Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 453
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 488
Благодаря!
А какви са ви впечатленията от системата Eco Bubble,  това ли е за, което се представя?
Как са бързите програма за пране и  въобще имате ли вече впечатления от различните възможности и опции  на уреда?

Имам и друг въпрос -  Предполагам , че функциите пране и сушене могат да се ползват както автоматично една след друга (без ръчна намеса ), така и самостоятелно (само сушене или само пране)? Прочетох инструкцията за употреба, но не ми стана напълно ясен този момент. 

Благодаря предварително.
Програмата Eco Bubble е пускам само на много мръсни дрехи.Не съм стоял да видя кога излизат мехурчетата ,но пере много добре.Има програма за 15 мин.-нея  е ползвам само за дрехите ми от фитнес които са само леко потни.Има една за 59 мин. която пере добре и като и направя и оборотите на 1400 ми ги вади почети сухи.Да може да се пере и суши.Има две програми на сушене памук и синтетика и отделно има ти да определиш колко време.Ако имате други въпроси пишете на лични.

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мразя комби уреди.

Но това ми взе акълЯ: http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 99695HWD/p/687450

# 77
  • София
  • Мнения: 409

Точно това е коментираният на предишните страници уред АЕГ. Паднала му е цената от както го взехме. Все пак мина близо година. Безупречна машина. Заслужава си всеки лев.

# 78
  • Мнения: 4 188

Точно това е коментираният на предишните страници уред АЕГ. Паднала му е цената от както го взехме. Все пак мина близо година. Безупречна машина. Заслужава си всеки лев.
Чак акълЯ #CrazyКакво ще кажете за уредите на снимката горе, че взеха моя акъл. Не са ли по - добри от комбито newsm78

# 79
  • гр.София
  • Мнения: 243
От една страна отделните уреди имат предимства, тъй като имат повече програми, по-голям капацитет при сушене, по-икономични са и не на последно място се амортизират по-бавно. Имайте предвид, че при комбинираният уред цикъл пране-сушене при пълен капацитет може да достигне 5-6 часа.
При уредите 2 в 1 удобството е че заемат по-малко място и има автоматични програми, при които сушенето започва веднага след прането, т.е. не е нужно да се вадят и местят дрехите.
Ние също сме с комбинираната пералня със сушилня AEG L99695HWD от няколко месеца и за сега отзивите са ми много добри, предпочетохме я поради това, че я дават да е два пъти по-икономична от останалите комбинирани уреди. Друго не мога да споделя за сега като опит.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Благодаря на всички, които споделят опита си! Много е важно за нас, които избираме.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Момичета, какво ще кажете за тези два комбо уреда -
Електролукс - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines&Dryers/Washing … 1696-SWD/p/688319
АЕГ - http://www.technomarket.bg/peralni/aeg-l-87695wd-09120020
Мъжа пък най-много хареса коментирания по-горе Самсунг, но и цената му е по-висока. Rolling Eyes
Нямам място за отделна сушилня и се чудим дали да вземем комбиниран уред. Единственото, което ме спира е, че пералнята ми си работи, много съм доволна от нея и не знам какво да я правя. Свиди ми се да я хвърля, а едва ли ще мода да я продам - 10 годишна е!

# 82
  • гр.София
  • Мнения: 243
Като предимство на AEGто е по-големият капацитет на сушене - 7 кг., срещу 6 кг. на ELECTROLUX.
От друга страна ELECTROLUX има програма за освежаване с пара, което не го виждам в описанието на AEG (в други сайтове пък пише че има)  newsm78. AEG е една идея по-безшумна при пране, но пък с по-голям годишен разход на вода - 12600 л., срещу 11400 л. за ELECTROLUX. Консумацията на ел.енергия при стандартна програма е еднаква.
Това са по-скоро технически данни, но пък някой хора ги считат за важни. Имайте предвид също, че от известно време AEG и ELECTROLUX са под една шапка и се произвеждат в един и същи заводи, ако не се лъжа в Италия.
За мен са почти идентични с лек превес на AEG заради капацитетът на сушене. Като съвет бих дала да изберете уред с възможно най-дълга гаранция, тъй като сами разбирате, че този уред ще се превърне в най-експлоатираният в дома ви.  Simple Smile Различните търговци имат различна практика в това отношение.
Успех!

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Благодаря, Тиа Мария!  bouquet
От двете и аз повече клоня към АЕГ-то май.
Самсунга също ми е взел акъла, но не знам струва ли си 200-300 лв отгоре.
Въпреки, че сегашната ми пералня е Самсунг и 10 години ми служи вярно.
Ще умуваме.

# 84
  • Мнения: 40 747
Самсунга също ми е взел акъла, но не знам струва ли си 200-300 лв отгоре.

Aко животът ме е научил на нещо, то е да не се стискам и да купувам по-лошо нещо заради малко по-ниска цена. Тези 300 лева след няколко месеца ще забравиш, че си ги дала, а ако вземеш по-лоша пералня после десет години ще се ядосваш.

Забележка, не знам коя е по-хубава и коя по-лоша и не препоръчвам този Самсунг, нито го отхвърлям. Просто пиша принципно и принципът е, че за трайни неща не бива да се пести, ако разликата не е грандиозна разбира се. Ама и тук става дума за 200-300 лева все пак, не за избор между АЕГ и Миеле, нали? Ако на сърце ти е този Самсунг и вземеш друго само заради 300 лева после много години може да съжаляваш. Аз самата съжалявам вече 15 години за някои "оптимизации" при генералния ремонт на жилището ни. И в същото време още се кефя на неща, за които не жалихме пари.
Та помисли си добре.

# 85
  • Мнения: 488
Като предимство на AEGто е по-големият капацитет на сушене - 7 кг., срещу 6 кг. на ELECTROLUX.
От друга страна ELECTROLUX има програма за освежаване с пара, което не го виждам в описанието на AEG (в други сайтове пък пише че има)  newsm78. AEG е една идея по-безшумна при пране, но пък с по-голям годишен разход на вода - 12600 л., срещу 11400 л. за ELECTROLUX. Консумацията на ел.енергия при стандартна програма е еднаква.
Това са по-скоро технически данни, но пък някой хора ги считат за важни. Имайте предвид също, че от известно време AEG и ELECTROLUX са под една шапка и се произвеждат в един и същи заводи, ако не се лъжа в Италия.
За мен са почти идентични с лек превес на AEG заради капацитетът на сушене. Като съвет бих дала да изберете уред с възможно най-дълга гаранция, тъй като сами разбирате, че този уред ще се превърне в най-експлоатираният в дома ви.  Simple Smile Различните търговци имат различна практика в това отношение.
Успех!
Гаранцията е много важна .Сега покрай Коледа на много места има промоции с 5 години гаранция.Аз лично с 2 години не бих си купил.

# 86
  • Мнения: X
Хоп и аз тук Simple Smile Много ми се иска такъв уред, но уви мястото при нас е водещо. Затова моля за препоръка, ако съществува пералня със сушилня с по-компактни размери, хвърлих едно око на споделените малко по-горе линкове, но дълбочината само е 60, което ми е невъзможно, а 55 ми е преко сили  ooooh! Та съществуват ли някакви добри по-компактни модели примерно с по-малко кг, но и с по-малки размери или изобщо да се откажа от такъв уред  Cry

# 87
  • Мнения: 242
"все пак, не за избор между АЕГ и Миеле, "
А какво бихте посъветвали при дилема: "разглежданото тук AEG или Miele"?

# 88
  • Мнения: 40 747
"все пак, не за избор между АЕГ и Миеле, "
А какво бихте посъветвали при дилема: "разглежданото тук AEG или Miele"?

Не съм на тази вълна и нямам поглед, но такова сравнение мисля не може да се прави, защото Миеле май нямат комбинирани уреди. Трябва да се вземат пералня + сушилня, да се поставят една над друга/една до друга и цената ще е 4-5 хиляди. Т.е. всичко е различно.

# 89
  • гр.София
  • Мнения: 243
"все пак, не за избор между АЕГ и Миеле, "
А какво бихте посъветвали при дилема: "разглежданото тук AEG или Miele"?
Аз също се интересувах от Miele, не успях да намеря тук в БГ комбиниран уред с голям капацитет пране/сушене. Мисля, че Miele се въздържат да произвеждат такива уреди. Всеобщо мнение е че не са много благонадеждни. Виждала съм на 1-2 места втора употреба, но с много малък капацитет. Цените бяха 1000+ лв.
Сега виждам че вече се предлага една в сайта:
http://miele.bg/shop/30-peralnya-ss-sushilna
Естествено, че Miele си е Miele. Няма място за сравнение. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт