Математически турнири - 36

  • 125 043
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 371
някой питаше за "Математика без граници"  Peace

ДАНИС дават още една дата  Peace


# 61
  • Мнения: 29
Здравейте,

Средата на февруари в СМГ ще има състезание по математика. Моля, някой дами помогне с линк към тестове от минали години.

Благодаря предварително!

# 62
  • Мнения: X
Здравейте,

Средата на февруари в СМГ ще има състезание по математика. Моля, някой дами помогне с линк към тестове от минали години.

Благодаря предварително!
За кое състезание става въпрос?
Ако е тренировъчен тест, може би в тази тема ще ти бъдат полезни.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 825
Имаш предвид пробвия изпит за СМГ ли?
https://www.orangecenter.bg/matematika-za-talanti-chast-3.html има и още две части

# 64
  • Мнения: 1 057
от сайта на РИО Варна:

§ На 02.02.2016 г. от 9:00 ч. в МГ "Д-р Петър Берон" ще се проведе областен кръг на Национална олимпиада по математика. Учениците да се явят в МГ "Д-р Петър Берон" до 8:30 ч. Информация за разпределението на учениците по стаите ще бъде изнесена в МГ "Д-р Петър Берон" на 01.02.2016 г.

# 65
  • Мнения: 2 695
Има вече покани за Математически звезди - Пловдив.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 740
Не трябва ли да мине и третото състезание? За сега рейтинга е само от ЧХ и ИС.

# 67
  • Мнения: 29
Имаш предвид пробвия изпит за СМГ ли?
https://www.orangecenter.bg/matematika-za-talanti-chast-3.html има и още две части

Най- вероятно е пробния изпит за СМГ. Много ви благодаря!

След изпита публикуват ли се задачите?

# 68
  • София
  • Мнения: 7 673
Не трябва ли да мине и третото състезание? За сега рейтинга е само от ЧХ и ИС.
Трябва, то си и пише, че е временен рейтинг, но тогава само ще добавят деца.
Тези в списъка вече си имат необходимия рейтинг от 50% и няма как да го намалят, при положение, че се вземат двата най-добри резултата.

# 69
  • Мнения: 5 178
Синът ми попада в списъка с деца с рейтинг 50%. Какво следва от това? Защо кма деца маркирани в зелено за онлайн обучение... За мен това е новост и не знам нищо, видях инфото тук..

# 70
  • София
  • Мнения: 1 740
Но пише, че децата не може да са повече от 50 например за втори клас. А само за София в момента са 70,  а след третото състезание, ще дойдат и още. Имате ли идея миналата година как е било?

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 23:12 от 450

# 71
  • Sofiq
  • Мнения: 719

[/quote]
Трябва, то си и пише, че е временен рейтинг, но тогава само ще добавят деца.
Тези в списъка вече си имат необходимия рейтинг от 50% и няма как да го намалят, при положение, че се вземат двата най-добри резултата.
[/quote] Това за взимането на двата най-добри резултата официално ли е? Не се ли събира резултатът от трите?

# 72
  • София
  • Мнения: 7 673
Но пише, че децата не може да са повече от 50 например за втори клас. А само за София в момента са 70,  а след третото състезание, ще дойдат и още. Имате ли идея миналата година как е било?
Подават се заявки и, след срока, ако желаещите са повече от местата, ги класират по рейтинг.
Това за взимането на двата най-добри резултата официално ли е? Не се ли събира резултатът от трите?
Да, официално е.
И двете неща, които написах по-горе, ги пише в сайта на академията.
Вижте тук, в регламента:
http://www.academy21century.com/competitions-2016/math-stars/reg … alno-2016-new.pdf
Синът ми попада в списъка с деца с рейтинг 50%. Какво следва от това? Защо кма деца маркирани в зелено за онлайн обучение... За мен това е новост и не знам нищо, видях инфото тук..
Оградените в зелено са победителите от миналата година. Спечелили са онлайн обучение за тази учебна година.
А щом детето ти попада в списъка, значи има право да подаде заявка за участие в това състезание.

# 73
  • Мнения: 6 957
Децата, маркирани в зелено са тези, които са спечелили (или платили) он лайн обучение миналата година и сега се водят като курсисти на тази школа.
Миналата година се взимаха 2-та най-добри резултата от 3-те състезания. Предполагам и сега ще е така. Не бяха много поканените, май. Т.е. може наистина да са първите Х деца, а не всички с рейтинг над 50%.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 740
Благодаря, стана ми ясно.

Общи условия

Активация на акаунт