Искам да кажа ... (76)

  • 88 549
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 571
Белинда, задължително ли е да са от картон? Ако не е мога да ти кажа откъде да си купиш стиропорени яйца и с декупаж да ги украсиш, то си е вид хартия пак отгоре Simple Smile

# 46
  • Мнения: 12 985
Заради вас днес извадих колелата и карахме с мъжа ми, то карахме силно казано, 4-5 км и сега сме разглобени:) Седалките много гадни, твърди и тесни. От години сефте се качваме, но си е много яко, вятърът ми духа в лицето и лошите мисли си заминават:))

Жаки ще се разболява за пръв път от декември, старата схема- два дни сополи, после нослето спира да тече, кашлица, задух и утре ще видим какво следва. Всеки път се надявам, че ще мине само с хремата, но не би. Сама усеща кога се задъхва и си взима инхалатора:(

# 47
  • София
  • Мнения: 18 679
Осмичка, и аз се сетих за този вариант, но дребният си е наумил да са картонени и туй то.
Но ти все пак може да ми напишеш за стиропорените и как се прави този декупаж, ей тъй за вариант Б Simple Smile
Гледам за колелета си говорите. Много ми се кара! Ей сега както става хубаво и времето...

# 48
  • Мнения: X
Досега препусках из парка след моя син, той с колело с фар, аз ходя из тъмницата. Ама като се заинати, тъкмо се прибрахме от репетиция към 20.30 и се тръшна - искал да кара с фар. Ще хвана да извадя моето колело да го дам на профилактика, че крака не ми остават иначе да гоня малкия.

# 49
  • Мнения: 679
За яйца от картон ми изникна идея: Вземаш дървено или стиропорено яйце, облепяш го цялото с домакинско фолио и отгоре почваш да лепиш малки парченца хартия, напоени в лепило за тапети. Едно време по трудово така правехме купи. Не знам дали няма да стане и с обикновено лепило, дето се лепят гланцови блокчета, но разредено с малко вода, колкото да се накиснат парченцата хартия вътре. И така - правиш две половини на яйце, които после изрязваш от отворената страна, за да ги дооформиш и ги залепяш едно за друго отново с парченца хартия, напоени с лепило. Обаче отгоре не знам с какво ще ги направиш красиви. Може би може да ги боядисаш с темперни бои и да ги изрисуваш, но пък в такъв случай дали ще си личи, че са от картон..

# 50
  • Мнения: 5 366
Хрумна ми същата идея като на Свежина. Peace

# 51
  • Мнения: 8 939
Белинда, рисуваш на картон няколко яйца. Най-добре цветен и дебел. Изрязваш ги. Режеш ги През средата по дължина всичките. И лепиш по дължината едно до друго. Не знам дали го обясних хубаво.  Утре мога да ти го нарисувам ако искаш.

# 52
  • Мнения: 10 503
Може да издухаш едно яйце и отгоре да лепиш ленти хартия по е 3-4 слоя, за да добие по-хартиен вид, след това украсяваш както ти хареса.

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
И така - правиш две половини на яйце, които после изрязваш от отворената страна,
Ей тука ме изгуби Thinking Първото го разбрах, обаче тия две половини от къде дойдоха newsm78

Алина, мисля, че разбирам идеята ти, обаче тези яйца не са обли, нали? Просто две равнини, пъхати една в друга? Не ще такива, иска да има повърхност за оцветяване.

Блек, няма да ти казвам какви асоциации ми предизвка с това издухване на яйцето Joy

Абе в чудо ме вкара с тоя проект. Така да не ме бива с декорациите! Как не ще един козунак да му направя, сто пъти по-лесно ми е, ама на!

Благодаря на всички, които ми писаха тук и на лични и се извинявам, че ви прекъснах темата за колоездене с моите щуротии Laughing

# 54
  • Мнения: 11 911
      В нашия град в последно време направиха много велоалеи и ми се приисква да имам велосипед.Но не съм карала повече от 30год,да кажем- а  карах много.Имах  модерно за времето си балканче, къде изчезна, някъде по местенията- не зная. До работа би ми било удобно да ходя с велосипед, на пешеходно разстояние съм.И без това понякога ме заболяват краката да вървя, с велосипед ще е по-бързо.

Но когато ходя да вземам детето от у-ще ще е сложно, пак не е далече, но как ще се връщаме двамата. Иначе, сериозно се замислих, да.

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на мен ми хрумва само идеята като на Свежина. А може и цял да е картонът, да се намокри и увие около дървено яйце. После го срязваш на половина, както се отделят шоколадовите яйца и го залепваш и боядисваш, но след като изсъхне.

И ние днес с дъщеря ми покарахме малко в парка. Прибирайки се от работа, пак от там, видях много такива родители с деца на велосипеди и веднага звъннах на дъщеря ми да стяга колелата, че си идвам и излизаме. Наистина е приятно.

Светкавица, в нашето училище има паркинг за колелета. Големият ходи и се прибира с него. От догодина може и малката да пусна така, ако я приемат в гимназията. Остава и аз да се кача за към работа и тримата ще сме на две гуми.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 548
Тази темичка успя сутринта да ме накара да изкарам колелото от тавана. Гумите в прилично състояние, нахлупих даже каската още от вкъщи. Но, не би. Нямаше асансьор. Техниците нещо човъркаха по спирачките. Айде пеша надолу (около 50 м денивелация), после в каляската и газ. Ама и за нея не бил баш ден. Някакъв тъпак по обяд ме затвори на паркинга пред работата. Спрял си човечецът зад мен и си заминал нанякъде. А мислех към 3 най-късно да поемам към дома, че синът помоли да помагам с една програма да прави домашно. Добре че намерих разбрани хора да преместят една кола, паркирана на следващата линия пред мен, та да изляза. Тоя дето ме запуши сигурно по-късно си е помислил, че колата ми е с вертикално излитане, че нямаше измъкване от моето място.
Потеглям на бавен ход най-накрая по тесните улички, карам с има няма 20 км/ч. Спирам на един пешеходец на пътека пред мен, съвсем навреме и без никаква опасност за него, ама гумите изсвириха, че асфалтът яко се беше напекъл. И той като подскочи, завалията, уплаши се. Махам извинително и продължавам.
Май трябваше да тръгна пеша Sad

# 57
  • Мнения: 10 503
И тримата имаме колелета. Пред варианта автобус предпочитам колело, но по маршрута ми има кучета и ме е страх, отделно ми се струва опасно, защото няма велоалеи и не е приятно в трафика. Добре би било и колоездачите да знаят правилника за движение, че някой така се движат...

# 58
  • София
  • Мнения: 6 308


Абе в чудо ме вкара с тоя проект. Така да не ме бива с декорациите! Как не ще един козунак да му направя, сто пъти по-лесно ми е, ама на!



https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D0%B5+%D … 5oKHTc8BsAQsAQIMQ

# 59
  • Мнения: 4 569
Белинда, да се отчетеш със снимка, моля!

Общи условия

Активация на акаунт