От коя диета/режим на хранене сте доволни и препоръчвате?

  • 31 221
  • 263
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
По света има огромен брой хора, които са в добро здраве и чудесна физическа форма, а ядат само плодове и зеленчуци.

Е това вече са пълни глупости, извинявай много.  Laughing

# 241
  • Мнения: 6 347
Да уточним за цикличното хранене: това, което Аелис описва, не е циклично хранене. Циклично хранене означава за някакъв по-продължителен период от време (примерно 16 часа) да не се приемат храни, които могат да провокират повишение на кръвната захар и инсулина. Плодовете и зеленчуците са точно храни, които ще предизвикат някакво повишение, така че този режим не е циклично хранене. Ако през това време се пият само течности без калории (кафе, чай, вода), тогава вече щяхме да говорим за циклично хранене. Друг специфичен вариант на цикличното хранене е да се пие кафе или чай с масло през тези часове - така пак не се стимулира инсулинът, а се насърчава изгарянето на мазнини, особено ако и част от маслото е кокосово. Просто уточнявам, макар че дефинициите не са толкова важни - важно е даден режим да работи за целите, за които го прилагаме, а също така в дългосрочен план да бъде здравословен (да не води например до липси на хранителни вещества). Peace

# 242
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Има няколко режима основани на цикличното хранене и този на Ори Хофмеклер е един от тях. Цикличността се състои в намален калориен прием в продължение на 20 часа и увеличен калориен прием през 4-те часа на
вечеря ( създателят на режима я нарича" пируване").
Има и други режими основани на цикличното хранене, но са доста крайни според мен, този на Ори е по-лесно приложим.
Много мога да говоря по темата ама няма да ви досаждам Hug.
За мен добрият режим на хранене ( не диета, а режим) трябва да включва всички основни хранителни групи. Въглехидратите не бива да се изключват или драстично намаляват за по-продължителен период от време.За кратка диета съм съгласна, но не и за режим на хранене. Та едно време, като се лутах между различните диети и режими си търсих такъв режим, в който да няма забранена група храни в ежедневното меню и го открих.То малко като реклама прозвуча, но се провалих с другите диети , а този режим дори не ми е трудно да спазвам.

# 243
  • Мнения: 8 163
По света има огромен брой хора, които са в добро здраве и чудесна физическа форма, а ядат само плодове и зеленчуци.

Е това вече са пълни глупости, извинявай много.  Laughing
Много фрутарианци ядат само плодове (в ботаническия смисъл на думата) и семената им. Това, че приемам този факт не значи, че препоръчвам такъв вид хранене.

# 244
  • Мнения: 5 435
Аелис, примерно ако спазваш месец това циклично хранене по колко кг се свалят средно? Знам, че при всеки е индивидуално, но все пак.  Peace

# 245
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
4-6

# 246
  • Мнения: 8 163
Zveti81, ако имаш чести колебания в теглото, бих препоръчала да се спреш на тип хранене, а не на диета. Избери си някой, за който знаеш, че ще ти е най-лесно да го спазваш дългосрочно.

Внимателно проучи спецификите, за да си сигурна, че ще успееш да си осигуриш необходимото съответствие хранителни вещества/калории с минимална нужда от хранителни добавки/"супер храни".

Въпреки личните ми пристрастия към храненето основно с растителни продукти, препоръчвам да разгледаш също високопротеиновите или високомазнинните режими. Независимо от голямото разнообразие от типове хранене, те са просто заигравки със съотношението В/П/М.

Прецени ползите и рисковете на режимите от списъка с финалистите, разгледай снимки и рецепти на блюда, примерно менюта за деня/седмицата. Разговаряй с хора, които спазват режимите дълго време. Вземи предвид и сегашното си здравословно състояние и ако имаш някакви здравни проблеми, избери режим, който ще повлияе благоприятно и тях, а не само теглото.

Намери начин да увеличиш физическата си активност и да си почиваш пълноценно.

# 247
  • Мнения: 5 435
Фея, благодаря ти много за съветите!  bouquet
Мисля да пробвам с НВ-ВМХ хранене и дано резултата е добър. Дано и с този режим успея да контролирам кръвното си налягане. Много момичета са писали, че е възможно.  Peace

# 248
  • Мнения: 8 163
Фея, благодаря ти много за съветите!  bouquet
Мисля да пробвам с НВ-ВМХ хранене и дано резултата е добър. Дано и с този режим успея да контролирам кръвното си налягане. Много момичета са писали, че е възможно.  Peace
Пробвай. Дай си време да свикнеш и поддържай връзка с хора, които са с опит в този тип хранене. Има тема, която е посветена на него.

