Нашите кухни - 62

  • 109 816
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 196
Весела Коледа мили момичета!
Аз също искам следващата Коледа да посрещна с нова кухня.  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 498
Определено не съм съгласна с шадоуман. Кухнята не е голяма и затова трябва да се мисли разположение, което да не я смалява още повече. Ако печката се премести далеч от колоната по към средата, работния плот се разделя още повече на малки части. Предимството на чертежа на майстора е, че работния плот се събира най-вече на едно място, което отваря кухнята и е практично. В неговия чертеж има 35 см място между котлоните и колоната, което не е толкова малко. А дали шкафовете за съхранение ще са отстрани или от дългата страна - все е 60 см място за съхранение. Освен ако при нейния вариант не се направи висок шкаф от пода до тавана, което би дало повече място за съхранение, но би изяло 60 см плот.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 755
Здравейте и от мен,дано сте имали весели празници,изпълнени с много смях и семейно щастие.Ние поприключихме ремонта на кухнята,за момента все още ме е страх да се зарадвам,тепърва ще чистим и подреждаме всичко,след всички майстори е абсолютен хаос.Визирам не тези по кухнята,а имахме сериозен ремонт с къртене,зидари,климатици,ламинати,врати..изобщо пълно щастие.Да си призная толкова се нервих и ядосвах,че изобщо празниците не ги усетих...Давам си малко време да размисля и да поохладя страстите  Rage и после е пиша коментари  Peace

Вместо запис ще се радвам да коментирате дали давате на майсторите нещо отгоре над договореното,искат ли си и после "връщат ли си" ако не сте ги "поощрили" ?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 863
Аз също не мисля, че кухнята на Карамелена е малка. Като гледам, е към 6 метра, което за апартамент си е нормална кухня.
Ако хладилника е вграден, и двете места са окей, но ако е свободностоящ, по-добре да е в края.
Карамелена, не сте ли мислили да оставите страната до вратата без нищо, а за сметка на това едно островче да сложите?
Нещо подобно:
Скрит текст:
 

Последна редакция: нд, 27 дек 2015, 16:22 от Liya_LT

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, в голяма чуденка съм. За около 6м кухня /на буквата Г/ ме оферираха около 7000лв - вкл. термогръб  от МДФ, със състаряващ ефект. Същата оферта от ПДЧ е около 3000лв.  Това е голяма разлика в цената, и направо се чудя...някоя от вас има ли кухня от ПДЧ и доволна ли е?
Аз съм с пдч. Повече от 10 г. Никъде не се е разлепило, изметнало, счупило. Предполагам зависи от това кой я е изработвал и от експлоатацията. Не я пазя, ползвам интензивно, редовно почиствам.

И ние у дома сме с кухня от ПДЧ - вече 12 години.
Подкрепям изцяло казаното от zvanche.
Единствено преди около 2 години сменихме някои от вратичките, за да я разнообразим.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 780
Докато се обърна след Коледа ..... и сте направили нова тема.  bouquet
Преди време купихме кухненски секция цвят череша с вратички МДФ /като на снимката/ и след 2 до 3г  от влажността по ъгълчетата покритието започна да се подкожушва и отлепя. Наложи се веднага да я лакирам за да спра процеса.
Скрит текст:

# 21
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Момичета,помагайте.Фурната ми показва,че трябва пиролиза.За първи път ще я пускам и нещо се притеснявам,да не стане нещо.Махам всичко от вътре и я включвам на пиролиза,а копчето за градуси,на колко градуса да сложа,или трябва да бъде на нула,или да си остане така както е?Не е ли страшно?Чета книжката,но от притеснение,май не схващам.Помагайте,моля ви.Казват,че винаги първи път било страшно,по принцип.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Спокойно не е страшно Simple Smile. Каква марка е, АЕГ-ли? Махаш всичко, включваш на пиролиза, обикновено имат две програми, аз пускам на по-дългата, тя сама си прави градусите, заключва вратата. После чакаш да свърши и да се отключи, като поизстине малко да може да пипаш, събираш боклука. Може да извадиш прахосмукачката и да обереш праха вътре, така най-лесно, после бърша с мокри кърпи или някакъв парцал.

