Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 426
  • 787
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 12 006
Всяко животно прави бели. Като се замисля котката и кучето са в състояние да направят по-големи бели от един заек. За заека - основно трябва да пазите кабелите /могат да се "облекат" ако са по земята/ и цветята. Заека не може да причини това, това това , това, това и други подобни бедствия Simple Smile Спред мен е много лесно гледането на зайче. Сънът ти ако е над 6-7г. може и сам да се грижи за него, евентуално да му помагате само за миенето на клетката.

# 586
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Моят заьо от седмица е надути анални жлези, мокър е постоянно и мирише гадно.
В неделя бяхме на лекар и беше 3 дни на АБ. Вторник като бяхме на преглед го постригаха където беше най-мокър и заплетен. Вече не миришеше и го оставиха да се доизлекува сам.
От снощи пак мирише. Вчера малко, днес повече и пак е мокър.
Утре пак ще го водя.
Случвало ли ви се е подобно нещо?
Нямам идея от какво се получи. Нищо не съм променяла в отлежането му.

# 587
  • Мнения: 124
Здравейте,

Тази нощ на моя дивак му е сълзяло окото. Козинката под окото е влажна, а на лявото е сухо. Преди няколко дена пак ми направи впечатление, но беше по-малко и не съм го заглеждал толкова. Сега е доста влажно. Трябва ли да се притеснявам и е обедната да се прибирам да го водя?

Иначе не е омърлушен, дивее, яде и пие вода.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 07:18 от Expressing

# 588
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Не е толкова спешно, но го заведете на вет.Дано да не е така, но при нас като се случи така се оказаха зъби.Може да е запушен слъзен канал или нещо друго.......отидете да видят.

# 589
  • Мнения: X
Здравейте. Предстой рожден ден на детето и голямата и мечта е домашен любимец.

След всичко изчетено като че ли зайче е оптималния вариант за всички. Има предполагам различни породи?  Изпитвам някакъв страх от това че всичко ми е крайно непознато. Всички ми повтарят колко много мирише?  Просто не  мога да взема решение,  а децата ще са много щастиви. Може ли да е агресивен и да хапе?
Като знам преди време една хамстерка как ни хапеше брррр....но пък имах и хамстер, който беше чуден. Постоянно го гушкахме с брат ми.

# 590
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте. Предстой рожден ден на детето и голямата и мечта е домашен любимец.

След всичко изчетено като че ли зайче е оптималния вариант за всички. Има предполагам различни породи?  Изпитвам някакъв страх от това че всичко ми е крайно непознато. Всички ми повтарят колко много мирише?  Просто не  мога да взема решение,  а децата ще са много щастиви. Може ли да е агресивен и да хапе?
Като знам преди време една хамстерка как ни хапеше брррр....но пък имах и хамстер, който беше чуден. Постоянно го гушкахме с брат ми.
Зайците не миришат. Миришат им тоалетните, ако не се полагат грижи за тях. Всеи ден по 2 пъти поне им се сменя тоалетната за да не стоят на мокро. Самия леген /тази пластмасова част от клетката/ е хубаво да се мие всеки ден или през ден. Хапят ако ги ядосаш и то не всички, но мисля, че всяко едно животно би "гризнало", ако му скъсаш нервите. Хамстерите хапят най-много и до кръв, при зайците не е така. Гризват, ама леко, рядко до кръв - трябва да са много раздразнени. Животно е все пак, не е кукла. Зайците са и малко "кекави" и особено докато са малки искат повече грижи - най-вече да не настиват, да не са на студено на течение и т.н. Трябва да им се осигури и ежедневна разходка в апартамента, т.к. не могат като хамстера да стоят само в клетката си. Хубаво е да обезопасите по пода и нагоре поне 50 см. височина - кабели и цветя, т.к. обичт да си точат зъбите на кабели и дърво, и да пасат цветя /а някои саксийни цветя дори са с отровен сок/. Иначе казано трябва да им се хвърля по едно око докато са навън. Малко са тези, които стоят сами и разрувашат около себе си. Иначе са много сладки. Simple Smile А и не всички дават да ги гушкат както котките примерно, повечето - само когато те си решат, ама пък не е рядко.

# 591
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Предишният ни Зайо беше много мило и непакостливо животинче, но и много страхливо. Когато го взехме децата бяха на 2,5 и на 4,5. Не са му пречели никога, но те са много внимателни с животните. Сегашното е обратното на предишното. Абсолютен бяс и пакостник. Скача по легла, дивани, шкафове и като по - малко прегриза кабели вдигнати над метър височина. Огриза ни тапетите, там където имаше подпухнало, препика дивана многократно(добре, че имам перяща прахосмукачка). Сега като порастна се поукроти.Никога не лежи на земята, присвоило си е една от табуретките. Но пък е като коте и все се вре да го галим. Не се крие от децата, а напротив следи ги по стаите. Страшно е любопитно и не го е страх от хората. И въпреки белите ние много го обичаме и му прощаваме всичко. Забравих да пиша, че хапе понякога, най - често мъжът ми, когато иска да му сложи гранули или да го прибере. Децата, обаче никога не е хапало. И и определено не мерише на лошо когато му се почиства всеки ден.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 13:09 от enimna

# 592
  • София
  • Мнения: 863
Здравейте! Имам един въпрос. Моят зайо вече е на почти 9 години, но майка ми му е купила "Верселе-лага" Къмплийт джуниър, защото не намерила от неговата за възрастни. Дали ще има някакъв проблем? Притеснява ме наличието на люцерна (35%).

# 593
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Имам един въпрос. Моят зайо вече е на почти 9 години, но майка ми му е купила "Верселе-лага" Къмплийт джуниър, защото не намерила от неговата за възрастни. Дали ще има някакъв проблем? Притеснява ме наличието на люцерна (35%).
За ден, докато му купите друга няма проблем. После може да му слагаш по мъничко при другата за да не я хвърляш. Не го оставяй обаче само на тази, т.к. ще загуби важни минерали и витамини, ако яде само нея цяла опаковка.

# 594
  • София
  • Мнения: 863
Благодаря много, Afrodita!🐰

# 595
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Никой не отговори на поста ми за надутите анални жлези на моя заьо, но за да има информация за други търсещи - има връзка с половите жлези. Ако не се беше оправил трябваше да го кастрираме.
Вече е сух и е ОК. За сега не се налага кастрация. Освен лекарствата, го миех на чешмата всяка вечер и мажех с риванол.

# 596
  • Мнения: 15
Здравейте, моля за помощт, взехме си с моя приятел зайче, преди 3 седмици, но някъде от седмица и половина, зайчето започна много да се опикава, акитата са твърди, със сигурност не е разтройство, защото поне едно течно аки би трябвало да има, но долната половина тяло на зайчето е почти винаги опикано, мия го с мокра кърпичка и после го подсушаваме с салфетки колкото може да издържи, че и се поизплашва. В състоянието му няма промяна, игриво е, яде си, разхожда се навън, скача, засилва се, до момента не се е интересувало да яде нещо извън клетката, което не трябва да яде. Просто това пусто опикаване, ме притеснява, защото малко или много се замърсява отдолу, всеки ден почти го мием с мокри кърпички, и излиза доста оранжево пико по кърпичките, дайте идеи от какво може да е това, сменяме му талажа вече всеки ден даже, преди беше през 2-3 дни. Също малко козинката, където му се свиват задните крачета е малко поокапала, но според мен това е от постоянното опикаване..

# 597
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, моля за помощт, взехме си с моя приятел зайче, преди 3 седмици, но някъде от седмица и половина, зайчето започна много да се опикава, акитата са твърди, със сигурност не е разтройство, защото поне едно течно аки би трябвало да има, но долната половина тяло на зайчето е почти винаги опикано, мия го с мокра кърпичка и после го подсушаваме с салфетки колкото може да издържи, че и се поизплашва. В състоянието му няма промяна, игриво е, яде си, разхожда се навън, скача, засилва се, до момента не се е интересувало да яде нещо извън клетката, което не трябва да яде. Просто това пусто опикаване, ме притеснява, защото малко или много се замърсява отдолу, всеки ден почти го мием с мокри кърпички, и излиза доста оранжево пико по кърпичките, дайте идеи от какво може да е това, сменяме му талажа вече всеки ден даже, преди беше през 2-3 дни. Също малко козинката, където му се свиват задните крачета е малко поокапала, но според мен това е от постоянното опикаване..
Първо не го мийте с мокри кърички, в много от тях има сапун, който после остава по козината, а в някои има и спирт, което не е подходящо за интимните му части и дупето има и една камара други химикали в кърпичките. Заведете го по възможно най-бърз начин на доктор, т.к. може да има възпаление /това оранжево пишкано не е нормално/ може да има и цистит и оранжевото да е от кръв+урина /това обяснява и честото пишкане/. Ако е цистит е много болезнено, но зайците не са като кучетата и котките и не издават звук колкото и да ги боли. Не знам как може цяла седмиса да си държите животинката да се мъчи без да сте я завели на доктор.

# 598
  • Мнения: 15
Ако се мъчеше, нямаше да е толкова активно зайчето, няма никаква промяна в поведението му, както написах и по горе, по скоро си мислехме, че е нещо, поради факта че е още мъничко, и може би не е научено да се поддържа чисто и да се мие.

# 599
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Заведете зайчето на доктор ☺

Общи условия

Активация на акаунт