Случи ми се нещо странно XIII

  • 162 003
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 64
Като заговорихме за сънища да попитам по-вещите: десетки пъти досега ми се е случвало да осъзнавам, че сънувам. Но чувството е много странно - чувствам се като страничен наблюдател и в същото време и като участник в действието. "Вселявам се" в хората и така влизам в действието, а като "изляза" от някой - ставам страничен наблюдател. Сънищата обикновено са много живи и наситени с действия, чувства, емоции и се събуждам изморена и изтощена. Мислите ли, че наистина пътувам с душата някъде и всичко това е реалност и се случва наистина?

# 721
  • Мнения: 3 724
Това с контролирането какво е, като да сънувам един и същи сън , и за следващия път да измисля решение на въпроса , който ме мъчи в съня

# 722
  • Мнения: 2 013
Възможно е и да се индуцират сънища, т.е. да си ги избираш от нещо като каталог със стари сънища. Аз отдавна експериментирах със себе си, като сама си измислих тази техника. Забавно е, но вече не го правя - разчитам на случайни тематики - така съществува моментът на изненадата. Друг довод да не го правя е, че все пак чрез сънищата се "прочиства" подсъзнанието и други по-повърхности емоции, които сме "залепили" по време на ежедневието и е добре да се отърваваме от тях, а природата е измислила гениални механизми за това.

Обаче ми се случи нещо интересно. Преди 30 години сигурно сънувах един кратък сън с един по-специален асансьор и преди малко се возих в такъв. В момента, в който влязох в него сега, буквално ме заболя главата и се замаях. Да видим какво ще се случва. Май ще се случва нещо. Дано да е за хубаво. Не съм се возила в такъв асансьор до момента.

Да си допълня поста: Shumadan, при теб това е интересно, че се "вселяваш" в други хора. При мен не е така. Аз съм си аз, мога да контролирам всичко, но обикновено не го правя. Това с "вселяването" ми се случи когато получих халюцинации, заради едни лекарства.

Shumadan, пак се поправям - случвало ми се е веднъж на сън, някъде преди 15 години. Бях в Русия, жена с черна коса и предупреждавах, че една козирка ще падне и ще погуби хора. Много ми се смяха. Аз крещях и настоявах да се махнат и избягах от там. След 2-3 дни по новините казаха, че наистина е паднала някаква козирка там. Доста се бях шашнала от съвпаденията. После горещо се молих на Господ от сърце и душа да ме отърве от това и че няма смисъл да зная неща, които не мога да променя или предотвратя. И това ми беше единственият такъв сън.

Такива хора с "вселяването" се наричат слипъри, идва от английското slip, плъзгам се, а не от sleep - спя. Имаше някакъв руски филм, обаче беше страшникък за гледане. Но има хора, които имат такива заложби по рождение. Проявяват се някъде след 20-тата година. Но аз лично не горя от желание да зная повече по въпроса и малко не вярвам в това.

Последна редакция: ср, 13 юли 2016, 22:59 от Magdalena1978

# 723
  • Мнения: 17 546
Ще ни се скарат, че пак на тема за сънища го обърнахме. Blush
ММ отива където поиска на сън. Т.е. гледа сега Хавай 5-0 и му харесва пейзажа, хоп - отива там насън. Ако много му хареса, на следващата нощ пак там. Rolling Eyes
Докато при мен има сънища, които съм сънувала безброй пъти едни и същи... Един от тях ме тревожи всеки път като се появи, други два ме радват неимоверно.

# 724
  • Мнения: 2 650
Да контролираш сънищата изобщо не е сложно. Предполагам всеки има момент, в който осъзнава, че сънува,  после трябва просто да насочи сънуването в желана /съзнателно/ посока. Трудността в началото е, че при насочването може да се събудиш, но когато свикнеш, можеш да правиш невероятни и  съвсем реално вълнуващи неща. Малкият ми син го прави без "практики" и  сега опитваме да се сращнем - аз му казвам къде ще го чакам, но за сега не успяваме...той "забравя" и после се чувства разочарован. Нищо де, въпрос на време е.

# 725

Общи условия

Активация на акаунт