# 23
  • Мнения: 1 694
Честита Коледа на всички! Имам нужда от съвет, имам хоризонтален шкаф над мивката в които искам да нареждам чиниите от съдомиялната които вече са сухи, мисля, че така ще ми е по-удобно да ги взимам и слагам,отколкото ако ги наредя една в друга на няколко купчини. Става въпрос за нареждане на вече сухи чинии, търся сушилник с разделител на чинии,който просто да се поставя свободно, няма да има нужда да се хваща с болчета и винтчета за двете страници. Моля препоръчайте ми такъв!

# 24
  • Мнения: 1 232
Спокойно не е страшно Simple Smile. Каква марка е, АЕГ-ли? Махаш всичко, включваш на пиролиза, обикновено имат две програми, аз пускам на по-дългата, тя сама си прави градусите, заключва вратата. После чакаш да свърши и да се отключи, като поизстине малко да може да пипаш, събираш боклука. Може да извадиш прахосмукачката и да обереш праха вътре, така най-лесно, после бърша с мокри кърпи или някакъв парцал.
Пръска те ли с някакви препарати за пиролизата?

# 25
  • Мнения: 762
Благодаря за новата тема! Много се зарадвах на снимката за тази тема. Прекрасната кухня на gadamer която ще ми радва окото отваряйки темата.
не ми допада идеята котлоните да са близо до ъгъла и фурната отдолу ( ако изберете този вариант я изместете по средата)
Ще ми е полезно да споделиш защо не ти допада, поради естетически, функционални или технически причини

# 26
  • София
  • Мнения: 282
Честита Коледа на всички! Имам нужда от съвет, имам хоризонтален шкаф над мивката в които искам да нареждам чиниите от съдомиялната които вече са сухи, мисля, че така ще ми е по-удобно да ги взимам и слагам,отколкото ако ги наредя една в друга на няколко купчини. Става въпрос за нареждане на вече сухи чинии, търся сушилник с разделител на чинии,който просто да се поставя свободно, няма да има нужда да се хваща с болчета и винтчета за двете страници. Моля препоръчайте ми такъв!
Виж този сушилник, можеш да го купиш без тавичката  и да го сложиш директно върху дъното на шкафа, аз имам такъв но с тавичка, погледнах го, няма да ти опират чиниите в дъното на шкафа.

http://www.salex.bg/ухненски-механизми-и-аксесоари/gril-za-chinii
И за да не ти се мърда сушилника, можеш да си постелеш под него с подложка за чекмеджета, има ги в икеа.



Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 20:44 от ginger tea

# 27
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Спокойно не е страшно Simple Smile. Каква марка е, АЕГ-ли? Махаш всичко, включваш на пиролиза, обикновено имат две програми, аз пускам на по-дългата, тя сама си прави градусите, заключва вратата. После чакаш да свърши и да се отключи, като поизстине малко да може да пипаш, събираш боклука. Може да извадиш прахосмукачката и да обереш праха вътре, така най-лесно, после бърша с мокри кърпи или някакъв парцал.
Пръска те ли с някакви препарати за пиролизата?

Не, това му е хубаво на пиролизата, че не ползваш нищо. Де факто всичката мазнотия изгаря от много високите температури и се превръща в прах, който после само се обира.

# 28
  • Мнения: 13 187
Някой да има този котлон http://brosbg.com/WHIRLPOOL-ACM-800-NE-product-3995?
Доволен ли е и виждам, че има таймер, но има ли звуков сигнал и изключва ли като свърши зададеното време, да не е само часовник?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Някой има ли опит с тръбите за аспирация, които са на фи150? Става въпрос за едни плоски, бели тръби с клапи на местата за свързване. Казват, че намаляли доста шума от аспиратора.

Общи условия

Активация на акаунт