Ставане рано, Проблем!

  • 11 102
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 016
Ох, аз съм обратното. Ставам в 6 всеки ден, уикенда също. Максимум спя до 7 и нещо и като стана ми се вижда късно  Mr. Green В 22.30 почти винаги вече спя  Crazy Определено ранното ставане ме държи бодра, сутрин имам енергия яко. Ей на, станах в 6, кафе, баня, дрехи, спирала и си чета мамата до 8 часа.
Измих една тава даже и събрах прането  Mr. Green
Винаги са ме изумявали хора като теб  Crazy Като видна сова, от тийн имам проблем със ставането и преди 11 всичко ми е в графа ранна сутрин. Когато ходя на работа извън вкъщи, едвам се надигам към 7. През уикенда задължително си отспивам докъм дванайсет-един (когато нямаме планове за пътуване). Мъж, дете и 2 броя котки ходят на пръсти, за да не ме събудят, щото от опит знаят, колко съм зла тогава.


И аз съм зла сутрин  Mr. Green Хората знаят, че преди 10 е рисковано да говорят с мен по важни въпроси и най-добре да ме изчакат да се съживя преди това.

Но, да, когато се налага по ред причини да се става рано, го приемам и толкова, но това не означава, че свиквам Wink

# 46
  • Мнения: 7 519
Никога не съм разбирала хората, които смятат за нормално да товарят останалите с лошото си настроение рано сутрин. И на мен не ми се става и на мен ми е зле, но никой не е длъжен да ми търпи капризите.

# 47
  • Мнения: 47
Здравейте, ето ме Simple Smile То е ясно, че ще се измести часа на лягане и на мен и на детето. Баба й ще я води на градина. Сега лягам в 22.00 и тя до тогава е заспала. Въпроса е, че като легна в 10 и пак до 11 - 12 си се въртя и не заспивам. А пък и преди лягане ми идват само черни мисли  ooooh! . Пробвах мента, глог и валерян на капки да пия, но не ми действа като че ли. За Беносен не прочетох много положителни отзиви и мисля с мелатонин да пробвам. Ще отнеме време пренастройването определено, но няма как.

# 48
  • Мнения: 3 390
Първо пробвай с нещо обичайно ...  топло мляко, чай от мащерка, мента ., аромат на лавандула ...
Абе ще се справиш ,  пролетта дойде ...ще премахнеш гадните мисли ... ще се събудим от зимния сън  Hug

# 49
  • Мнения: 8 267
Според мен по-ранното ти лягане ще си дойде само, с натрупването на умора. Няма смисъл сега да се мъчиш да лягаш рано, след като така или иначе не можеш да заспиш. Ще видиш, че режимът ти сам ще си дойде. Кофти ще е първите дни, но ще свикнеш.

За какви спанета до 11ч говорите тук. За мен късно ставане е в 8, ако спя до 11, ще съм като болна не само през този ден, а сигурно и следващите няколко дни ще ме цепи зверски главата.

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
И аз при совите Peace Аз не успях да свикна, какво ли не опитвах. През ден трябваше да ставам в 4'30 и накрая се разболях и напуснах. Това не беше за мен.

# 51
  • Мнения: 47
А някои пил ли е Алора? И с какви впечатления сте от нея?

# 52
  • Мнения: 89
Цял живот съм сова, сега на чучулига се обърнах. Последните две години всеки делничен ден ставане в 4.45. Първите месеци исках да умра, после разбрах че ще свикна. Въпрос на навик и мотивация. Първоначално си доспивах следобед , било то и само 15 минути. Проблемът точно сега е със смяната на времето, което допълнително усложнява събуждането, дори и при мен свикналата. Дай си време и не се отказвай от "тренировката", която правиш в момента. Не бих препоръчала хапчета или добавки за сън, защото събуждането става още по- голям проблем. Нямам идея как стои въпроса с хомеопатията. Между другото не лягам по- рано от 11 и не заспивам по- рано от 12. Така сме совите, влече ни ноща. Крепи ме мисълта че има събота и неделя, а и че се прибирам у дома в 2.30 следобед и имам цял един ден пред себе си.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 374
Според мен по-ранното ти лягане ще си дойде само, с натрупването на умора. Няма смисъл сега да се мъчиш да лягаш рано, след като така или иначе не можеш да заспиш. Ще видиш, че режимът ти сам ще си дойде. Кофти ще е първите дни, но ще свикнеш.

За какви спанета до 11ч говорите тук. За мен късно ставане е в 8, ако спя до 11, ще съм като болна не само през този ден, а сигурно и следващите няколко дни ще ме цепи зверски главата.
Зависи от организма, явно. Аз мога да спя не само до 11, но и до един, ако ме оставят. Без значение в колко съм си легнала. Сънливец съм, обичам да спя.

# 54
  • Мнения: 3 390
Абсурд да спя до 11, най късно до 8 и половина ..и то събота и неделя...
Като болна и замаяна ще съм , ако ще да съм си легнала в 2 .
Не мога като Лили Иванова ...то деня минал ако стана 12 ..особено зимата , когато се стъмва в 5 .
Обичам утрото да не го пропускам  ..особено ако съм  се наспала.  

# 55
  • Мнения: 1 625
Добре сте вие, които чувате алармите. Моят телефон и телефона на моят приятел звънят през 5 минути до главата ми... Еми не ги чувам или ако случайно нещо мине през ушите, мозъкът ми го включва в съня и реакция никаква. Това след няколко успивания, вече даже ме е страх да заспя понякога. Добре че МП ме буди, че иначе и от 2 да съм на работа, ще се успя качествено. Почнала съм да сънувам кошмари със закъснения, толкова се притеснявам и пак събуждането е мисия невъзможна.

# 56
  • Мнения: 4 569
Неко, имаш ли някакъв друг проблем (стрес,грижа някаква)? Кошмари, непробуден сън,алармата не чуваш ...

# 57
  • Мнения: 2 850
Добре сте вие, които чувате алармите. Моят телефон и телефона на моят приятел звънят през 5 минути до главата ми... Еми не ги чувам или ако случайно нещо мине през ушите, мозъкът ми го включва в съня и реакция никаква. Това след няколко успивания, вече даже ме е страх да заспя понякога. Добре че МП ме буди, че иначе и от 2 да съм на работа, ще се успя качествено. Почнала съм да сънувам кошмари със закъснения, толкова се притеснявам и пак събуждането е мисия невъзможна.
Ами купи си супер дразнещ будилник, дето пищи, купи си два, купи си три и ще чуеш.

# 58
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте, ето ме Simple Smile То е ясно, че ще се измести часа на лягане и на мен и на детето. Баба й ще я води на градина. Сега лягам в 22.00 и тя до тогава е заспала. Въпроса е, че като легна в 10 и пак до 11 - 12 си се въртя и не заспивам. А пък и преди лягане ми идват само черни мисли  ooooh! .
Пробвах мента, глог и валерян на капки да пия, но не ми действа като че ли.
Скрит текст:
За Беносен не прочетох много положителни отзиви и мисля с мелатонин да пробвам. Ще отнеме време пренастройването определено, но няма как.
По принцип не са приспивни, а по-скоро успокояващи.Но и така да подействат, си трябва време и натрупване, все пак са билки, не е лекарство, което да действа от първото хапче.

Добре сте вие, които чувате алармите. Моят телефон и телефона на моят приятел звънят през 5 минути до главата ми... Еми не ги чувам или ако случайно нещо мине през ушите, мозъкът ми го включва в съня и реакция никаква. Това след няколко успивания, вече даже ме е страх да заспя понякога. Добре че МП ме буди, че иначе и от 2 да съм на работа, ще се успя качествено. Почнала съм да сънувам кошмари със закъснения, толкова се притеснявам и пак събуждането е мисия невъзможна.
Купуваш един стар модел будилник, слагаш го в тенджера до главата и ...гаранция, че не само ще го чуеш, но и ще скочиш от леглото като попарена с вряла вода.    Laughing

# 59
  • Мнения: 46 610
На мен не ми е проблем чуването, а асоциацията, която си правя. При тези старите будилници редовно сънувах, че съм в някакво учреждение с много телефони, които звънят и служителките вдигат и говорят, пък аз си чакам кротко реда с книжка или списание...

Общи условия

Активация на акаунт