Успех!

# 249
  • Мнения: 1 488
Вече месец си спазвах моя си диета, започнах с НВ-ВМХ, към нея добавих варива, като ориз, леща,фасул.
Накратко това което ядях е месо,сирене,яйца със салата, или постни ориз, фасул,леща. Повече зеленчуци и по-малко плодове,ядки почти всеки ден, мюсли със соево мляко. Никакъв хляб,каротфи, сладкиши и захар,освен минимално количество мед в кафето. Мислех си, че е много здравословно моето хранене. Но се оказа, че ми липсват фибри. Докарах си запек,който ми причини силна болка. Ето до какво довежда пълното ограничаване на някои храни. Незнам хората на НВ-ВМХ как се справят с липсата на фибрите(влакнините).
Внимавайте как се храните, и следете за достатъчно витамини, протеини,мазнини,влакнини. Все още не съм намерила правилно и балансирано хранене за себе си. Вече ще ям и хляб. Намерих един без глутен с много семена, скъп, но вкусен и още разни крекери със семена и високо съдържание на влакнини. За сега остава изключена само захарта. И все пак не искам да съм светец, понякога ще си позволявам нещо сладко.

# 250
  • Мнения: X
Недоумявам за каква липса на фибри се говори непрекъснато при НВ-ВМХ, при положение, че всеки ден по два пъти се ядат зеленчуци. Аз толкова редовно не съм яла зеленчуци никога преди в живота си.

# 251
  • Мнения: 5 459
Момичета, оказа се, че и инсулинът ми и кръвната захар на гладно са с перфектни стойности.....Явно не е от това дебелеенето ми........Аз сега пак минах на дюканска, обаче с мнооооого бавни темпове свалям. Като гледам резултатите на другите, чак ми се преревава...

# 252
  • Мнения: 10 762
Момичета, оказа се, че и инсулинът ми и кръвната захар на гладно са с перфектни стойности.....Явно не е от това дебелеенето ми........Аз сега пак минах на дюканска, обаче с мнооооого бавни темпове свалям. Като гледам резултатите на другите, чак ми се преревава...
Е защо бавни...
Аз съм свалила 9 кг (10тия още не го броя, макар да отива натам работата) - за 2 месеца и 1/2 - което прави по 1 кг/ 7-8 дни
А пък ако изключа ударната - тогава излиза, че свалям по 1 кг/2 седмици.
Идеално ми е така - ако е по-бързо започва един луд косопад, чупят ми се ноктите и ми се появяват стрии  Outta Joint

Така че... 0,5 кг/седмица мисля, че е напълно достатъчно Simple Smile

# 253
  • Мнения: 29
за мен най-добрата диета на всички времена е Warrior Diet

накратко има две фази:
Undereating - 18-20h - от сутринта след ставане до вечеря се яде само салата (от пресни зеленчуци само като краставица, марули, домати и тн), плодове и в по-късен етап може да се добавят ядки и яйце. Ядете само когато сте гладни. пие се много вода

Overeating - 4h - това е главното хранене което е вечер след 18 часа и преди 22 часа - по възможност след спорт - яде се всичко но в определен ред
1) салата
2) готвени зеленчуци
3) месо
4) картофи и ориз
5) десерт и алкохол

около един месец няма ефект или е минимален, но трябва малко търпение защото след това започваш да отслабваш супер МНОГО
действа добре и при хора който имат много малко да отслават - малките килограми са най-трудни за сваляне а тази диета помага

# 254
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
за мен най-добрата диета на всички времена е Warrior Diet

накратко има две фази:
Undereating - 18-20h - от сутринта след ставане до вечеря се яде само салата (от пресни зеленчуци само като краставица, марули, домати и тн), плодове и в по-късен етап може да се добавят ядки и яйце. Ядете само когато сте гладни. пие се много вода

Overeating - 4h - това е главното хранене което е вечер след 18 часа и преди 22 часа - по възможност след спорт - яде се всичко но в определен ред
1) салата
2) готвени зеленчуци
3) месо
4) картофи и ориз
5) десерт и алкохол

около един месец няма ефект или е минимален, но трябва малко търпение защото след това започваш да отслабваш супер МНОГО
действа добре и при хора който имат много малко да отслават - малките килограми са най-трудни за сваляне а тази диета помага

Мда, супер е режима, така се храня от доста време и ми се отразява добре  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт