Сушилня - комбиниран уред или самостоятелен?

  • 39 015
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
blondorkata каква марка и модел ти е сушилнята?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 907
blondorkata каква марка и модел ти е сушилнята?
Beco DPY7405

# 32
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря.
Скрит текст:
Питам понеже все още не съм се обзавела с такъв уред и събирам мнения от хора, които са доволни и дрехите им излзиат сухи, понеже някой се оплакват, че на каквато и програма да сушат все са влажни.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 907
Благодаря.
Скрит текст:
Питам понеже все още не съм се обзавела с такъв уред и събирам мнения от хора, които са доволни и дрехите им излзиат сухи, понеже някой се оплакват, че на каквато и програма да сушат все са влажни.
Ами да ти кажа моя е отскоро няколко месеца и съм много доволна, направо си си чудя как съм се мъчила до сега Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 34
  • Мнения: X
Аз се притеснявам от факта ,
че ще са много намачкани и няма да мога да ги гладя лесно .
Дано да не съжалявам ,че сме си купили сушилня  Simple Smile
Аз откакто имам сушилня, вече 7 години не съм хващала ютия. След като спре сушилнята, веднага вадиш и сгъваш топлите дрехи и все едно са минали през ютия, винаги са идеално изгладени. Също така суша на най-ниската възможна температура на всяка програма (без хавлиени кърпи и халати), за да предотвратя намачкване при самото сушене.

# 35
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
А по колко килограма пране сушиш?
Дрехите ми излизат като плисирани на хармоника и съм ужасена. Даже гладенето не може да ги оправи, а мразя да гладя.
Явно зависи от материите, хавлиите са добре, но ленените материи и памучните чаршави са като плисирани. Дънките също излизаха измачкани като на хармоника, но миналия път случайно нямах достатъчно дрехи, а напълник 2-3 кг, дънките (2 чифта) се изсушиха перфектно и не бяха измачкани. Но не разбирам, след като пералнята ми е за 7 кг, а сушилнята за 8 кг, съответно няма начин да я препълня, значи ли това, че трябвая да слагам максимум по половин пълнене?

# 36
  • Мнения: X
Има значение и сушилнята каква марка е (моя приятелка също се оплаква от намачкване, дори да сложи малко дрехи). Например суша два комплекта чаршафи и нищо никога не ми е било на хармоника, забравих да кажа, че имам програма за джинси и винаги на нея суша на най-ниската температура. Имам и три програми за памук, но те са по-силни и има леко намачкване, затова всичко на програмата за джинси. В началото, когато я купих, изпробвах всички програми и тази се оказа най-удачна. Дрехите ни са предимно памук, имам и ленени, всичко излиза от сушилнята меко и изгладено  Peace.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 489
Има едно характерно намачкване на триъгълници от сушилня - ужасно е.

# 38
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Марката е AEG, както на сушилнята, така и на пералнята. Уж за по-сигурно я предпочетохме пред BEKO, сега се питам, не беше ли грешка...

# 39
  • Мнения: X
 Ferda Mravkata, моята е ето тази, вече е доста стар модел, но аз съм много доволна, никога не е ходила на ремонт и качеството на сушене е безупречно, беше и с пет години гаранция. Към програмата за сушене натискам и едно допълнително копче против гънки и намачкване
http://www.gransbygden.se/produkter.php?p=7429

# 40
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ей, и моята имала такова копче. Благодаря, че ми обърна вниманието!  bouquet
А колко я пълниш? Използваш максималния капацитет или намаляваш, за да не се мачка?

АЕГ даваше допълнително гаранция за мотора 10 години (ако се попълни някакъв онлайн формуляр), но иначе целият уред си е със стандартна гаранция.

# 41
  • Мнения: X
Ferda Mravkata, никога не съм разделяла пране, колкото изпера, толкова в сушилнята - понякога са повече, понякога по малко, но това зависи от самото пране, което разпределям по цвят. Както казах, суша по два комплекта чаршафи (сатениран памук)- голям долен, четири калъфки и два горни и няма намачкване. Пробвай с програмата за джинси на ниска температура, освен нея  имам три програми за памук, три за синтетика, за вълна, за обувки, една за смесени материи и една с време 20 мин. Суша само на тази за джинси, само хавлии и халати с програмата за памук.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 952
Indesit - пералня със сушилня. Нито мога да изтърпя прекалено дългото й сушене, нито миризмата на стопено, нито хармониките- дрехи,  които вади. Пък сметката за ток набъбва яко. Имам няколко напълно съсипани дрехи. Пускам я краен случай и на най- ниска степен.
Ама мъжа ми е влюбен в нея.
Добре, че му се случва 2-3 пъти годишно да пуска пералня изобщо, иначе незнам   ooooh!

# 43
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
PURE, благодаря още веднъж, непременно ще опитам програма джинси.  bouquet
dorry_1Joy Това с мъжа ти ме разсмя. Интересно, какво му харесва като дрехите са намачкани... Simple Smile Убедена съм, че ММ въобще не е забелязал, какво влиза/излиза от сушилнята. Но пък е много загрижен той и само той да излива кондензираната вода - така ме предпазва от счупване на гръбнака заради претоварване, чувства се много полезан и съпричастен. Wink

# 44
  • Мнения: 2 760
Със сестра ми едновременно си купихме сушилни втора употреба, тя не е доволна от нейната - Miele - уж много маркова, аз пък съм влюбена в моята Privileg. Не слагам цялото пране, изкарва го понякога съвсем сухо, понякога има нужда от доизсушаване, но още не съм свикнала с програмите.
Имам едно палто с някаква част вълна, с много страх го сложих за сушене, защото е особено "мачкателно"и го гладя през тензух и на ниска температира.
Сушилнята го изкара почти напълно сухо и като го сложих на закачалка, дори не се наложи да го гладя  Shocked
А пускам програма Schrank т.е. шкаф/гардероб - за пълно изсушаване и веднагическо прибиране.

Общи условия

Активация на акаунт