vice

Diavolo - Колебаех се между няколко заглавия - Мями Вайс, В Брюж, Зимна приказка в Ню Йорк и Ондин.
Глаусвах все пак за Маями Вайс, защото там ролята му бе култова и много добре пасва на визията и характера му.

Geia - гледала съм го преди сто години сигурно, много ми беше комичен, общо взето бива, дето се вика.


Pride and Glory

Geia - много хубав филм, а Едуард Нортън и Колин Фарел са изключително добри.

Hushpuppy - А, щях да пиша, че гледах Pride and Glory от дългия списък с Колинови филми.
Хареса ми, приличен криминален филм. Нещо в началото не ми стана ясно и после само си гледах екшън, но не съм недоволна. Успя да ме задържи до край.
За Колин не съм сигурна, че тази роля е някаква феноменална. Има други филми, където го харесвам повече. Даде каквото можа, или по-точно каквото изискваше сценария. И нито грам повече...

Злата с метлата - Напълно съм съгласна. Стандартна кримка, ама толкова стандартна, че чак е неотличим множеството. Гледаш го и след седмица ако ти попадне пак ти е като нов, аз поне почти нищо не си спомням от него. Колин също не си дава повече зор от необходимото.


In Bruges

Mrs.Turner / Samberg - за сега фаворит ми е В Брюж, както и Седемте психопати 

мячик - Затова пък убедено мога да кажа, че "В Брюж" беше запомнящ се едновременно с останалата режисьорско-визуално-коструктивна моя си галимация И с актьорите и ролите. Към днешна дата, на базата на малкото гледано, бих гласувала с удоволствие именно за тази му роля.

Geia - остави  ме с много смесени чувства, но ми беше интересен, тъй като е филм за прошката и изкуплението, както и за новия шанс. Интересна роля на Колин Фарел и ново амплоа на Ралф Файнс.

Лимонадената Джо - прекрасен филм! Не се сещам за друг, в който всеки детайл от обстановката да е в толкова прецизна хармония с хода на историята. Може би само The Best Offer, но дори и там изграждането на този втори, силно алегоричен план (при The Best Offer- къщата и нейните призраци; при In Bruges- градът и неговият ритъм) не беше така чудесно изобретателно. Разходката в галерията ми напълни душата- изборът на платната, върху които да се акцентира, диалогът между героите, всичко беше абсолютно съвършено. Харесаха ми и героите, всеки със свой неповторим стил, и музиката, и светлината- всичко! Рядко срещано филмово бижу- нито гангстерска история, нито драма, нито пътепис, а чисто и просто филм с душа.
Тук ще допълня за Колин- хубава роля направи, много премерена, но повече ми допаднаха и Брендън Глийсън, и Файнс (той се появи накрая, но открадна шоуто и от двамата ирландци).

Злата с метлата - Джо, направо ми напълни душата с коментара за "Брюж". Много го обичам този филм, визуално е изпипан до съвършенство, всички актьори до един са перфектно подбрани и играят великолепно, а за диалозите просто нямам думи да опиша колко ме радват. Много, много, много съжалявам, че няма как да вида някоя от пиесите на Макдона.

Hushpuppy - Аз успях да изгледам В Брюж и не съм очарована кой знае колко.
Повече ми приличаше на театрална постановка, не че не харесвам театър, дори на против. Но, като филм не ми допадна. Предпочитам да знам повече неща около една история, в случая убийството. Липсваха ми подробности и динамичност и от там ми се създаде усещане за театрална постановка с отделни етюди без много обяснения.


The Way Back

Лимонадената Джо - Първият филм, който гледах пък, беше The Way Back. Него го бях планувала за кино още като излезе, обаче нещо се разминахме и после така и не се сетих да го търся по тракерите. Темата ми даде перфектната подсказка и снощи реших да започна с него, а не с планираната "Госпожица Юлия". Много силен и красив филм, като даже и тъпо клишираният финал с изброяването на комунистическото зло (естествено с усещането за правота и непогрешимост, което американците са превърнали в шеьовър на лицемерието) не успя да развали цялостното усещане за правдивост. Сценаристите явно добре са се подковали и са чели доста сибирски мемоари (предполагам редовния Солженицин, но и още нещо). Пътешествието от Байкал до Индия беше изключително красиво. Всички герои- правдиви, някои по-еднопластови, някои далеч по-интересни, но всички правдиви. Този на Колин беше май най-интересен- хем убиец, хем със собствен кодекс на честта; хем израснал на улицата, хем с първична интелигентност, надминаваща тази на образованите му спътници; хем социопат, хем единственият, който успяваше да усети човека до себе си безпогрешно (момичето също го умееше това, може би животът на улицата учи на психология). Най-много от всичко обаче ми допадна раздялата с него- може би защото не очаквах в американски филм да видя руснак, който чисто и безрезервно обича родината си (от една страна, нали Русия е гниещ ад, който всички трябва да ненавиждаме и от който собственото население да бяха; от друга имам усещането, че американците са закърмени с мисълта, че патриотизмът е чувство, на което държат монопол, и само те могат да обичат и оценят родината правилно, това всичкото вчера ми беше подсилено и от четенето на интервюто на Джоузеф в "Плейбой", като типично мислещ млад и космополитен американец).
Хареса ми много и героя на Ед Харис. Общо взето неговият и този на Колин ги усетих най-пълно, както и девойката.
Хубав спомен ще ми остане от този филм, ако бях гледал само него най-вероятно щеше да е и великолепен.

Злата с метлата - Тези два филма ги гледах в обратен ред и затова The Way Back не можа толкова да ме впечатли. Но под това, което си написала за Валка мога да се подпиша. Много ми хареса и на мен, че не можа да премине границата, въпреки цялото му говорене за Америка и как ще учи английски. Вълка не може да излезе от гората, добро-лошо - там си тежи на мястото. Хубав е филмът. И Колин е истински звяр в него.
Харесва ми всеотдайността му към всяка роля. Докато се е занимавал с подготовката и изграждането на образа е изчел няколко книги за затворническите татуировки от това време и сам е направил дизайна на татуировките на Валка.

Geia - Отметнах днес и The Way Back - потресаващ филм. Върнах се години назад, във времето, в което хора изчезваха ей така, за нищо. А на последната сцена от филма се разплаках. Много ми хареса. Колин е разкошотия тук, но въпреки уникалната роля и много добрата игра, вероятно ще си остане непроменен първенеца ми в класацията.
Злате, мога само да му се радвам, че си е изпипал така ролята. Наистина е много добър тук, чак му повярвах, че е професионален убиец. А сцената на границата, пред граничния камък ще ми остане в главата завинаги...

Криста - Аз изгледах най-сетне The Way Back и се оказа, че съм го гледала и забравила. Не беше лош. Колин с руски акцент, мръсен, лош и рошав, леко откачен, добре се представи. Но със сигурност пак ще забравя и филма, и Валка.


Ondine

Лимонадената Джо - Иначе от гледаното досега фаворити са ми "Ондин" (очаквано предвид страстта ми към филмите на Нийл Джордан) и "Дом на края на света" (от екранизациите, които са точно толкова прекрасни, колкото романите-първоизточник)

Госпожа Шуберт - Смятам Колин Фарел за много добър актьор, еднакво силен в екшън ролите си и в драматичните предизвикателства, които фигурират във филмографията му. Досега най-силно ме е впечатлил с ролята на Сиракюз във вълшебния филм Ondine и като Жан в Miss Julie.

мячик - Горе-долу подобен спомен имам от "Ондин" - знаех кой е Колин като гледах филма, хареса ми той като игра. И въпреки това споменът ми не е за играта на актьорите, а за общата атмосфера на тайнственост и красота... Та - не това е ролята му за мен. Колкото и да е хвалена и награждавана.

Hushpuppy - Опитах да гледам и Ондин, не ми се получи. Спрях го, нещо не ме грабна от самото начало.


Crazy Heart

Лимонадената Джо - гледах кънтри-драмата с Джеф Бриджис и ми хареса много. Колин добре стоеше редом с изумителния Джеф.

Geia - не знам дали Джеф Бриджис и в живота е докоснат от алкохолната драма, но в последно време филмите му са все за алкохолици. Отива му, добре играе, но просто не е моя тип. В интерес на истината, не ми беше лош филма, но се изнервих. Останалото - музиката, Маги, дори и Колин ми беше идеално. А малкия Бъди беше страхотен бонбон. Много е малка ролята на Колин тук, за да преценя, но не беше съвсем зле.


Triage

Лимонадената Джо - Затова и започвам да пиша първо за Triage. При него отиде и гласа ми в анкетата (след като вчера вече бях решила, че знам коя е най-добрата роля на Фарел). Тук обаче много ми хареса, много, много. В интерес на истината, това е една от най-добрите роли от всички, за които съм давала глас в анкетите досега. Което не е никак чудно, при положение, че Колин е един от най-забележителните актьори в поколението. Тук, в  този конкретен случай, не можах да не го сравня с Жулиет Бинош, която направи практически същата роля преди време, но съвсем не успя така да ми завърти сърцето в стегнат възел. Някак където тя беше истерична, той успя да бъде сърцераздирателен. И на неговия герой съчувствах, докато при нея ми беше мъка само за околните.
Самият филм не поднесе никаква загадка- някъде още от първите сцени в дъблинския апартамент ми стана ясно какво се е случило с втория фотограф и защо Марк е в това състояние. Но това не попречи да следя пътя към катарзиса с широко отворени немигащи очи. Толкова мъка и толкова безнадеждност рядко се виждат на екран. И малко са актьорите, които успяват да ги покажат така, че да им повярваме. А тук всеки поднесе своята малка вселена от болка така, че ти лягат в душата като поредния камък на пресен гроб.
Много, много съм впечатлена!

Geia - Много интересна роля на Колин Фарел. И много тъжен филм - за вечното търсене, за приятелството, за любовта... Доста дълго го обмислях този филм - смятам да го гледам още веднъж и вероятно и това ще е моя фаворит за ролята

Geia - Филм, който без да е вътре конкретно във военните действия, показва уродливото лице на войната... Винаги съм се чудила какви здрави нерви трябва да имаш, за да можеш да снимаш такива кадри, да забравиш човешкото и да вдигнеш обектива... Обяснението на Марк донякъде вдигна булото над тази мистерия - вървите по двойки, за да има кой да те накара да запазиш реалния си поглед или да не затънеш тотално и въпреки това да се опиташ да останеш до колкото може обективен. Страхотна роля на Колин - да изтощиш тялото, ума си, за стигнеш до дъното и да предадеш правдиво болката и мъката. Първата сцена, в която той снима разпределянето на ранените - докато палеше цигара, лицето му беше каменно и само по издайнически потрепващите ръце, човек може да разбере как се чувства и какво мисли. Всеки разговор за приятеля му, който го караше да се тресе от нерви, мълчанието, вътрешната борба... Дори това, че красотата му по някакъв начин помръкна, тялото му загуби силата си...
Сцената в болницата между Елена и Даяна и думите, които Даяна употреби - Бъди мила. Ние не знаем какво е чувството да отидеш на такова място и да се завърнеш. И все пак, бъди мила с него
защото се е завърнал...
Толкова много болка, мъка и надежда има събрани в тези думи. И въпреки това толкова много безнадежност...
"Само мъртвите са тези, които са видели краят на войната"....
Много хубав филм и за сега ми остава един от фаворитите.


London Boulevard

Geia - от доста време го имам и все отлагах да го гледам, голяма грешка според мен. Много хубав филм, Колин тук има страхотна роля, като разкаял се затворник. Но въпреки това от филма лъха една такава безнадежност - един вид, бил ли си престъпник, то престъпното минало те тегли надолу и не ти дава да изплуваш. Целият филм беше пропит с едно такова странно усещане за безвъзвратност и меланхолия. А финалът беше просто покъртителен. Много хубав беше Колин тук.

Лимонадената Джо - гледах London Boulevard. Противно на очакванията ми (помня, че като излезе преди време не беше много харесван) ми допадна. Кийра в началната си поява направи може би трите върхови минути в кариерата си на актриса. После влезе в обичайното русло. Героят на Колин беше много симпатичен, дотолкова, че дори и надянал неговото лице, му съчувствах колко е притиснат от средата си. Но най-много в този филм ми хареса Дейвид Тюлис- всички бледнееха пред него. И имаше страхотни пръстени.
Хубав филм, а Колин прави поредната си добра роля на бандит с човечна душа. Имал е и по-хубави опити по темата обаче.


Total Recall

Mrs. Swift-Kloss - Със Злата съм съгласна с коментарите за всички филми, които съм изгледала с Колин, освен за Total Recall, римейка за мен беше пълна катастрофа, и Колин също, целия филм беше безумно препускане от екшън-сцена в екшън-сцена и аз лично не видях никаква игра.

Злата с метлата - Бум, аз си ги харесвам от време на време такива безмислени екшъни. Колкото повече екшън и пуцане с пушкалата, толкова по-хубаво. А пък Колин и Брайън Кранстън просто нямаше как да ги пропусна.


Seven Psychopaths

Лимонадената Джо - Отчитам си го като огромен пропуск и грешка на предразсъдъците този филм. Още като му мернах заглавието и името на Колин под него преди време, го отписах като "негледаем", без даже да забележа участието на трима ултимативни любимци в него. Та снощи като си го пуснах и стигнах до Рокуел, направо се самоухапах от яд Laughing. Пък после стигнах и до Уокън, и до Уди ... и зъбки не ми останаха.
... пък историята ... пък колко се смях .... пък кучето .. пък заека .... аххх

Geia - Аз само да отметна, че гледах 7те психопати, не останах особено доволна. Да, вярно, идиотски филм, очакваше се да е такъв, но на мен нещо хумора не ми беше особено по сърце и не можа да ме развълнува. През цялото време си мислех кога ще свърши. Иначе на Колин му се отдава да играе такива роли.


Dead man down

Hushpuppy - Върнах се да чета първият пост на Злата в частта за филма Кръв за Кръв /Dead man down/. Ами, правилно е усетил, като е гледал после филма, че няма химия между него и тази Нооми. Аз, лично нея не мога да си представя с кой би могла да има химия на екрана, такава студенина ми лъха от нея и едно особено изражение. Гледах я преди време и с Том Харди /даже в два филма, като се замисля/, също - 0:0 от към изиграване на любовни отношения. Както и да е, оставям я нея, не е важна.
По-важно е, че когато Колин избере да участва в продукции с още известни актьори и може би много по-добре рекламирани филми лично на мен ми харесва повече играта му. Сега, това го пиша с уговорката, че не разбирам от пр, а разчитам на усета си, интуицията си. Сякаш на това момче му е нужна някаква сила, нещо, което да задвижи творческия, актьорския му потенциал, нещо, което да го накара да ни покаже какво може. Така, мисля му действат вече утвърдени имена в киното. Връщам лентата на зад и до колкото помня ми харесват всичките му роли, в които е играл с други много известни негови колеги.
Филма, като цяло не си заслужава гледането, свалила съм го, защото обичам криминалните истории. Но, си оправях ноктите, не беше дори банален. По-скоро леко абсурден, със водещите случки, които описва сценария. И това няма значение, вече го забравих.


Winter's Tale

Geia - Аз харесвам Колин, гледала съм го в доста неща и си го търся като излезе нещо ново, за да гледам. За пръв път толкова да ми хареса някой как играе, че да искам да прочета книга и да я търся на всяка цена - Зимна приказка. Само че тя се оказа голямо разочарование, а Колин е толкова прекрасен в този филм. Има няколко сцени, в които буквално ми спираше дъха, а сцените с Ръсел бяха много много добри.

Geia - изключително много ми хареса, като изключим идиотската прическа на Колин. Идеята е много интересна, има си недостатъци самия филм, но все пак е доста добре направен. Оригинален Кърт Ръсел, като слуга на Луцифер. Една красива любовна история и един красив град... Наистина е направен като приказка. Но е само за силно романтични души.


Miss Julie

Криста - ще ми е много трудно да избера любима роля за анкетата, защото всички които харесвам, намирам за еднакво силни. Последното, най-ярко впечатление, е от Госпожица Юлия.

Злата с метлата - Обаче пък в "Госпожица Юлия" също направи много силна роля. Вярно, че филма ме измори и натовари, накрая ми идваше да удуша Стриндберг, но беше хубав.

Лимонадената Джо - Да отразя и тук, че гледах "Госпожица Юлия". Добър беше Колин в изобразяване цялата противност на героя, но според мен беше засенчен и от двете дами- от вихрено лудата Джесика и смирено-жестоката Кейтлин. Поне за мен нещата влязоха в норма- през цялото време така се потресавах от веждаците, че си зарязах мандаринките, с които се бях заредила за филмогледане. Рядко грозни гъсеници.

В@ня - ....но като силен актьор твърдо го оцених в Госпожица Юлия. Там отива и моят глас. Два часа не си отлепих погледа от екрана в киното.
Изключително много съжалявам, че Госпожица Юлия има само един глас и това е моят. Отдавам го на това, че все пак филмът така и не мина по различен екран от този на Киномания.
.....за Юлия съм готова да скоча на бой в негова защита коооолко беше мазен и гаден, и как добре си го изпя! В детайли го помня.


The Lobster

СлънцеЛуна - Да се похваля, че гледах и The Lobster. Може да напиша ревю по-късно, ако имам време, но накратко - необикновен филм с много талантлив актьорски състав.

Злата с метлата - В събота гледах The Lobster. Ей тъй без никаква подготовка се изтърсихме в Одеон в 8 вечерта, като през цялото време си мислех, че в салона ще сме ние двамата и още 4-5 заблудени души. Оказа се, че билетите отдавна са свършили, но все още има места за правостоящи (седящи на стълбите).Само да вметна, че последно съм седяла на стълбите в кварталното кино на "Смело сърце".
Отдавна не бях гледала толкова хахавелски филм. Тоз гръкът ще да дойде голям откачалник. Не съм му гледала другите филми, но от това което попрочетох явно и те не падат по-долу.
Хареса ми историята и актьорите баха много добри, а диалозите бяха недостижими с абсурдността си. Даже и отворения финал ми хареса, въпреки че най-мразя да ме зарежат започната и недовършена. Ми като си решил да разказваш някаква история, поне имай приличието да кажеш какво става накрая. Тук обаче нямах никакви съмнения какво ще стане, та не го преживях чак толкова това авторово решение.
Не съжалявам изобщо, че седях час и половина на стълбите, струваше си.
За Колин да кажа, че за първи път го виждам такъв. Неудачник на средна възраст като по образец с мустаките, очилцата и коремчето, един такъв пухкавичък и смотан, нищо общо с обичайния му наперен пиратски изглед. Всичко беше променено - походка, жестове, даже погледа му беше един такъв смутено предпазлив. Много ми хареса как изигра ролята на Дейвид, ако я имаше като опция щях да гласувам за нея.

мячик - Снощи гледах "Омарът". При пълна зала и "правостоящи" като Злата на пътечките в Дома на киното. Хората се смяха доста. Аз не толкова.
Зрителският интерес явно е толкова голям, че са пуснали 4 допълнителни прожекции в кино Одеон от днес.
Филмът е шантав (още го осмислям и нямам желание да пиша обширно), но Колин е повече от прекрасен! 
И аз като Злата бих си дала гласа за тази роля в анкетата, ако я имаше тази опция. (Усетих се, че аз всъщност още не съм гласувала, та няма какво да сменям.)

мячик - Щях да пиша за "Омарът" и все нещо не ми се получаваше.
Но снощи като видях, че има 4 номинации за Европейските филмови награди (в това число на Колин за мъжка роля) плюс една вече определена награда за костюми, реших, че е крайно време.
Филмът ми хареса много - щях да кажа въпреки, но по-скоро заради цялата му шантавост.
Откривам, че месец по-късно все още се замислям, какви точно социални и философски въпроси намерих в него. И доколко съм ОК с идеите, развити от авторите. И откривам, че все повече ми харесват обобщенията, които аз поне видях в него.
Самотата, отчуждението отдавна са признати за социален феномен на съвременното технологично общество. И какво по-естествено от желанието "да се приобщиш" чрез някакъв общ признак към друго човешко същество. Пък бил този признак и чисто формален (като спонтанното кръвотечение от носа, или носенето на очила, или - не дай боже - патологичната жестокост към останалите човешки същества). Пък бил този признак и напълно измислен!
От друга страна - движенията за противопоставяне на статуквото нерядко стават по-екстремни в защита на свое собствено статукво.
И сред цялата тази каша от идеи - героят на Колин. С "чичакските" мустаци и коремчето. Търсещ своя начин да се впише. После търсещ своя начин да се бори. После търсещ своя начин да се влюби и да е щастлив... Много интересен ми беше Колин в тази толкова нетипична за него роля. А сцената, в която се мъчеше да се съблече, докато беше окован - любима ми остана от целия филм от гледна точка на физическото изграждане на образа. Както и реакцията му след това, което се случи с кучето (старая се да не давам спойлери) - от гледна точка на психологическото изграждане на образа.


True Detective

Ich_Will_ - Изгледах Истински детектив и съм изключително доволна за разлика от повечето от вас. Извънземна игра на Колин Фарел. Изключително добре изграден образ, много силни сцени с него(особено с шмъркането) и страхотна химия между него, Франк и Безеридис. На моменти ми бе мъчно за него, защото усещах болката му. Самият сериал не ми досади почти. Увличаха ме както разследването на убийството, така и личните проблеми на главните герои. В началото не ми допадна това, че атмосферата не ми е достатъчно мрачна, но после свиках с нея и даже беше по-добре така, защото така щеше да копира доста от първи сезон и имаше голяма вероятност да не ми хареса толкова. Радващ факт е и, че са запазили цветистия език от първи сезон, защото просто това нямаше да е Истински детектив.


Надявам се, че сте се забавлявали с темата и с филмите на Колин.  bowuu

# 746
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Е, дойде време да се сбогуваме и с поредния опус от поредицата.
Благодаря на Злата за поредната познавателно/информативна тема и нейното обобщение.    bouquet
Мисля, че успя да ни представи чудесно Колин Фарел - един титуляр, за когото някои от нас имахме съмнения отначало.
Радвам се, че точно тази роля е победител в анкетата. Харесвам Колин в нея, макар самата аз да не съм гласувала. Все още. Така че резултатът ще търпи промяна в бъдеще със сигурност.  Grinning
А не гласувах, защото още не съм гледала "Мис Джулия". Затова пък гледах "Омарът". И не мога след този филм с лека ръка да дам гласа си за нещо, което вече е "старият" Колин за мен. Защото видях, че има и нов, друг Колин. Искам да съм сигурна, че съм му дала шанс.
  

Започна една нова година. И ние я започваме с нова тема.
Сега ни предстои награден сезон, в който някои от нашите титуляри ще вземат активно участие. И именно това натежа в полза на решението, кой да е следващият титуляр.

Затова и ПРОДЪЛЖЕНИЕТО на тази поредица, или ОПУС №14 – е посветен на Еди Редмейн, единственият (засега) представител на поколението на 30-годишните, който е носител на Оскар за главна мъжка роля.

Общи условия

Активация на акаунт