Сушилня - комбиниран уред или самостоятелен?

  • 39 010
  • 169
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 941
Ferda Mravkata, незнам защо е влюбен в нея. Предполагам защото е подарък от майка му.  Laughing Laughing
Тъпото е, че не мога да я изхвърля, нито дори да кажа че е кофти.  Grinning  Това беше единствения уред , който си донесохме като се нанесохме в новия апартамент ooooh! явно ще си живеем дълго с нея  ooooh! ooooh!

# 46
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
А-аа, щом е от мама, значи е свещена!  Wink Simple Smile 
Естестветно майка му е имала най-добри умисли с такъв подарък.   Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 907
Като изпере пералнята, ги прехвърлям в сушилнята и след има няма два часа прибирам в гардероба. Нищо не сортирам.

# 48
  • Мнения: 7
Аз лично съм твърдо "ЗА" сушилнята. Моята е Бош, също втора ръка. До момента експериментирах с какви ли не програми и материи и не съм усетила сериозни вреди по дрехите... Е, имах едни леко свити дънки (сушени на програми за памук за гардероб) по моя грешка.
Комбинираният вариант от приятелка знам, че наистина е голям компромис... Беше си взела чисто нова пералня със сушилня и в последствие започна да си ползва гаранцията редовно заради проблеми с нея и никак не беше доволна от самото сушене - мачкане, късане на дрехите... УЖАС! ooooh!
 

# 49
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Вярно ли е, че комбинираните уреди нямат филтри за мъхчета и прах? Чух и оплаквания, че ръбовете им излизат опечени, вярно ли е? 
Аз ползвам сушилня Blomberg и също след сушене на всякакви температури и материи не съм имала никакви проблеми с повредени дрехи, дажа съм се опитвала да смаля едно кимоно на детето и не успях.

# 50
  • Мнения: 211
Здравейте,

и аз се обзаведох съвсем скоро- комбинирана пералня със сушилня Hotpoint Ariston AQD970D49, до този момент съм доволна. Нямах място за два отделни уреда и този вариант ме устройва идеално. Изчетох какви ли не негативни отзиви за Хотпоинта- особено коментарите за миризмата на изгоряла гума ме хвърлиха в потрес, но рискувах и смея да твърдя, че досега в къщи при сушене на прането мирише единствено на омекотител и слабо се усеща влага и топлина от сушенето, което в никакъв случай не е неприятно.

Така, сега да попитам... Вие какво НЕ сушите? В смисъл, започнах да разглеждам етикетите на дрехите и съм в голяма чуденка... Почти всичките детски дрехи на етикета имат знак да не се слагат в сушилня, някои от по-дебелите ни зимни дрехи и панталони също... newsm78 Ами като се замисля, ако ги чета всичките тези етикети, какво ми остава: едни чаршафи и хавлии, а идеята ми при покупката на уреда беше да ги го използвам зимата, за да не ми се омирисва прането...

Моля, споделете опит!  Simple Smile bouquet

# 51
  • Мнения: X
Аз суша абсолютно всичко, дори плетива и вълнени пуловери, имам си специална програма за тях. По различното е, че се слага кошницата за сушене, за да не се въртят. А най-обичам да суша якета с пух, излизат толкова разпухени и като нови. Суша също и ефирни ризи, не се сещам как се казваше материята, тях на ниска температура на програмата за джинси. Досега нямам никакъв фал или повредена дреха.

# 52
  • Мнения: 2 954
PURE , какъв е твоят модел? Пералнята ми се разтропа /Индезит - от по-простите модели/, оказа се/след като разгледах документите/, че е на 11 години, което много ме учуди newsm78Имам желанието да си купя комбиниран уред / нямам място за две машини/, но като чета тук и почвам да се разколебавам newsm78 За мен има смисъл зимата да суша дрехи, лятото си ги простирам на източна, слънчева тераса / даже ми пазят сянка/. За намачкването има ли значение дали е с термопомпа или реотани? И килограмите за сушилнята за мокри или сухи дрехи  се отнася - например 8кг сухи за пералнята са да кажем 16кг мокри  -  тогава трябва да ги суша на два пъти?

# 53
  • Мнения: 1 715
Четох много негативни коментари за комбинираните,но поради липса на място взехме такава.Вече 5 месеца си я ползвам много редовно и съм доволна.Хотпойнт на Аристон.Първите няколко пъти намирисваше на гума,вече не.Дрехите се мачкат само ако е препълнена,но рядко се случва защото пера често а е за 9кг.Суши идеално,направо си обличам дрехите като ги изсуши.Слагам всичко,не гледам етикети.Само гумираните лигавници на детето ги вадя след пране.Не е имало нищо съсипано.Незнам калво повече би ми предложил самостоятелен уред  Rolling Eyes

И на въпроса,какво ползвате за ароматизиране на дрехите?Омекотител слагам,но като вадя дрехите не мирише както някога с обикновена пералня.Гледах някакви ароматизиращи листчета за сушилня,хубави ли са?Или ползвате друго?

# 54
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
И на въпроса,какво ползвате за ароматизиране на дрехите?Омекотител слагам,но като вадя дрехите не мирише както някога с обикновена пералня.Гледах някакви ароматизиращи листчета за сушилня,хубави ли са?Или ползвате друго?

Да, вършат работа ароматизиращите кърпички, както и течен препарат от ДМ. Ползвала съм само ДМ-ски продукти, има ли и други?
Върху кърпичка може да се накапе е етерично масло по избор, също съм пробвала и се получава.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 006
Много съм разочарована. Тъмо си харесах комбиниран уред и какво се оказва - сушинята има само 2 програми /памук и синтетика/, не е ясно на какви градуси суши и не е ясно дали е клас А или Б, т.е. дали е с термопомпа или не Crossing Arms Инче пък е много красива, ноо такава сушилня, в която няма да мога да суша много неща, не ми върши работа. Искаше ми се комбиниран уред, за да мога да пусна пералнята вечерта /примерно/ и на сутринта да имам сухо пране, но уви. Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 1 715
Ами моята е комбинирана.Ясно е че е А,пише си го.Програмите са памук,синтетика и вълна и слагам абсолютно всичко.Незнам на какви градуси суши,пускам или памук,или синтетика но прането е смесено и не е имало нищо сасипано  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 2 429
Някой ползвал ли е тази пералня и сушилня /или друг модел на електролукс:
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 1697-SWD/p/688320
В магазина ми казаха, че била добра, макар че ми препоръчаха отделен уред. Е да, ама няма място.

Та някой ползвал ли е този или друг модел на електролукс, и можете ли да ми кажете:
- Вярно ли е, че ако не се извадят веднага дрехите и сушилнята може да се вмиришат?
- Мачкат ли се много /ако например пускам по 4 кг пране и вадя дрехите, сгъвам ги наново и след това ги суша дали ще се размина с гладенето/
- вярно ли е, че няма влага след ползване в помещението, понеже водата се изхвърля през канала за мръсната вода на пералнята?
- вярно ли е, че няма проблем да е близо до кухненските шкафчета - ще бъде сложена под кухненския плот и ще има разстояние по 1,5см до съседните шкафчета.

# 58
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Много съм разочарована. Тъмо си харесах комбиниран уред и какво се оказва - сушинята има само 2 програми /памук и синтетика/, не е ясно на какви градуси суши и не е ясно дали е клас А или Б, т.е. дали е с термопомпа или не Crossing Arms Инче пък е много красива, ноо такава сушилня, в която няма да мога да суша много неща, не ми върши работа. Искаше ми се комбиниран уред, за да мога да пусна пералнята вечерта /примерно/ и на сутринта да имам сухо пране, но уви. Crossing Arms
Аз пък освен програмите за памук и синтетика други не ползвам, така че ми е излишно да имам 16-20 програми. Даже реално програмата за синтетика не я използвам, а суша всичко на памук.  Wink Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 748
Аз също не ползвам други от памук и синтетика (само хавлии пускам на памук, всичко друго на синтетика), но постоянно използвам опциите за промяна на температурата и оборотите на центрофугата. Обикновено свалям оборотите, което увеличава времето за сушене, но ми се струва по-щадящо за дрехите. Освен това спално бельо пера на високи градуси, а цветно на ниски. Изобщо удобни са допълнителните функции, но най-удобно, разбира се, е сутрин дрехите да ме чакат топли, готови за обличане.

А аз да питам, има ли препарати за сушилня, както омекотител, тоест нещо ароматизиращо, омекотяващо и срещу статично електричество  newsm78 Питам, защото пералнята има легенче, в което се слага препарат за сушилня, тоест уредът е комбиниран, а легенчето е за цикъла на сушене.

Общи условия

Активация на акаунт