Нашите кухни - 62

  • 109 809
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 010
Благодаря за новата тема  bouquet
Много добре направен начален пост Simple Smile.
Весели празници на всички, надявам се през 2016 да сколасам и аз с нова кухня  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 762
Някой има ли опит с тръбите за аспирация, които са на фи150? Става въпрос за едни плоски, бели тръби с клапи на местата за свързване. Казват, че намаляли доста шума от аспиратора.
ето тук е коментирано http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=823368.msg30181666#msg30181666 и тук има ценни коментари  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=829624.msg30303360#msg30303360
а тук ума и видео
http://www.misiamoiatdom.com/353-%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80% … D0%BE%D0%B4%D0%B8

# 32
  • Мнения: 2 708
Мислейки си кое какво бих могла да избера, разглеждах мивки на Бланко. Но ми възникна въпрос и ако някой знае, ще ми е интересно. Аз ще питам и в магазина, но ми се иска независимо мнение, различно от на търговеца.
Та защо 1 и съща почти мивка, едната
силгранит ВLANCO SUBLINE 340/160-U
(ама трябва да скролнете малко, да стигнете до тозо модел точно 340/160)  е 600-700 лв
а керамична, от същата серия със сходни размери
BLANCO SUBLINE 350/150-U е двойно почти?
Освен това, ако е керамично и изпусна стоманена тенджера, тиган чугунен примерно, тава... дори да не ги изпускам, все ще "чукна" тук таме и не се ли наранява, одрасква тази керамика. Не че съм се затичала, но с учебна цел питам Simple Smile. Пише, че била здрава, но да сте проучвали? newsm78 Ще съм благодарна на всякакви отзиви. Първо тук питам Simple Smile

# 33
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Бланко е добра марка и цената и според мен е малко завишена заради марката, отделно това е мивка за вграждане под плот което мисля я прави и малко по-скъпа. Материала не е керамика а смес от гранитен прах/пясък (80%) + смоли (20%), мивките са здрави, а дали ще се счупи нямам идея, това ще го каже някой който си е патил от това, в нас сме с подобна мивка и се държи добре, но ако се притеснявате дали ще се чупи нещо минавате на мивка от неръждаема стомана, при нея най-много да се  надраска.

# 34
  • Мнения: 2 708
Благодаря. Познавам марката и последните 18 г съм ползвала само техни кухненски мивки и съм доволна, но това са били стоманените. Използвала съм думата "керамика" защото тази дума използват на официалния сайт - раздел "Кухненски мивки от керамика". Лично аз, съм от домакините които не са особено рушащи  Blush но свързвам такъв тип мивки, с баня и ми беше странно как се държат в кухня с тави и тенджери, затова попитах, най-вече, ако някой има такава да сподели. Ако ще трябва да треперя, сакън да не я докосна, нямам желание за робуване. А и съм си харесала за момента силгранитната, която е наполовина като цена. От друга страна, някъде някой пък беше писал, как съжалява, че си е взел силгранитна, какви гъби и чудесии, как не се почивствала... Thinking ама то си има и мърляви хора и не мога да съм сигурна, че просто повредата не е била в потребителя, споделящ мнението си Simple Smile. Ако пък 100 човека напишат така, това е друг въпрос, ама за момента, в личната ми статистика не съм намерила потвърждение, което да ме откаже Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 2 254
карамелена, и при двата показани варианта за твоята кухня не е спазена ергономичната последователност на уредите. За мен това е съществен недостатък, особено пък ако няма чак такъв проблем  да се подредят правилно. Предлагам 2 варианта. На мен ми допада първият(този отляво), но ако държиш на мивка под прозореца и другият става. При него съм предвидила шкаф колона за вграждане на хладилника. Евентуално с някакви плитки рафтове от страната на дневната, за да не стои като масивен гардероб.
http://prikachi.com/images.php?images/773/8548773d.jpg

# 36
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Eргономичната последователност на уредите се взима предвид много рядко и главно защото строителя е нацвъкал ВиК-то където му хрумне.

# 37
  • Мнения: 2 254
shadowman, промяната на 4-5 м тръбен път е нищо в сравнение с неудобставото при експлоатация за дълъг период от време.

# 38
  • Мнения: 40
Факт е, че на никого от строителите/проектантите не им дреме за послевателността на уредите, но не знам кое му е "ергономичното" на предложената подредба. Да не можеш да си извадиш продуктите от хладилника не си е работа, това застъпване на мивка/хладилник е меко казано нефункционално. Недай си боже на мъжо му се допие бира, докато миеш нещо на мивката... А в деснят вариант когато отвориш миялната, за да я зареждаш ще трябва да я обикаляш, тъй като реално отворената ѝ врата ще ти пречи да прехвърлиш посудата от мивката. Според мен това не е никак удачно разположение.
 За мен това са страхотни недостатъци още на пръв поглед. Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 дек 2015, 18:45 от e0ska

# 39
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Подредбата хладилник, мивка, котлони е препоръчителна, не задължителна, ако човек на който му предстои да прави кухня и има 4-ри голи стени трябва преди да се почне ремонта да се консултира за ВиК и ел. инсталация, но купувайки готов апартамент нещата са различни, не на всеки му се занимава да мести води и тоци заради ергономичното.

# 40
  • Мнения: 40
shadowman, аз съм наясно с тези принципи за последователност. Освен спазване на последователността на уредите обаче, е добре да има и плот между тях, който да осигури необходимата площ за обработка и подготовка на храната. Да ги наблъскаш едно след друго, пък било то и в правилната последователност, изобщо не  гарантира удобство и функционалност.

# 41
  • Мнения: 2 254
 e0ska, вземи прочети нещо по въпроса  за ергономията преди да се изказваш неподготвена.
Има естествен последователност на действията извършвани в кухнята а именно :
1. Вадиш продукти и е добре да имаш плот, където да ги оставиш;
2. Измиваш ги и е добре да имаш плот където да ги приготвиш за готвене;
3. Готвиш
Ергономична последователност на уреди:
хладилник - плот - мивка - плот-миялна - плот- котлони с фурна. При липса на достатъчно място може и да посъкратиш плота между мивка и миялна.
А в деснят вариант когато отвориш миялната, за да я зареждаш ще трябва да я обикаляш, тъй като реално отворената ѝ врата ще ти пречи да прехвърлиш посудата от мивката.
Когато си отвориш миялната и издърпаш решетките за поставяне на съдовете са ти точно до мивката - миеш и подреждаш. Нещо не разбирам за какво заобикаляне ми говориш.
В двата показани в предната тема хладилника е срещу мивката, което не е удачно.

# 42
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
shadowman, аз съм наясно с тези принципи за последователност. Освен спазване на последователността на уредите обаче, е добре да има и плот между тях, който да осигури необходимата площ за обработка и подготовка на храната. Да ги наблъскаш едно след друго, пък било то и в правилната последователност, изобщо не  гарантира удобство и функционалност.

Трябва си плот между уредите, не го написах.

# 43
  • Мнения: 40
pep_si, аз каквото е трябвало съм прочела, това че си има последователност е факт, но тя не ти гарантира нищо, когато си сложиш уредите буквално един въху друг. Ти вземи прочети за kitchen triangle и пак ще си говорим.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт